افتتاح پروژه‌های کوچک و متوسط در لوی څارنوالی؛ کار کرد شش ماهۀ مرستیالی مالی و اداری

Ago
چهارشنبه ۱۳۹۸/۶/۱۳ - ۱۲:۱۸
افتتاح آشپسخانه

در برنامه‌یی که به منظور افتتاح این پروژهها روز چهارشنبه ۳۰ اسد سال ۱۳۹۸ راه‌اندازی شده بود، مرستیال لوی څارنوالی در امور مالی و اداری، رئیس عمومی مالی و اداری، رئیس خدمات و برخی از کارکنان این اداره نیز حضور داشتند.

مرستیال لوی څارنوال در امور مالی و اداری، در این برنامه گفت که با تکمیل‌شدن این پروژه‌ها مشکلات څارنوالی از در زمینۀ آشپزخانه، جنراتورخانه و ذخیره‌گاه تیل مرفوع خواهد شد. آقای ارغون هدف از اعمار  آشپزخانه را مصون‌بودن محل پخت‌وپز، رعایت حفظ‌الصحه وجلوگیری از پخت‌وپز انفرادی عنوان کرد.

وی در ادامه گفت: " ذخیره‌گاه تیل نیز باعث شفافیت در توزیع تیل، ذخیره‌نمودن تیل با کیفیت، جلوگیری از ضیاع وقت و مصارف جانبی توزیع تیل؛ در اداره می‌شود."

این در حالی است که لوی څارنوالی چندی قبل تعمیر څارنوالی استیناف ولایت لغمان را به بهره‌برداری سپرده و قرار است به زودی تعمیر څارنوالی‌های استیناف ولایت‌های خوست، کاپیسا، دایکندی، نورستان، و تالار کنفرانس‌های این اداره واقع دارالامان را نیز مورد بهره‌برداری قرار دهد.

سنگ فرش دهلیزها و سرامیک دفاتر، نصب پیزاره‌های چوبی دفاتر و دهلیزها، تطبیق پلان سرسبزی، ساخت سایه بان و فوارۀ آب، ایجاد تحویل‌خانۀ معیاری، نصب فلم محافظتی شیشه‌ها، ساخت و نصب لوحۀ راهنما، ترمیم مرکزگرمی، ساخت و نصب پایۀ سولری، تمدید آب تصفیۀ فاضلاب به چمن‌ها و سایر پروژه‌های کوچک و متوسط از جمله مواردی است که این اداره در سال مالی ۱۳۹۸، در مرکز این اداره واقع دارالامان و دفتر قلعۀ فتح‌الله تطبیق کرده است. 

به گفتۀ مسؤولان معاونت مالی و اداری، قرار است در آیندۀ نزدیک کار ساخت تعمیر څارنوالی‌ استیناف ولایت‌ لوگرآغاز گردد و پروژۀ اعمار تعمیر څارنوالی‌ استیناف ولایت‌های کندهار و ارزگان و څارنوالی‌های ابتداییۀ ولسوالی آقچه ولایت جوزجان و استالف ولایت کابل نیز تحت طی مراحل تدارکاتی قرار دارد.

هزینۀ مجموعی این پروژه‌ها مبلغ (۲۴۲۱۳۴۰۱۲) ۲۴۲ میلیون و ۱۳۴ هزار و دوازده افغانی می‌باشد که با تکمیل شدن آن قسمتی زیادی از مشکلات و ضروریات اداره لوی څارنوالی در مرکز و ولایات‌ رفع خواهد شد.

تازه‌ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۶/۲۶ - ۱۰:۳۹
Background image

چهار تن از کارکنان معاونت لوی څارنوالی مبارزه با فساد اداری از سوی دفتر JSSP مورد تقدیر قرار گرفتند

کارکنان مدیریت ثبت قضایا به شمول رئیس څارنوالی نظارت بر تحقیق و تنفیذ احکام جرایم فساد اداری برای استفاده مؤثر و تقویت سیستم مدیریت ثبت قضایا (CMS) از سوی دفتر حمایت از سکتور عدلی. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۶/۲۵ - ۱۵:۵۵
Background image

۲۱ قضیۀ قاچاق مسکرات و مواد مخدر به مظنونیت ۲۷ تن محول محاکم گردید

ریاست عمومی څارنوالی اختصاصی مبارزه علیه مسکرات و مواد مخدر، در هفتۀ سوم ماه سنبله سال ۱۳۹۸ خورشیدی، ۲۱ قضیۀ جرایم قاچاق مسکرات و مواد مخدر به مظنونیت  ۲۷ تن را دریافت و بررسی کرده است. . .

جمعه ۱۳۹۸/۶/۱۵ - ۱۱:۱۸
Background image

نشست همکاری میان نهادهای عدلی و وزارتهای امور خارجه و امور داخله در پیوند به استرداد مجرمین بیرون از کشور، در لوی څارنوالی، برگزار شد

این نشست امروز پنج شنبه ۱۴ سنبلۀ ۱۳۹۸خورشیدی با اشتراک نماینده‌های وزارت امور خارجه، وزارت عدلیه و بخش انترپول وزارت امور داخله در تالار شورای عالی لوی‌‌څارنوالی راه اندازی شد . . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها