انتقال خلیل‌الله فیروزی از زندان به خانه، به گونه مؤقت و تحت شرایط صورت گرفته است

Ago
یکشنبه ۱۳۹۸/۵/۲۷ - ۲۰:۳۶
jamsheed rasooli

انتقال خلیل‌الله فیروزی از زندان به خانه‌اش، به گونه مؤقت و تحت دو شرط صورت گرفته است؛ ماندن در خانه تا صحت‌یاب شدن و اجرای تعهداتی که با کمیسیون تصفیه کابل بانک، کرده است.

جمشید رسولی، سخنگوی لوی څارنوالی امروز یکشنبه ۲۷ اسد سال ۱۳۹۸ خورشیدی در یک کنفرانس خبری مشترک به خاطر ارایه توضیحات در باره چگونگی انتقال خلیل الله فیروزی از زندان به خانه، در مرکز اطلاعات و رسانه‌های حکومت گفت: "رهایی آقای فیروزی بر اساس نظریه کمیسیون مؤظف و نظریه صحی داکتران، از زندان به خانه اش انتقال یافته و تحت مراقبت شدید امنیتی قرار دارد".

اقای رسولی در ادامه گفت که انتقال آقای فیروزی تحت تدابیر خاص صورت گرفته است و ریاست امنیت ملی مکلف است تا خانهٔ او را تحت مراقبت شدید و دائمی داشته باشد و هر ۱۵ روز از موجودیت او در خانه، به لوی څارنوالی اطمینان دهد.

به گفته سخنگوی لوی څارنوال، آقای فیروزی چندی قبل درخواستی عنوانی ریاست جمهوری فرستاده بود و در آن از وضعیت شدید و وخیم صحی خود عارض شده بود. پس از آن، هیأتی از سوی مقام عالی ریاست جمهوری موظف شد تا در دو راستا؛ اجرای تعهدات مالی و وضعیت صحی آقای فیروزی، بررسی‌ها را انجام دهد.

آقای رسولی علاوه کرد :"اساس و دلایل رهایی آقای فیروزی، نظریۀ صحی دکتوران کمیسیون موظف، نظر و تقاضای کمیسیون رسیدگی قضایایی کابل بانک، حکم صریح قانون اجراات جزایی، رعایت موازین حقوق بشر و مشی انسان دوستی دولت، موافقۀ ستره‌محکمۀ جمهوری اسلامی افغانستان و تسریع روند جمع آوری مقروضیت و تعهدات آقای فیروزی می¬باشد."

وی همچنان تأکید کرد که در صورت صحت یاب شدن آقای فیروزی یا عدم ایفای تعهدات و همکاری وی، ریاست امنیت ملی موظف شده است که وی را دوباره به زندان منتقل کند.

آقای رسولی افزود: "کمیسیون پیگیری قضایای کابل بانک مسؤولیت دارد که از پرداخت وجه محکوم شدۀ آقای فیروزی نیز در هر ۱۵ روز به ریاست څارنوالی مبارزه با جرایم فساد اداری لوی څارنوالی گزارش دهد." وی همچنان تأکید کرد که څارنوالی استیناف مبارزه با فساد اداری، مکلف است که در صورت صحت یاب شدن آقای فیروزی یا اینکه وی به تعهدات‌اش عمل نکند، مطابق پیشنهادش وی را دوباره به محبس انتقال دهد.

در همین حال حشمت‌الله نوابی، رئیس خدمات صحی ریاست عمومی امنیت ملی، بیماری آقای فیروزی را تأیید کرد و گفت که وی دچار شکر بلند خون و فرط فشار خون است و کمیسیون بررسی صحی توصیه کرده است تا آقای فیروزی در جایی باشد که دسترسی لازم به مرکز صحی داشته و دواها وغذایش را به وقت و زمان مصرف نماید.

یکی از شرط های دیگر انتقال آقای فیروزی از زندان به خانه‌اش، تعهد وی به اداره تصفیه کابل بانک برای پرداخت مقروضیتش به این اداره است.

رو‌ح‌الله حبیب، مدیر تصفیه کابل بانک تأیید کرد که آقای فیروزی تعهدنامه‌یی را امضا کرده است که بر اساس آن در جریان تداوی اش در خانه تلاش میکند ۵۰درصد از مقروضیتش را با این مدیریت تصفیه کند.

وی افزود که اخیراً آقای فیروزی  به ارزش ۱۸ میلیون دالر از مقروضیت هایش را که شامل جایدادهایش می‌شود، به مدیریت تصفیه کابل بانک پرداخته است.

تازه‌ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۶/۲۶ - ۱۰:۳۹
Background image

چهار تن از کارکنان معاونت لوی څارنوالی مبارزه با فساد اداری از سوی دفتر JSSP مورد تقدیر قرار گرفتند

کارکنان مدیریت ثبت قضایا به شمول رئیس څارنوالی نظارت بر تحقیق و تنفیذ احکام جرایم فساد اداری برای استفاده مؤثر و تقویت سیستم مدیریت ثبت قضایا (CMS) از سوی دفتر حمایت از سکتور عدلی. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۶/۲۵ - ۱۵:۵۵
Background image

۲۱ قضیۀ قاچاق مسکرات و مواد مخدر به مظنونیت ۲۷ تن محول محاکم گردید

ریاست عمومی څارنوالی اختصاصی مبارزه علیه مسکرات و مواد مخدر، در هفتۀ سوم ماه سنبله سال ۱۳۹۸ خورشیدی، ۲۱ قضیۀ جرایم قاچاق مسکرات و مواد مخدر به مظنونیت  ۲۷ تن را دریافت و بررسی کرده است. . .

جمعه ۱۳۹۸/۶/۱۵ - ۱۱:۱۸
Background image

نشست همکاری میان نهادهای عدلی و وزارتهای امور خارجه و امور داخله در پیوند به استرداد مجرمین بیرون از کشور، در لوی څارنوالی، برگزار شد

این نشست امروز پنج شنبه ۱۴ سنبلۀ ۱۳۹۸خورشیدی با اشتراک نماینده‌های وزارت امور خارجه، وزارت عدلیه و بخش انترپول وزارت امور داخله در تالار شورای عالی لوی‌‌څارنوالی راه اندازی شد . . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها