آزمون ۸۰ بست مسلکی لوی څارنوالی، برگزار شد

Ago
پنجشنبه ۱۳۹۸/۸/۱۶ - ۱۶:۲۹
exam

در این آزمون ۳ هزار و ۱۱۲ تن مشمول خانم‌ها و آقایان از مرکز و ولایات برای احراز این بست‌ها ثبت نام کرده بود، که از این میان ۲ هزار و ۳۰۳ تن واجد شرایط شناخته شده و توانستند در این آزمون رقابتی اشتراک نمایند.

این آزمون با حضور معاون لوی څارنوال در امور عسکری، معاون لوی څارنوال در امور تعقیب قضایی، معاون لوی څارنوال در امور منع خشونت علیه زنان و تخلفات اطفال و برخی از رؤسای مرکزی این اداره، امروز پنجشنبه ۱۶ عقرب سال ۱۳۹۸ خورشیدی، در تعمیر دارالامان این اداره راه اندازی شد.

داکتر غلام حیدر علامه معاون لوی څارنوال در امور تعقیب قضایی، در این برنامه روی نظام قضایی مستقل، بی‌طرف و شفاف تأکید کرده و آن را برای تأمین عدالت، پیشرفت و ترقی کشور مهم عنوان کرد. آقای علامه افزود: "حاکمیت قانون، تأمین عدالت، بی‌طرفی و شفافیت از معیارهای مهم پیشرفت هر کشور محسوب می‌شود."

gholam

آقای علامه، در ادامه گفت که رهبری لوی څارنوالی در چند سال پسین برای اصلاحات در بخش‌های مختلف، به خصوص ظرفیت‌افزایی کارکنان تلاش کرده و آن‌را بیانگر پیشرفت و تکامل در این اداره عنوان کرد. به گفتۀ وی، بلندبودن میزان تحصیلات کارکنان این اداره باعث کارایی بهتر شده و آنان کارهای خویش را با استقلال، بی‌طرفی و مطابق احکام قانون انجام می‌دهند.

معاون لوی څارنوال درامور تعقیب قضایی در ادامه گفت: "ما تلاش می‌کنیم بهترین‌ها را از طریق این آزمون به صورت بی‌طرفانه در لوی څارنوالی جذب نموده و حق را به حق‌دار بسپاریم." به گفتۀ وی، تمام برگزارکنندگان این آزمون تلاش کرده اند تا امتحان، شفاف و بی‌طرفانه برگزار نمایند.

exam

همچنان محمدناصرهمت رئیس عمومی انکشاف منابع بشری، در این برنامه گفت که لوی څارنوالی در سه سال پسین اصلاحات جدی را روی دست گرفته و راه اندازی این آزمون را برای تقویت حکومت‌داری خوب، مهم عنوان کرد. آقای همت در ادامه گفت: "هدف اساسی این اداره، ارایۀ خدمات عدلی و قضایی به صورت متوازن، بی‌طرف و عادلانه برای شهروندان کشور است." به گفتۀ وی، تشکیلات این اداره در چند سال اخیر ۶۷ درصد جوان شده و وی این اقدام را در طی چهل سال گذشته بی‌سابقه عنوان کرد.

آقای همت علاوه کرد که طی یک سال، ۶۳ څارنوالی ابتداییۀ ولسوالی‌ها که بنابر عدم حضور څارنوالان در آن‌ها غیرفعال بودند، با استخدام څارنوالان و کارکنان مسلکی جوان و متعهد، توانستند آن را فعال نمایند. به گفتۀ وی، حضور زنان در این اداره به ۲۰.۷ درصد رسیده و همچمنان آنان در ۳۳ ولایت کشور، برای تطبیق قانون و تأمین عدالت فعالیت دارند.

hemat

رئیس عمومی انکشاف منابع بشری، در ادامه گفت که در این آزمون 3 هزار و 112 تن ثبت نام کرده که از سوی کمیتۀ مسلکی و متخصص ۲ هزار ۳۰۳ تن واجد شرایط آزمون رقابتی شناخته شدند. به گفتۀ وی، این آزمون در دو مرحله که در مرحلۀ اول در حدود یک هزار و دو صد تن اشتراک داشته و متباقی در مرحلۀ بعدی آزمون که قرار است هفتۀ آینده راه اندازی شود، اشتراک خواهند نمود.

به قول آقای همت ۱۰ تن از اشتراک کنندگان این آزمون که بلندترین نمره را اخذ نمایند در مرکز و متباقی در سایر ولایات کشور استخدام خواهند شد. آقای همت از اشتراک کنندگان خواست تا در ختم  این آزمون، سه تن را به حیث نمایندۀ خویش برای نظارت از روند بررسی پارچه‌های امتحان کاندیدان، به کمیتۀ مؤظف آزمون معرفی نمایند.

تازه‌ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۸/۸/۲۹ - ۱۵:۴۷
Background image

مراسم ختم قران کریم برای شادیی روح شهدای اخیر، در لوی څارنوالی برگزار شد

این برنامه به احترام شهدای لوی څارنوالی که در این اواخر در مرکز و ولایات به شهادت رسیده اند، امروز چهارشنبه ۲۹ عقرب ۱۳۹۸ خورشیدی، در مسجد واقع دفتر دارالامان این اداره راه اندازی شد.

د. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۸/۲۹ - ۱۵:۲۵
Background image

۹۵ قلم ادویه از سوی شفاخانۀ خصوصی بلاسم به کلینک صحی لوی څارنوالی، مساعدت شد

این ادویه که ارزش مجموعی آن بیشتر از یک میلیون و ۵۰۰ هزار افغانی می‌شد، امروز چهارشنبه ۲۹ عقرب ۱۳۹۸ خورشیدی، از سوی مسؤولان شفاخانۀ بلاسم به کلینک صحی لوی څارنوالی رسماً تسلیم داده شد .. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۸/۲۸ - ۱۵:۲۳
Background image

تعمیر ریاست څارنوالی استیناف ولایت دایکندی به بهره‌برداری سپرده شد

این تعمیر با داشتن بیش از ۲۸ باب دفاتر کاری، ۱۳ باب تشناب عصری، یک باب تالار کنفرانس، یک باب طعام‌خانه و یک باب دفتر پذیرش مراجعه‌کنندگان می‌باشد. تعمیر یاشده با سهولت سیستم برقی، مرکز. . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها