آزمون آمریت­های اداری څارنوالی­های استیناف برگزار شد

آزمون آمریت­های اداری څارنوالی­های ۳۳ ولایت با حضور مرستیال مالی و اداری، رئیس عمومی انکشاف منابع بشری لوی څارنوالی و نمایندگان کمیسیون اصلاحات اداری و خدمات ملکی، در تاریخ هشتم میزان سال 1397 خورشیدی، در تالار انستیتیوت خدمات ملکی، راه اندازی شد.

وحیدالدین ارغون مرستیال مالی و اداری لوی څارنوالی گفت که "اصلاحات در هر اداره یک امر مهم و ضروری است. لوی څارنوالی به این اصل متعهد است و آزمون رقابتی آمریت­های اداری ولایات را برگزار می­کند."

به قول آقای ارغون، یک هزار و ۵۵۶ تن به بست­های یاد شده درخواست داده بودند وی در ادامه گفت: " که در نتیجه ۳۴۸ تن واجد شرایط، توانستند تا در این آزمون اشتراک و رقابت نمایند."

آقای ارغون تأکید کرد، این آزمون به هدف ارتقای ظرفیت کاری، سپردن کار به اهل کار و جذب کارکنان لایق و شایسته برگزار می­شود.

در همین حال محمدناصر همت رئیس عمومی انکشاف منابع بشری لوی څارنوالی بر شفافیت در امتحان تأکید و تعهد کرد که به هیچ کس اجازه نخواهد داد تا در نتایج آن دخالت کند. وی علاوه کرد: "ما با تعهد با خدا و مردم افغانستان، خدمت می­کنیم و بر اساس همین تعهد، کار را به اهل کار می­سپاریم."

قابل یاد آوریست، که لوی څارنوالی به هدف سپردن کار به اهل کار و برای انجام هر چه بهتر امور، در ماه سنبله سال جاری نیز آزمون رقابتی را برای بست­های خالی بخش نظامی این اداره راه اندازی کرده بود.