از روز ملی نیروهای امنیتی و دفاعی کشور، با مراسم اهدای خون در لوی څارنوالی گرامی‌داشت به عمل آمد

Hussain_admin
شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۹ - ۱۴:۵۱
ago

این برنامه به منظور حمایت از روز ملی حمایت از نیروهای امنیتی و دفاعی کشور، با حضور څارنپوه محمدفرید حمیدی لوی څارنوال جمهوری اسلامی افغانستان، غلام حیدر علامه مرستیال لوی څارنوالی در امور تعقیب قضایی، رؤسای این اداره و برخی از افسران و داکتران اردوی ملی و پولیس ملی، امروز شنبه نهم حوت سال ۱۳۹۹ خورشیدی، راه اندازی شد.

څارنپوه محمدفرید حمیدی لوی څارنوال کشور، در این برنامه روز سرباز را روز غرورآفرین و با افتخار عنوان کرده و این روز را برای سربازان و مدافعان جمهوری اسلامی افغانستان، مبارک گفت.

آقای حمیدی، از کارمندان این اداره برای اهدای خون خویش به منظور حمایت از سربازان راه آزادی، مدافع عزت، حیثیت و کرامت افغان‌‎ها، ابراز قدردانی کرده گفت: " دفاع از حیثیت، کرامت و آزادی وطن، وظیفۀ نهایت مقدس بوده که خداوندج این فرصت را برای سربازان و مدافعان این کشور فراهم کرده است."

وی څارنوالان و کارمندان لوی څارنوالی را سربازان عدالت و حاکمیت قانون عنوان کرده گفت که آنان همه‌روزه در گوشه گوشۀ افغانستان به منظور تطبیق عدالت، تحفظ حقوق، عزت، حیثیت و کرامت مردم افغانستان، تلاش می‌نمایند.

وی اهدای خون به سربازان را وظیفۀ وجدانی و انسانی دانسته گفت که این کمترین کار در برابر شکوه و عظمت قهرمانی‌ها و جان‌فشانی‌های آنان می‌باشد.

گفتنی است که اهدای خون در مرکز و څارنوالی‌های استیناف ولایات به منظور حمایت از نیروهای امنیتی و دفاعی کشور، جریان دارد.

تازه‌ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۰/۱/۱۵ - ۱۵:۲۲
Background image

محترم ذبیح‌الله کلیم به عنوان سرپرست و نامزد لوی‌څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان معرفی شد

برنامه‌یی به همین منظور با حضور قانونپوه استاد سرور دانش معاون دوم رئیس جمهوری، معاونان و رؤسای لوی څارنوالی، سرپرست وزارت شهدا و معلولین، معاون ادارۀ امور ریاست جمهوری، رؤسای کمیسیون. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۱/۱۵ - ۱۱:۳۶
Background image

۶۴ کارآموز در لوی څارنوالی جذب می‌شوند

به همین منظور آزمونی با اشتراک ۵۰۹ تن، روز یک‌شنبه هشتم حمل ۱۴۰۰ در تالار کنفرانس‌های لوی‌څارنوالی راه‌اندازی شد. در این دور کار آموزی ۸۸۶ تن مشمول پسر و دختر فارغان سال‌های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۱/۱۱ - ۱۳:۳۹
Background image

یک تن به اتهام فریب‌کاری، انتحال القاب و کمیشن‌کاری؛ بازداشت شد

ریاست عمومی څارنوالی کنترول و مراقبت لوی‌څارنوالی، یک تن را به اتهام فریبکاری، انتحال القاب و کمیشن‌کاری دستگیر کرد. وی  در اثر شکایت یک تن از شهروندان به شماره ۱۸۰ ثبت شکایات و اطلاعات. . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها