الحاج مولوی شاه‌محمد شاهد به عنوان سرپرست لوی څارنوالی معرفی شد

Hussain_admin
شنبه ۱۴۰۰/۱۰/۴ - ۲۲:۴۸
شاهد

بر اساس حکم شماره ۵۷۵ ریاست‌الوزرای امارت اسلامی افغانستان، الحاج مولوی شاه محمد شاهد به‌حیث مرستیال مالی و اداری و سرپرست لوی‌څارنوالی تعیین شد.

برنامهٔ معرفی آقای شاهد امروز شنبه چهارم جدی سال ۱۴۰۰ راه اندازی شد.

new loi

در این برنامه مولوی عبدالباقی منصور نماینده ادارهء امور امارت اسلامی افغانستان، شیخ الحدیث عبدالحمید حماسی، برخی از روسا و کارمندان این اداره، حضور داشتند.

در نخست مولوی عبدالباقی منصور نمایندهٔ اداره امور حکم مقرری سرپرست لوی څارنوالی را ابلاغ کرد. آقای منصور همچنان گفت بنیاد هر نظام بالای سیستم اداری آن استوار است و برای پیشرفت نظام، باید به گونهء مشترک تلاش شود.

به گفته وی، برای همه ما و شما لازم است که خدمت ملت و مردم رنجیده خویش را به گونهء درست آن انجام دهیم.

new loii

از سوی دیگر الحاج مولوی شاه محمد شاهد مرستیال مالی و اداری و سرپرست لوی څارنوالی، این اداره را در چوکات امارت اسلامی افغانستان مهم عنوان کرده و آن را در کنار اقامهء دعوا در پیشگاه محکمه، از مراجع بنیادی در تطبیق یکسان قانون و شریعت خواند.

آقای شاهد اطمینان داد که لوی‌څارنوالی در برابر ملت مسوول بوده طبق شریعت اسلامی و قوانین، یک اداره بی‌طرف خواهد بود. وی وعده داد که این اداره اجراآت خویش را به گونه یکسان تطبیق خواهد کرد.

مولوی شاه محمد شاهد افزود: « شریعت اسلامی و قوانین بالای همه به گونه یکسان تطبیق خواهد شد و در این امر هیچ‌گونه استثناء وجود ندارد.»

سرپرست لوی څارنوالی از کارمندان و افراد متخصص، پاک نفس و مسلکی این اداره خواست تا به وظایف خویش برگشته و زیر چتر امارت اسلامی افغانستان به مردم و وطن خویش خدمت کنند.

از سوی دیگر شیخ الحدیث مولوی عبدالحمید حماسی از تمام کارمندان این اداره خواست که برای اصلاحات نظام و خدمت به مردم متحد شوند. به باور وی، این مسوولیت جمعی همه است که حق مظلوم‌ را از ظالم بگیرد.

 

برنامه با دعاییه آرامش و فلاح کشور، به‌پایان رسید.

تازه‌ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ - ۱۶:۵
Background image

کارمندان لوی څارنوالی در امتحان درسهای شرعی شرکت کردند

ریاست دعوت و ارشاد لوی څارنوالی امتحان دروس مسایل شرعی مطابق نصاب تدریس شده از سوی این ریاست، از کارمندان این اداره اخذ کرد.

این آزمون امروز دوشنبه ۲۳ جمادی الثانی سال ۱۴۴۴ هجری قمری. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۱۱/۱۲ - ۱۶:۴۸
Background image

مولوی شمس‌الدین شریعتی بحیث لوی څارنوال معرفی و آغاز به کار کرد

بر بنیاد فرمان امیرالمومنین امارت اسلامی افغانستان ملا هبت‌الله آخوند، مولوی شمس‌الدین شریعتی به عنوان لوی څارنوال امارت اسلامی افغانستان، تعین و آغاز به کار کرد. . .

شنبه ۱۴۰۰/۱۰/۴ - ۲۲:۴۸
Background image

الحاج مولوی شاه‌محمد شاهد به عنوان سرپرست لوی څارنوالی معرفی شد

بر اساس حکم شماره ۵۷۵ ریاست‌الوزرای امارت اسلامی افغانستان، الحاج مولوی شاه محمد شاهد به‌حیث مرستیال مالی و اداری و سرپرست لوی‌څارنوالی تعیین شد . . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها