افتتاح پروژه‌های کوچک و متوسط در لوی څارنوالی؛ کار کرد شش ماهۀ مرستیالی مالی و اداری

Ago
چهارشنبه ۱۳۹۸/۶/۱۳ - ۱۲:۱۸
افتتاح آشپسخانه

در برنامه‌یی که به منظور افتتاح این پروژهها روز چهارشنبه ۳۰ اسد سال ۱۳۹۸ راه‌اندازی شده بود، مرستیال لوی څارنوالی در امور مالی و اداری، رئیس عمومی مالی و اداری، رئیس خدمات و برخی از کارکنان این اداره نیز حضور داشتند.

مرستیال لوی څارنوال در امور مالی و اداری، در این برنامه گفت که با تکمیل‌شدن این پروژه‌ها مشکلات څارنوالی از در زمینۀ آشپزخانه، جنراتورخانه و ذخیره‌گاه تیل مرفوع خواهد شد. آقای ارغون هدف از اعمار  آشپزخانه را مصون‌بودن محل پخت‌وپز، رعایت حفظ‌الصحه وجلوگیری از پخت‌وپز انفرادی عنوان کرد.

وی در ادامه گفت: " ذخیره‌گاه تیل نیز باعث شفافیت در توزیع تیل، ذخیره‌نمودن تیل با کیفیت، جلوگیری از ضیاع وقت و مصارف جانبی توزیع تیل؛ در اداره می‌شود."

این در حالی است که لوی څارنوالی چندی قبل تعمیر څارنوالی استیناف ولایت لغمان را به بهره‌برداری سپرده و قرار است به زودی تعمیر څارنوالی‌های استیناف ولایت‌های خوست، کاپیسا، دایکندی، نورستان، و تالار کنفرانس‌های این اداره واقع دارالامان را نیز مورد بهره‌برداری قرار دهد.

سنگ فرش دهلیزها و سرامیک دفاتر، نصب پیزاره‌های چوبی دفاتر و دهلیزها، تطبیق پلان سرسبزی، ساخت سایه بان و فوارۀ آب، ایجاد تحویل‌خانۀ معیاری، نصب فلم محافظتی شیشه‌ها، ساخت و نصب لوحۀ راهنما، ترمیم مرکزگرمی، ساخت و نصب پایۀ سولری، تمدید آب تصفیۀ فاضلاب به چمن‌ها و سایر پروژه‌های کوچک و متوسط از جمله مواردی است که این اداره در سال مالی ۱۳۹۸، در مرکز این اداره واقع دارالامان و دفتر قلعۀ فتح‌الله تطبیق کرده است. 

به گفتۀ مسؤولان معاونت مالی و اداری، قرار است در آیندۀ نزدیک کار ساخت تعمیر څارنوالی‌ استیناف ولایت‌ لوگرآغاز گردد و پروژۀ اعمار تعمیر څارنوالی‌ استیناف ولایت‌های کندهار و ارزگان و څارنوالی‌های ابتداییۀ ولسوالی آقچه ولایت جوزجان و استالف ولایت کابل نیز تحت طی مراحل تدارکاتی قرار دارد.

هزینۀ مجموعی این پروژه‌ها مبلغ (۲۴۲۱۳۴۰۱۲) ۲۴۲ میلیون و ۱۳۴ هزار و دوازده افغانی می‌باشد که با تکمیل شدن آن قسمتی زیادی از مشکلات و ضروریات اداره لوی څارنوالی در مرکز و ولایات‌ رفع خواهد شد.

تازه‌ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۸/۹/۱۳ - ۱۴:۴۱
Background image

لوی څارنوالی ۵۲۶ قضیۀ جنایی را در بخش عسکری در ماه عقرب سال ۱۳۹۸ خورشیدی، ثبت و رسیدگی کرده است

لوی څارنوالی جمهوری اسلامی افغانستان با رعایت قوانین نافذۀ کشور با حفظ بی‌طرفی، استقلالیت و احترام به کرامت انسانی، رعایت حقوق بشری و دسترسی شهروندان به عدالت در ماه عقرب سال روان، ۵۲۶. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۹/۱۳ - ۲:۵۰
Background image

شاروال ولایت بادغیس، از سوی محکمۀ استیناف مرکز عدلی و قضایی، بری‌الذمه شناخته شد

عبدالقدیر کامران  فرزند عبدالغنی شاروال ولایت بادغیس، از سوی محکمۀ استیناف مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری، به اتهام تزویر، غدر و سوء استفاده از صلاحیت‌های وظیفه‌یی،. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۹/۱۲ - ۲۲:۱
Background image

برای ریشه‌کن ساختن فساد اداری، جامعه نیازمند انسجام و بسیج عمومی علیه آن است

این مسأله را خواجه عبدالحق احمدی معاون لوی څارنوال در امور مبارزه با اداری در برنامۀ آموزشی«مبارزه با فساد اداری» که از سوی وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی با همکاری لوی څارنوالی و. . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها