معاون لوی څارنوال در امور مالی و اداری

زنده گی نامه مختصر وحیدالدین ؛ ارغون مرستیال لوی څارنوالی درامورمالی اداری 

  وحیدالدین؛ ارغون در 9 میزان 1353 خورشیدی برابربا 27 سپتامبر 1974 میلادی؛ در ولایت بدخشان دیده به جهان  گشوده؛ تحصیلات دوره ابتدایی را در مکتب محل دوره ثانوی در  1372 هجری شمسی درلیسه عالی کوکچه ولایت  بدخشان  به درجه عالی به اتمام رساند. بعد از سپری نمودن امتحان کانکور در 1375 شامل پوهنحی حقوق وعلوم سیاسی پوهنتون کابل  شد. در 1378 از رشته اداری و دپلوماسی از پوهنحی حقوق وعلوم سیاسی پوهنتون کابل فارغ گردید.

انجام اموررسمی :

  مدت دوسال در موقف ارشد ریاست معارف شهرکابل کار نموده؛ از1382 تا 1386 به صفت آمرعمومی عدالت انتقالی  حوزه  شمال شرق کارنمود . در1386 به حیث رئیس کمیسیون حقوق  بشردرولایت بدخشان تعیین و  تا 1392 به این  وظیفه ادامه داد . در جوزای 1392 مطابق به فرمان رئیس جمهور وقت کشور جلالتماب حامد کرزی  به صفت کمیشنر کمیسیون حقوق  بشر برای پنج سال تعیین گردید . درطی سیزده سال ماموریت در این اداره درعرصه های نظارت ؛ حمایت وانکشاف حقوق بشرفعالیت نموده است.

 اخیرآ براساس حکم شماره 1549مورخ 20/ 5 / 1395ریئس جمهور اسلامی افغانستان به حیث مرستیال مالی و اداری لوی څارنوالی تعیین گردیده؛

کارهای علمی: وحیدالدین؛ ارغون مقالات متعددی پیرامون موضوعات  حقوق بشر، عدالت انتقالی، حقوق زنان، مانند این نوشته است، که بعضی از آن ها  به چاپ رسیده و یا در کنفرانس  های ملی ارائه گردیده است. او همچنان تجربه های خوبی در راه اندازی و گرداننده گی سیمینار ها ، کنفرانس ها و کارگاه ها را دارا می باشد ، موصوف در مدت کارخود به اخذ  تقدیر  نامه  و تحسین نامه های زیادی از آدرس پارلمان و نهادهای مدنی نیز مفتخرگردیده است.

موصوف شخصیت ملی و مستقل است .که افتخارحضور در لویه جرگه عنعنوی صلح ؛ و لویه جرگه عنعنوی موضوع "قراردادامنیتی افغانستان و امریکا" دارد.

 بربنیاد تشکیلات اداره لوی څارنوالی، ریاست های منابع بشری ، مالی اداری،  پلان و ارتباط خارجه؛ اطلاعات وارتباط عامه؛ و انستیتوت آموزش های مسلکی زیرنظر آقای ارغون در  لوی څارنوالی کار می کنند.                                             

فعالیت های مدنی واجتماعی :

منشی شورای اجتماعی مردم ولسوالی خاش مقیم کابل

عضوفدراسیون فرهنگی ترکان افغانستان

منشی عمومی انجمن حمایت از حقوق جوانان

موسس موزیم یاد بود قربانیان جنگ درولایت بدخشان

عضو شورای نویسندگان ماهنامه حقوق بشرافغانستان

اشتراک درکنفرانس های  بین المللی :

اشتراک در، ده ها کنفرانس و سیمینارهای ملی وبین المللی درکشورهای آلمان ؛اطریش ؛ دنمارک ،سریلانکا؛ اندونیزیا؛ آذربایجان ، قزاقستان , قرغیزستان؛ تاجکستان ، ترکمنستان امارات متحده عربی،  دوبی،  ابوظبی ، درزمینه های موضوعات ؛حاکمیت قانون، حکومت داری خوب  رهبری ومدیریت میکانیزم جبران خساره قربانیا ن ، مبارزه با تروریزم بین المللی ، حقوق اساسی ؛ حقوق فامیل ؛ نصاب تعلیمی درافغانستان ومقایسه آن با نصاب تعلیمی کشورهای همسایه وجهان 

تالیفات:

تحقیق علمی؛ اثرمونوگراف تحت عنوان "جایگاه دموکراسی دراسلام " برای دفاعیه دیپلوم دوره لیسانس

- معاونیت درتطبیق پروسه مشوره ملی دررابطه به جنایات جنگی وجنایات ضد بشری گذشته درولایت های حوزه شمال شرق

-  معاونیت درتهیه وتالیف راپورتحقیقی کمیسیون مستقل حقوق بشر تحت عنوان ( تآثیرپولیس محلی ونیروهای مسلح غیرمسئوول برانتخابات ریاست جهموری وشورای ولایتی1393

- معاونیت درتدوین پلان برنامه استراتژیک پنج ساله کمیسیون حقوق بشرافغانستان

- معاونیت درتهیه وتالیف راپوروضعیت محلات سلب آزادی درافغانستان 1393

- معاونیت روی تدوین مسئوده قانون جبران خساره درافغانستان

- معاونیت در بازنگری قانون تشکیل وصلاحیت لوی څارنوالی


 گفت و شنودی با وحیدالدین ارغون معاون لوی‌څارنوال در امور مالی و اداری:  

کارکردها و دست‌آوردها

تأمین عدالت و تطبیق قانون از اهداف اساسی لوی څارنوالی است. هیأت رهبری لوی څارنوالی تلاش دارد که با  آوردن اصلاحات بنیادی در این اداره، مبارزه با فساد اداری و خشونت علیه زنان، خدمت‌گزار مردم افغانستان باشد.

 این روند با گماشتن افراد کارفهم در بست‌های کلیدی لوی څارنوالی آغاز و تا پایین ترین بست‌های این اداره، ادامه خواهد یافت. این مهم به منظور تبدیل کردن لوی څارنوالی به یک ادارۀ خدمت‌گزار برای شهروندان، ظرفیت سازی و ظرفیت افزایی تمام کارکنان آن پیگیری می‌شود.

در گفت و شنودی که با وحیدالدین ارغون معاون لوی څارنوال در امور مالی و اداری، انجام شده است، از دست‌آوردها و کارکردهای این معاونت، یادآوری خواهد شد.

پرسش: اصلاحات در ساختار لوی څارنوالی، یکی از اولویت‌های کاری این اداره است. از زمانی که شما عهده‌دار این سِمت شده اید، این روند به کجا رسیده است؟

پاسخ: تشکر از شما.

در مدتی که من در این سمت کار می‌کنم، تغییرات زیادی در سطوح مختلف به وجود آمده است. به گونۀ نمونه، به مواردی اشاره می کنم. افرادی که دانش آموختۀ رشته‌های حقوق و شرعیات بودند و در بخش‌های اداری کار می‌کردند، با درنظر داشت مفاد قانون تشکیل و صلاحیت‌های لوی څارنوالی، به بخش‌های مسلکی تبدیل شدند. در همین حال، رؤسای څارنوالی‌های استیناف در مرکز و ولایات، همواره در حال تغییر و تبدیل هستند و هدف از این کار ارایۀ خدمات بهتر برای شهروندان است.

جوان سازی اداره، یکی دیگر از هداف اساسی هیأت رهبری لوی څارنوالی است. از همین رو، ما برخی از څارنوالانی که اسناد بکلوریا داشتند و مدت پنج سال از دورۀ کاری شان باقی مانده بود را به تقاعد پر منفعت سوق کرده و به جای آنان افراد جوان و با ظرفیت را جذب کرده ایم. همین‌طور هر سال حدود 60 تن از فارغان رشته‌های حقوق و شرعیات را که در بخش‌های اداری کار می‌کنند، به خاطر ارتقای ظرفیت و آموختن کارهای مسلکی، به مرکز ملی آموزش حقوقی پوهنتون کابل برای سپری کردن دورۀ کارآموزی(ستاژ) معرفی می‌کنیم. همچنان توانسته ایم، برخی از کارکنان بخش‌های اداری و څارنوالان را برای برنامه‌های دورۀ لیسانس و ماستری در داخل و خارج از کشور بفرستیم و این روند ادامه دارد.

در همین چند روز گذشته، از میان 242 تن از بانوان کارآموز از سراسر افغانستان، 9۳ تن از آنان که کارهای مسلکی را در لوی څارنوالی فرا گرفته بودند، به عنوان څارنوال استخدام شدند و هرکدام در ولایت‌های مربوط شان کار خواهند کرد. 

در بخش‌های اداری نیز کارهای بنیادی انجام شده است و قرار است در آیندۀ نزدیک تمام کارکنان بخش‌های اداری شامل سیستم جدید رتب و معاش شوند. همچنان در اکثر آمریت‌های کلیدی لوی څارنوالی، افراد شایسته و با تجربه از طریق برنامۀ ارتقای ظرفیت مبتنی بر نتایج( CBR) استخدام شده اند. ما نمی‌خواهیم که اصلاحات در لوی څارنوالی یک موج گذرا باشد و کار دوباره به روال گذشته بازگردد؛ بلکه باید این روند همین گونه به پیش برود.

پرسش: برنامه‌های عمدۀ معاونت لوی څارنوالی در امور مالی و اداری، برای بهبود خدمات در دورۀ کاری شما چه بوده است؟

پاسخ: یکی از کارهای مهمی که در راستای بهبود خدمات انجام شده است، ارتقای آمریت خدمات به ریاست است. این ریاست با یک تشکیل مناسب و با درنظرداشت ضرورت‌های موجود، شروع به کار کرده است. از سوی دیگر مرکز پذیرش در لوی څارنوالی به منظور جلوگیری از کندکاری‌ها، ایجاد شده است. در این مرکز از تمام بخش‌‌های مسلکی و اداری لوی څارنوالی، یک نماینده حضور داشته و کار مردم را به وقت و زمان معین و بدون ضیاع وقت انجام خواهند داد.

برنامه‌های مختلف کوتاه مدت و دراز مدت آموزشی، به منظور ارتقای ظرفیت و ارایۀ بهتر خدمات، برای کارکنان بخش‌های اداری نیز راه اندازی شده است.

تغییرات و تبدیلات در سطح رهبری ریاست‌های مسلکی واداری در مرکز و ولایات، ایجاد ریاست‌های جدید، انکشاف تشکیلات با درنظرداشت نیازهای موجود، آگاهی دهی به موقع از کارکردهای لوی څارنوالی، مدغم سازی ساختارهای موازی، در نظر گرفتن تعهد، تجربۀ کاری، ظرفیت و رعایت جندر در روند استخدام، از کارهای اساسی دیگر در این راستا بوده است. همچنان این معاونت ده‌ها طرزالعمل و مقرره‌های کاری را به خاطر تسریع و بهبود روند کاری، تدوین کرده است. ما تلاش می‌کنیم  که در راستای ارایۀ بهتر خدمات موفق عمل کرده، رضایت و اعتماد شهروندان را نیز با خود داشته باشیم.

پرسش: شایسته سالاری در جذب کارکن از شعارهای رهبری لوی څارنوالی می‌باشد. از زمان آمدن شما در این اداره، این روند تا چه حدی موفق بوده است؟

پاسخ: طوری که یاد آور شدم، شایسته سالاری و ظرفیت افزایی، یکی از شعارهای اساسی هیأت رهبری لوی څارنوالی است. در این اواخر څارنوالان نیز از طریق رقابت آزاد با در نظرداشت ظرفیت، توانایی و تعهد استخدام می‌شوند. با تغییرات و تبدیلاتی که در سال‌های پسین در لوی څارنوالی انجام شده، این اداره را به یک ادارۀ پاسخ‌گو تبدیل کرده است. این مسأله نمایان‌گر شایسته‌گی افراد گماشته شده در بست‌های مختلف اداره است. ما در استخدام افراد هیچ مسأله‌یی را بیشتر از ظرفیت، شایسته‌گی، تعهد مسلکی و پیشینۀ کاری خوب، ارجهیت نمی‌دهیم. اصلاحات و تغییرات به وجود آمده در راستای عرضۀ خدمات برای شهروندان، نمایانگر اصل شایسته سالاری ما در استخدام می‌باشد.

پرسش: مسألۀ مهم دیگر برای پیشبرد درست برنامه‌ها در هر اداره، بودجه می‌باشد. بودجۀ لوی څارنوالی در کدام سطح است؟

پاسخ: لوی څارنوالی در دو سال اخیر توانسته در مصرف بودجه یکی از اداره‌های پیشتاز باشد و این مسأله سبب شده است که هم بودجۀ کافی در اختیار ما قرار داده شود و هم 400 بست دیگر در تشکیل لوی څارنوالی اضافه و منظور گردد. ما در سال 1395 با مصرف 87 درصد بودجه و در سال 1396 با مصرف کردن 90.5 درصد بودجۀ عادی و انکشافی، جایگاه قابل قبولی را در میان اداره‌های دولتی کسب کرده ایم. همچنان تنخواه(معاش) څارنوالان نیز افزایش یافته و برای کارکنان بخش‌های اداری، نظر به حجم کاری شان اضافه کاری نیز برای شان در نظر گرفته شده است. از سویی هم در پلان سال مالی 1397خورشیدی نیز بودجۀ کافی به این اداره اختصاص داده شده است.

در همین حال، با طرح برنامه‌ها، تلاش‌ها و رایزنی‌های بسیار با مسؤولان بانک جهانی، توانستیم برای عملی سازی برنامه های انکشافی، ارتقای ظرفیت، تجهیز و بازسازی دفاتر کاری، حمایت مالی آنان را در این زمینه جلب کنیم.  

پرسش: کارهای زیادی در راستای ساخت زیر بناها در لوی څارنوالی صورت گرفته است؛ اما طوری که شما نیز می‌دانید، هنوز هم څارنوالی های بعضی از ولایات و ولسوالی‌ها ساختمان ندارند. برنامۀ شما در این زمینه چیست؟

پاسخ: در سال‌های پسین ما تلاش‌ جدی کردیم تا ساختمان یا دفاتر کاری مستقل در مرکز و ولایات برای بخش‌های مختلف لوی څارنوالی اعمار کنیم. در