ادارۀ عالی لوی څارنوالی

لوی څارنوالی بر بنیاد مادۀ چهارم قانون تشکیل و صلاحیت څارنوالی، جز قوۀ اجرایی بوده و در اجراآت خود مستقل و تابع احکام قانون می‌باشد. تحقیق عموم جرایم، اقامۀ دعوای جزایی و تعقیب آن علیه متهم در محاکم، وظایف اساسی این اداره را شکل می‌دهد. هیأت رهبری لوی څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان، تلاش می‌کند با رعایت قوانین نافذ کشور، از حقوق و آزادی‌های شهروندان افغانستان دفاع نماید. احترام به ارزش‌های اسلامی، کرامت انسانی و حقوق بشری افراد، یکی از اولویت‌های کاری لوی څارنوالی است. این نهاد به خاطر دفاع از حقوق اتباع افغانستان، تمام دعاوی را با قاطعیت، مستقلانه و بی‌طرفانه تحقیق و بررسی می‌کند.

پیام لوی څارنوال 

۱ ماه 1 هفته پیش

بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّحِيمِ

اساس و بنیاد کار لوی څارنوالی جمهوری اسلامی افغانستان در مادۀ ۱۳۴قانون اساسی کشور و مادۀ چهارم قانون تشکیل و صلاحیت څارنوالی، به‌شکل واضح بیان شده است. آنچه مشخص است این است که لوی څارنوالی تمامی وظایفش(تحقیق عموم جرایم، اقامۀ دعوای جزایی و تعقیب آن علیه متهم در محاکم) را با رعایت قوانین نافذ کشور، انجام می‌دهد. بیشتر بخوانید...

محمد فرید حمیدی
AGO-Head

تازه‌ترین اخباربیشتر...

سه‌شنبه ۱۳۹۷/۱۱/۲۳ - ۲۲:۲۷
Background image

خبرنامۀ مطبوعاتی

لوی څارنوالی جمهوری اسلامی افغانستان هیأتی را برای بررسی قضیه‌یی که از سوی ارگان کشفی به اتهام سوء استفاده از صلاحیت‌های وظیفه‌یی رؤسا و اعضای  پیشین کمیسیون مستقل انتخابات و کمیسیون. . .

شنبه ۱۳۹۷/۱۱/۲۰ - ۱۸:۷
Background image

دیدار رئیس څارنوالی مبارزه علیه جرایم بین المللی با نمایندگان دفتر سازمان ملل‌متحد در کابل

محمدداود افضلی رئیس څارنوالی مبارزه با جرایم بین‌المللی، ستیفن موناکو مشاور تحقیقاتی، اریکا بوسیی آمر امور قضایی و برخی دیگر از کارکنان دفتر سازمان ملل متحد در کابل دیدار کرد. این دیدار. . .

شنبه ۱۳۹۷/۱۱/۲۰ - ۱۲:۲۶
Background image

پیام تسلیت رهبری ادارۀ لوی څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان

با نهایت تأسف و تأثر عمیق مطلع شدیم که صبح امروز در یک حملۀ ناجوانمردانۀ تروریستی، مرحوم بریالی برلاس فرزند سلطان‌عزیز څارنوال امنیت عامۀ  ریاست څارنوالی  استیناف ولایت لوگر ، مورد سوء. . .

اخبار ولایتیبیشتر...

شنبه ۱۳۹۷/۱۱/۲۰ - ۱۱:۲۹

دیدار رئیس څارنوالی استیناف ولایت سمنگان با رؤسای محاکم این ولایت

څارونکی نیازمحمد راسخ رئیس څارنوالی استیناف ولایت سمنگان، با برخی از څارنوالان این ریاست در تاریخ دهم دلو سال ۱۳۹۷ خورشیدی، با روسای محاکم ابتدایی شهری و استیناف این ولایت، دیدار کرد .. . .

دوشنبه ۱۳۹۷/۱۱/۱۵ - ۹:۵۶

جلسۀ نوبتی کمیسیون منع خشونت علیه زنان، در ولایت جوزجان برگزارشد

محمدنصیر حکیمی رئیس څارنوالی استیناف ولایت جوزجان با آمر څارنوالی منع خشونت علیه زنان و رسیدگی به تخلفات اطفال، روز پنج‌شنبه یازدهم دلو ۱۳۹۷ خورشیدی در نشست ماهوار کمیسیون منع خشونت. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۷/۱۱/۹ - ۱۴:۸

برنامۀ همآهنگی خدمات و رسیدگی اجراآت به منظور تأمین عدالت راه اندازی شد

این برنامه با حضور څارنیار عبدالحفیظ اصولی رئیس څارنوالی استیناف ولایت پروان، عبدالخلیل فرهنگی مسؤول شفاخانۀ ملکی، آمرطب عدلی، آمرطب شفاخانۀ معتادین، آمرعمومی تحقیق جرایم، څارنوال تحقیق. . .

عکس‌ها و ویدیوها بیشتر...

فعالیت های لوی څارنوالی به روایت تصویر

پیام لوی څارنوال در مورد مبارزه با فساد اداری

لوی څارنوال در کنفرانس عدالت، حکومت‌داری خوب و انکشاف پایدار