آزمون ۸۰ بست مسلکی لوی څارنوالی، برگزار شد

Ago
پنجشنبه ۱۳۹۸/۸/۱۶ - ۱۶:۲۹
exam

در این آزمون ۳ هزار و ۱۱۲ تن مشمول خانم‌ها و آقایان از مرکز و ولایات برای احراز این بست‌ها ثبت نام کرده بود، که از این میان ۲ هزار و ۳۰۳ تن واجد شرایط شناخته شده و توانستند در این آزمون رقابتی اشتراک نمایند.

این آزمون با حضور معاون لوی څارنوال در امور عسکری، معاون لوی څارنوال در امور تعقیب قضایی، معاون لوی څارنوال در امور منع خشونت علیه زنان و تخلفات اطفال و برخی از رؤسای مرکزی این اداره، امروز پنجشنبه ۱۶ عقرب سال ۱۳۹۸ خورشیدی، در تعمیر دارالامان این اداره راه اندازی شد.

داکتر غلام حیدر علامه معاون لوی څارنوال در امور تعقیب قضایی، در این برنامه روی نظام قضایی مستقل، بی‌طرف و شفاف تأکید کرده و آن را برای تأمین عدالت، پیشرفت و ترقی کشور مهم عنوان کرد. آقای علامه افزود: "حاکمیت قانون، تأمین عدالت، بی‌طرفی و شفافیت از معیارهای مهم پیشرفت هر کشور محسوب می‌شود."

gholam

آقای علامه، در ادامه گفت که رهبری لوی څارنوالی در چند سال پسین برای اصلاحات در بخش‌های مختلف، به خصوص ظرفیت‌افزایی کارکنان تلاش کرده و آن‌را بیانگر پیشرفت و تکامل در این اداره عنوان کرد. به گفتۀ وی، بلندبودن میزان تحصیلات کارکنان این اداره باعث کارایی بهتر شده و آنان کارهای خویش را با استقلال، بی‌طرفی و مطابق احکام قانون انجام می‌دهند.

معاون لوی څارنوال درامور تعقیب قضایی در ادامه گفت: "ما تلاش می‌کنیم بهترین‌ها را از طریق این آزمون به صورت بی‌طرفانه در لوی څارنوالی جذب نموده و حق را به حق‌دار بسپاریم." به گفتۀ وی، تمام برگزارکنندگان این آزمون تلاش کرده اند تا امتحان، شفاف و بی‌طرفانه برگزار نمایند.

exam

همچنان محمدناصرهمت رئیس عمومی انکشاف منابع بشری، در این برنامه گفت که لوی څارنوالی در سه سال پسین اصلاحات جدی را روی دست گرفته و راه اندازی این آزمون را برای تقویت حکومت‌داری خوب، مهم عنوان کرد. آقای همت در ادامه گفت: "هدف اساسی این اداره، ارایۀ خدمات عدلی و قضایی به صورت متوازن، بی‌طرف و عادلانه برای شهروندان کشور است." به گفتۀ وی، تشکیلات این اداره در چند سال اخیر ۶۷ درصد جوان شده و وی این اقدام را در طی چهل سال گذشته بی‌سابقه عنوان کرد.

آقای همت علاوه کرد که طی یک سال، ۶۳ څارنوالی ابتداییۀ ولسوالی‌ها که بنابر عدم حضور څارنوالان در آن‌ها غیرفعال بودند، با استخدام څارنوالان و کارکنان مسلکی جوان و متعهد، توانستند آن را فعال نمایند. به گفتۀ وی، حضور زنان در این اداره به ۲۰.۷ درصد رسیده و همچمنان آنان در ۳۳ ولایت کشور، برای تطبیق قانون و تأمین عدالت فعالیت دارند.

hemat

رئیس عمومی انکشاف منابع بشری، در ادامه گفت که در این آزمون 3 هزار و 112 تن ثبت نام کرده که از سوی کمیتۀ مسلکی و متخصص ۲ هزار ۳۰۳ تن واجد شرایط آزمون رقابتی شناخته شدند. به گفتۀ وی، این آزمون در دو مرحله که در مرحلۀ اول در حدود یک هزار و دو صد تن اشتراک داشته و متباقی در مرحلۀ بعدی آزمون که قرار است هفتۀ آینده راه اندازی شود، اشتراک خواهند نمود.

به قول آقای همت ۱۰ تن از اشتراک کنندگان این آزمون که بلندترین نمره را اخذ نمایند در مرکز و متباقی در سایر ولایات کشور استخدام خواهند شد. آقای همت از اشتراک کنندگان خواست تا در ختم  این آزمون، سه تن را به حیث نمایندۀ خویش برای نظارت از روند بررسی پارچه‌های امتحان کاندیدان، به کمیتۀ مؤظف آزمون معرفی نمایند.

تازه‌ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۲۰:۵۲
Background image

پیام تسلیت رهبری لوی څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان

با نهایت تأسف و تأثر عمیق مطلع شدیم که صبح امروز چهار‌شنبه۳۰/۱۱/۱۳۹۸ محترم دوم بریدمن عبدالنصیب کارمند ریاست څارنوالی تنفیذ احکام معاونت لوی څارنوالی در امور عسکری، در مربوطات حوزه پنجم. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۹:۳۴
Background image

نخستین نشست کاری تطبیق تعهدات برنامۀ ملی دوم دولت‌داری باز افغانستان، راه اندازی شد

این برنامه با حضور وحیدالدین ارغون معاون لوی څارنوالی در امور مالی و اداری، محمدناصر همت رئیس عمومی انکشاف منابع بشری، برخی از مسؤولان این اداره و نماینده‌های نهادهای جامعۀ مدنی امروز. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ - ۱۳:۱۹
Background image

ولسوال محمدآغۀ ولایت لوگر، به ده سال و شش ماه حبس محکوم شد

محاکمۀ استیناف نورمحمد عبیدی فرزند طلامحمد، ولسوال محمدآغۀ ولایت لوگر، امروز دوشنبه ۲۱ دلو سال ۱۳۹۸ خورشیدی، در مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری، برگزار شد . . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها