امنیت و مصونیت کارکنان لوی څارنوالی در اولویت ما قرار دارد

Hussain_admin
پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۲ - ۱۱:۴۸
ago

امنیت و مصونیت کارکنان لوی څارنوالی در اولویت ما قرار دارد

څارنپوه محمدفرید حمیدی لوی څارنوال کشور در برنامۀ اعتبار بخشی یافته‌های مقدماتی سروی سکتور عدلی و قضایی افغانستان که از سوی بنیاد آسیا(The Asia Foundation) راه اندازی شده بود گفت: " امنیت و مصونیت کارکنان لوی څارنوالی برای این اداره مهم بوده و در این عرصه از تمام امکانات دست‌داشتۀ خویش استفاده اعظمی می‌نمایند."

این برنامۀ دو روزه برای رؤسای څارنوالی‌های استیناف و آمران مالی و اداری ولایات با حضور برخی از رؤسای مرکزی این اداره، روز چهارشنبه اول دلو سال ۱۳۹۹خورشیدی، پایان یافت.

لوی څارنوال کشور در این برنامه افزود که افغان‌ها نسبت به هر کشور و ملت دیگر مستحق اند تا در فضای امنیت، عدالت و قانونیت زندگی نمایند. وی با اشاره به گفتگوهای صلح ابراز امیدواری کرده گفت: " امیدوار هستیم که پروسۀ صلح، به نفع، خیر و صلاح مردم افغانستان تمام شود و ما شاهد افغانستان صلح‌آمیز باشیم."

آقای حمیدی در ادامه روی نقش و تأمین عدالت تأکید کرده افزود که بقا و ستون اصلی نظام بر بنیاد تداوم و استمرار نظم و قانون و بر پایۀ عدالت استوار بوده که خوشبختانه این فرصت در اختیار لوی څارنوالی قرار دارد.

آقای حمیدی، شهادت تعدادی از کارکنان این اداره را در طی چند سال گذشته به عنوان شهدای عدالت عنوان کرده و  برای آنان از بارگاه ایزد منان بهشت برین و برای بازماندگان آنان صبر جمیل و تسلیت عرض نمود. آقای حمیدی، بر تأمین امنیت تأکید کرده گفت که نبود امنیت، مشکل جدی در تأمین عدالت بوده که در حال حاضر این اداره با آن دست و گریبان می‌باشد. وی در ادامه افزود: " بالارفتن دسترسی مردم به عدالت، باعث حمایت آنان از نظام و دولت شده و این اداره طی دو سال گذشته در دورترین نقاط کشور به منظور حضور فعال څارنوالان و کارکنان لوی څارنوالی برای عرضۀ خدمات عدلی تلاش کرده است."

به گفتۀ آقای حمیدی، امنیت و مصونیت کارکنان لوی څارنوالی از مهمترین مسؤولیت این اداره بوده و تلاش می‌گردد تا از تمام امکانات در این عرصه استفاده صورت گیرد. وی از کارکنان این اداره خواست تا در کنار امکانات و تسهیلات امنیتی، خود نیز احتیاط لازمی و ضروری را رعایت نمایند.

 

به باور لوی څارنوال کشور، ارج‌گزاری به عزت، حیثیت، کرامت و برخورد نیک با مراجعین، می‌تواند پوشش امنیتی را برای کارکنان لوی څارنوالی ایجاد نماید. به گفتۀ وی، رضایت و حمایت مردم، عنصر اساسی و بنیادی، مصونیت کارکنان این اداره را تشکیل می‌دهد.

لوی څارنوال کشور در ادامه افزود که وظیفۀ نخستین و اساسی این اداره، دفاع از عزت، کرامت، حقوق و آزادی‌های افغان‌ها می‌باشد و برخورد توأم با حوصله‌مندی و باعزت کلید موفقیت څارنوال می‌باشد.

آقای حمیدی، از بنیاد آسیاد به منظور تدویر این برنامه و همکاری آنان در سایر برنامه‌ها ابراز قدردانی کرده و نقش این اداره را در عرصۀ حمایت از نهادهای عدلی و قضایی مهم عنوان کرد. وی همچنان، راه اندازی این برنامه را مهم دانسته گفت که بررسی و یافته‌های مقدماتی بنیاد آسیا، از ضروریات مهم نهادهای عدلی و قضایی به خصوص لوی څارنوالی می‌باشد و نتایج این سروی می‌تواند ما را در امنیت و مصونیت همکاران ما در مرکز و ولایات یاری رساند.

در همین حال، جینا کریم سرپرست بنیاد آسیا-افغانستان، از حضور فعال اشتراک‌کنندگان این برنامه ابراز قدردانی کرده گفت که این نهاد تلاش دارد تا چنین برنامه‌ها را ادامه دهد. به گفتۀ خانم کریم، مسایل امنیتی چالش‌زا بوده و این امر نهادهای عدلی و قضایی را در تطبیق برنامه‌ها با مشکل مواجه می‌سازد.

وی از تمامی فعالیت‌های لوی څارنوالی در عرصۀ حاکمیت قانون ستایش کرده افزود که این نهاد با لوی څارنوالی همکار بوده و نظریات و پیشنهادات اشتراک‌کنندگان، را در سایر برنامه‌های این نهاد کمک‌کننده و مهم عنوان کرد.

ادریس الهام رئیس بخش حاکمیت قانون و حکومت‌داری_بنیاد آسیا، در این برنامه گفت که این نهاد در بخش حاکمیت قانون در افغانستان تلاش داشته و افزود که عدالت قلب و اساس تمام نظام‌های سیاسی را تشکیل می‌دهد.

به گفتۀ وی، این نهاد طی دو ماه گذشته در مورد چالش‌های امنیتی نهادهای عدلی و قضایی، ۲۶۳مرکز در ۳۴ ولایت کشور را از نزدیک بررسی کرده و با ۵هزار و ۴۰۰ مصاحبه شنونده از کارکنان نهادهای عدلی و قضایی از نزدیک صحبت نموده است.

 آقای الهام، هدف از راه اندازی این برنامه را جمع‌آوری نظریات و پیشنهادهای اشتراک کنندگان به منظور اعتماد بخشی به بررسی‌های این نهاد عنوان کرد. به باور وی، نظریات و پیشنهادهای اشتراک‌کنندگان این برنامه در غنامندی برنامه‌های آینده این نهاد ممد، کارساز و مؤثر خواهد بود.

در همین حال محمدنواب احمدزی رئیس کمیسیون امنیتی لوی څارنوالی، در این برنامه از بنیاد آسیا به منظور تدوین این برنامه ابراز قدردانی کرده گفت که لوی څارنوالی از تمام امکانات دست‌داشتۀ خود برای تأمین امنیت و مصونیت کارکنان این اداره استفادۀ مؤثر خواهد کرد.

آقای احمدزی، دلیل هدف قرارگرفتن کارکنان نهادهای عدلی و قضایی را اجراآت این نهادها به منظور تأمین عدالت و حاکمیت قانون به گونۀ شجاعانه، با انصاف و بی‌طرفانه عنوان کرد. به گفتۀ وی مسوولین و کارمندان لوی څارنوالی با وجود شهادت همکاران خویش، متعهد به خدمت‌گزاری به مردم افغانستان می‌باشد.

تازه‌ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۳:۵۵
Background image

لوی څارنوالی ۱۸۵ قضیۀ جرایم جنایی عسکری را در ماه دلو سال ۱۳۹۹ خورشیدی، رسیدگی کرده است

این قضایا شامل ۸ مورد قتل، ۲ مورد سرقت، ۱ مورد جرم اخلاقی، ۸ مورد جرایم مالی و اداری، ۱ مورد جرایم مواد مخدر و ۱۶۶ مورد دیگر آن سایر جرایم جنایی می­باشد . . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۱:۲۵
Background image

۶۷تن از څارنوالان نظامی و مبارزه با جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی، به مناسبت روز ملی نیروهای دفاعی و امنیتی کشور ترفیع فوق‌العاده گرفتند

څارنپوه محمد فرید حمیدی در برنامه‌یی که به همین منظور راه اندازی شده بود، افزون بر تبریکی روز ملی نیروهای دفاعی و امنیتی کشور به اشتراک کنندگان این برنامه و مردم افغانستان، با اشاره به. . .

شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۹ - ۱۴:۵۱
Background image

از روز ملی نیروهای امنیتی و دفاعی کشور، با مراسم اهدای خون در لوی څارنوالی گرامی‌داشت به عمل آمد

این برنامه به منظور حمایت از روز ملی حمایت از نیروهای امنیتی و دفاعی کشور، با حضور څارنپوه محمدفرید حمیدی لوی څارنوال جمهوری اسلامی افغانستان، غلام حیدر علامه مرستیال لوی څارنوالی در. . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها