افتتاح پروژه‌های کوچک و متوسط در لوی څارنوالی؛ کار کرد شش ماهۀ مرستیالی مالی و اداری

ago_admin
چهارشنبه ۱۳۹۸/۶/۱۳ - ۱۲:۱۸
افتتاح آشپسخانه

در برنامه‌یی که به منظور افتتاح این پروژهها روز چهارشنبه ۳۰ اسد سال ۱۳۹۸ راه‌اندازی شده بود، مرستیال لوی څارنوالی در امور مالی و اداری، رئیس عمومی مالی و اداری، رئیس خدمات و برخی از کارکنان این اداره نیز حضور داشتند.

مرستیال لوی څارنوال در امور مالی و اداری، در این برنامه گفت که با تکمیل‌شدن این پروژه‌ها مشکلات څارنوالی از در زمینۀ آشپزخانه، جنراتورخانه و ذخیره‌گاه تیل مرفوع خواهد شد. آقای ارغون هدف از اعمار  آشپزخانه را مصون‌بودن محل پخت‌وپز، رعایت حفظ‌الصحه وجلوگیری از پخت‌وپز انفرادی عنوان کرد.

وی در ادامه گفت: " ذخیره‌گاه تیل نیز باعث شفافیت در توزیع تیل، ذخیره‌نمودن تیل با کیفیت، جلوگیری از ضیاع وقت و مصارف جانبی توزیع تیل؛ در اداره می‌شود."

این در حالی است که لوی څارنوالی چندی قبل تعمیر څارنوالی استیناف ولایت لغمان را به بهره‌برداری سپرده و قرار است به زودی تعمیر څارنوالی‌های استیناف ولایت‌های خوست، کاپیسا، دایکندی، نورستان، و تالار کنفرانس‌های این اداره واقع دارالامان را نیز مورد بهره‌برداری قرار دهد.

سنگ فرش دهلیزها و سرامیک دفاتر، نصب پیزاره‌های چوبی دفاتر و دهلیزها، تطبیق پلان سرسبزی، ساخت سایه بان و فوارۀ آب، ایجاد تحویل‌خانۀ معیاری، نصب فلم محافظتی شیشه‌ها، ساخت و نصب لوحۀ راهنما، ترمیم مرکزگرمی، ساخت و نصب پایۀ سولری، تمدید آب تصفیۀ فاضلاب به چمن‌ها و سایر پروژه‌های کوچک و متوسط از جمله مواردی است که این اداره در سال مالی ۱۳۹۸، در مرکز این اداره واقع دارالامان و دفتر قلعۀ فتح‌الله تطبیق کرده است. 

به گفتۀ مسؤولان معاونت مالی و اداری، قرار است در آیندۀ نزدیک کار ساخت تعمیر څارنوالی‌ استیناف ولایت‌ لوگرآغاز گردد و پروژۀ اعمار تعمیر څارنوالی‌ استیناف ولایت‌های کندهار و ارزگان و څارنوالی‌های ابتداییۀ ولسوالی آقچه ولایت جوزجان و استالف ولایت کابل نیز تحت طی مراحل تدارکاتی قرار دارد.

هزینۀ مجموعی این پروژه‌ها مبلغ (۲۴۲۱۳۴۰۱۲) ۲۴۲ میلیون و ۱۳۴ هزار و دوازده افغانی می‌باشد که با تکمیل شدن آن قسمتی زیادی از مشکلات و ضروریات اداره لوی څارنوالی در مرکز و ولایات‌ رفع خواهد شد.

تازه‌ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۹ - ۱۷:۳۶
Background image

نشست کمیتۀ مبارزه علیه فساد اداری، شورای عالی حاکمیت قانون و مبارزه علیه فساد اداری برگزار شد

این نشست تحت ریاست څارنپوه محمدفرید حمیدی لوی څارنوال دولت جمهوری اسلامی افغانستان با حضور عبدالبصیر انور وزیر عدلیه، مرستیال لوی څارنوالی در امور تحقیق، مرستیال لوی څارنوالی در امور. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۹ - ۱۶:۰
Background image

لوی څارنوالی ۳۹۴ قضیۀ جرایم جنایی عسکری را در ربع دوم سال مالی ۱۳۹۹، رسیدگی کرده است

لوی څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان در ماه های حمل، ثور و جوزای سال جاری از طریق مرستیالی  لوی څارنوالی در امور عسکری، ۳۹۴ قضیۀ جنایی را ثبت، رسیدگی کرده است . . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۵ - ۱۲:۳۳
Background image

معاون لوی څارنوال در امور تحقیق از څارنوالی‌های استیناف ولایت کابل، زون شمال، شمال‌شرق وریاست عمومی مبارزه با آزار و اذیت زنان در ادارات عامه و خصوصی، دیدار کرد.

فریداحمد غوری معاون لوی څارنوال در امور تحقیق، از ریاست‌های څارنوالی استیناف ولایت کابل، څارنوالی‌های استیناف زون‌ شمال، شمال‌شرق و ریاست عمومی څارنوالی مبارزه با آزار و اذیت زنان در. . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها