افتتاح پروژه‌های کوچک و متوسط در لوی څارنوالی؛ کار کرد شش ماهۀ مرستیالی مالی و اداری

ago_admin
چهارشنبه ۱۳۹۸/۶/۱۳ - ۱۲:۱۸
افتتاح آشپسخانه

در برنامه‌یی که به منظور افتتاح این پروژهها روز چهارشنبه ۳۰ اسد سال ۱۳۹۸ راه‌اندازی شده بود، مرستیال لوی څارنوالی در امور مالی و اداری، رئیس عمومی مالی و اداری، رئیس خدمات و برخی از کارکنان این اداره نیز حضور داشتند.

مرستیال لوی څارنوال در امور مالی و اداری، در این برنامه گفت که با تکمیل‌شدن این پروژه‌ها مشکلات څارنوالی از در زمینۀ آشپزخانه، جنراتورخانه و ذخیره‌گاه تیل مرفوع خواهد شد. آقای ارغون هدف از اعمار  آشپزخانه را مصون‌بودن محل پخت‌وپز، رعایت حفظ‌الصحه وجلوگیری از پخت‌وپز انفرادی عنوان کرد.

وی در ادامه گفت: " ذخیره‌گاه تیل نیز باعث شفافیت در توزیع تیل، ذخیره‌نمودن تیل با کیفیت، جلوگیری از ضیاع وقت و مصارف جانبی توزیع تیل؛ در اداره می‌شود."

این در حالی است که لوی څارنوالی چندی قبل تعمیر څارنوالی استیناف ولایت لغمان را به بهره‌برداری سپرده و قرار است به زودی تعمیر څارنوالی‌های استیناف ولایت‌های خوست، کاپیسا، دایکندی، نورستان، و تالار کنفرانس‌های این اداره واقع دارالامان را نیز مورد بهره‌برداری قرار دهد.

سنگ فرش دهلیزها و سرامیک دفاتر، نصب پیزاره‌های چوبی دفاتر و دهلیزها، تطبیق پلان سرسبزی، ساخت سایه بان و فوارۀ آب، ایجاد تحویل‌خانۀ معیاری، نصب فلم محافظتی شیشه‌ها، ساخت و نصب لوحۀ راهنما، ترمیم مرکزگرمی، ساخت و نصب پایۀ سولری، تمدید آب تصفیۀ فاضلاب به چمن‌ها و سایر پروژه‌های کوچک و متوسط از جمله مواردی است که این اداره در سال مالی ۱۳۹۸، در مرکز این اداره واقع دارالامان و دفتر قلعۀ فتح‌الله تطبیق کرده است. 

به گفتۀ مسؤولان معاونت مالی و اداری، قرار است در آیندۀ نزدیک کار ساخت تعمیر څارنوالی‌ استیناف ولایت‌ لوگرآغاز گردد و پروژۀ اعمار تعمیر څارنوالی‌ استیناف ولایت‌های کندهار و ارزگان و څارنوالی‌های ابتداییۀ ولسوالی آقچه ولایت جوزجان و استالف ولایت کابل نیز تحت طی مراحل تدارکاتی قرار دارد.

هزینۀ مجموعی این پروژه‌ها مبلغ (۲۴۲۱۳۴۰۱۲) ۲۴۲ میلیون و ۱۳۴ هزار و دوازده افغانی می‌باشد که با تکمیل شدن آن قسمتی زیادی از مشکلات و ضروریات اداره لوی څارنوالی در مرکز و ولایات‌ رفع خواهد شد.

تازه‌ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۰/۵/۹ - ۱۲:۴۶
Background image

څارنوالی استیناف ولایت ننگرهار در ربع دوم ۱۴۰۰، ۸۹۸ قضیه را ثبت ورسیده گی کرده است

ریاست څارنوالی استیناف ولایت ننگرهار۸۹۸  قضیه را در پرتو احکام قوانین نافذۀ کشور ثبت ورسیدگی کرده است . . .

شنبه ۱۴۰۰/۵/۹ - ۸:۲۵
Background image

بیرق سه رنگ افغانستان؛ سمبول واقعی افغان‌ها است

محترم ذبیح‌الله کلیم سرپرست لوی‌څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان، در برنامهء گرامی‌داشت از هفتم اسد روز ملی بیرق افغانستان گفت که بیرق سه رنگ افغانستان هویت افغان‌ها بوده و بیرق در. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۵/۷ - ۸:۶
Background image

بررسی ۱۴۶۴ قضیه خشونت علیه زنان در ربع اول سال مالی ۱۴۰۰

لوی‌څارنوالی دولت ج.ا.ا از آغاز سال مالی ۱۴۰۰ الی ماه ثور ۱۴۰۰ خورشیدی به تعداد ۱۴۶۴ قضیه را که شامل ۱۶۲۶ متهم می‌باشد؛ مورد تحقیق و بررسی قرار داده است . . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها