با مراجعه‌کنندگان لوی څارنوالی با احترام و کرامت انسانی برخورد می‌کنیم

Yama
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱/۲۷ - ۱۰:۱۰
arghon sb

وحیدالدین ارغون معاون لوی څارنوال در امور مالی و اداری و رئیس هیأت بررسی اجراآت څارنوالی‌های زون غرب کشور، روز دوشنبه ۲۶ حمل ۱۳۹۸ خورشیدی این مسأله را در نشست‌های جداگانه با رئیس شورای علمای زون غرب کشور و نمایند‌ه‌های جامعۀ مدنی ولایت هرات بیان کرد.

معاون لوی څارنوال در امور مالی و اداری در نشستی با مولوی خدا‌داد صالح، رئیس شورای علمای زون غرب کشور نقش علما را در راستای تبلیغ فرهنگ قانون پذیری و فساد زدایی مهم و تعیین کننده عنوان کرد. آقای ارغون افزود: " نقش علما در راستای کاهش جرایم در جامعه و راهنمایی شهروندان به یک زندگی به دور از جنگ، خشونت و فساد اداری تعیین کننده است."

mawlawei

وی افزود که لوی څارنوالی بر جایگاه و نقش علما در جامعه ارج می‌گذارد و آرزو دارد تا علما از طریق منابر و مساجد، به مردم آگاهی‌دهی کنند تا در راستای مبارزه با فساد اداری، حاکمیت قانون و تأمین عدالت با دستگاه عدلی و قضایی هم‌سو و همکار باشند.

آقای ارغون در ادامه افزود که رهبری لوی څارنوالی به منظور بسیج علما در راستای مبارزه با فساد اداری "کنفرانس صدای منبر برضد فساد اداری" را راه اندازی کرد. به گفتۀ وی رهبری لوی څارنوالی باور دارد که علما می‌توانند مردم را در راستای قانون‌پذیری، مبارزه با جرایم و مبارزه با فساد اداری ترغیب و تشویق ‌کنند.

در همین حال رئیس شورای علمای زون غرب کشور، جنگ و نا امنی را عامل نابسامانی‌های موجود در کشور عنوان کرده و بر از میان برداشتن افراطیت از جامعه نیز تأکید کرد.

وی افزود که رشد افراط‌گرایی ناشی از ترویج فرهنگ بیگانه در افغانستان است و از این مسأله باید جلوگیری شود.

موصوف از کارکردها و اجراآت بخش‌های مختلف څارنوالی استیناف ولایت هرات به نیکی یاد کرد و از همکاری علمای این ولایت با دستگاه عدلی و قضایی در راستای از میان برداشتن افراطیت، تأمین عدالت و مبارزه با فساد اداری اطمینان داد.

در همین حال این هیأت، در نشستی جداگانه با نماینده‌ها جامعۀ مدنی ولایت هرات دیدار و گفتگو کرد. رئیس هیأت یادشده در این نشست  نقش جامعۀ مدنی را در راستای تأمین عدالت در کشور مهم دانست و افزود: "نهادهای مدنی حیثیت چشم و گوش حکومت و مردم را دارند و پل ارتباط میان شهروندان و حکومت اند.

penal

به باور آقای ارغون حضور نهادهای جامعۀ مدنی در یک جامعه، فرهنگ  پاسخ‌دهی تقویت می‌کند و این فرهنگ، سبب شفافیت بیشتر در همه عرصه‌ها می‌شود. وی در ادامه افزود که لوی څارنوالی در برابر اجراآت و کارکردهایش پاسخ‌گو است و این اداره همواره از طریق کنفرانس‌های مطبوعاتی و صفحات اجتماعی رسمی، کارکردها و اجراآت خویش را با شهروندان شریک کرده است. آقای ارغون گفت: " جامعۀ مدنی از نهادهای مردمی و مهمی است که نباید نقش آن در راستای مبارزه با فساد اداری و برجسته سازی رعایت حقوق شهروندی در کشور نادیده گرفته شود."

وی در این نشست در مورد شناسایی و ریشه یابی جرایم صحبت کرد و افزود که در این اواخر لوی څارنوالی به منظور وقایه و پیشگیری از جرایم به گونۀ جدی روی این مسأله کار کار می‌کند. آقای ارغون تأکید کرد لوی څارنوالی افزون بر تطبیق قانون، تأمین عدالت و مبارزۀ جدی با فساد اداری در جستجوی تشخیص دقیق علل و عوامل جرایم در سطح کشور است تا راه‌های حل برای پیشگیری از آن را در یابد.

herat

رئیس این هیأت در ادامه افزود که مبارزۀ جدی با فساد اداری از موارد مهم دیگری است که لوی څارنوالی به گونۀ قاطع و جدی در تلاش راه‌های مؤثر برای از میان برداشتن این پدیده است. وی در همین رابطه افزود که شماره تماس  ۱۸۰ از سوی ریاست کنترول و مراقبت لوی څارنوالی ایجاد و در اختیار شهروندان گذاشته شده است تا به گونۀ مستقیم مشکلات و چالش‌های موجود در جامعه را با این اداره شریک سازند.

از سوی دیگر نماینده‌های جامعۀ مدنی از کارکرد و اجراآت بخش‌های مختلف څارنوالی ولایت هرات ابراز خوشنودی کرده و این اداره را یک ادارۀ الگو و نمونه در راستای تطبیق قانون، تأمین عدالت و مبارزه با فساد اداری در کشور عنوان کردند.

به باور آنان نیروهای دفاعی و امنیتی با اسلحه؛ اما څارنوالان با قلم خویش در برابر دشمنان مردم افغانستان و مجرمان انواع جرایم، قاطعانه ایستاده و مبارزه می‌کنند.

آنان همکاری و حمایت همه جانبۀ شان را از څارنوالی ولایت هرات اعلام کرده و به پاس خدمات شایسته  از کاکردهای خوب برخی از څارنوالان این څارنوالی، با هدای تقدیرنامه، سپاس‌گزاری کردند.

 

تازه‌ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۸/۲/۲ - ۱۳:۱۵
Background image

لوی څارنوالی در سال ۱۳۹۷ خورشیدی به ۴۱۶۵۸ قضیه رسیدگی کرده است

لوی څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان گزارش اجراآت سال ۱۳۹۷ خورشیدی‌اش را در کنفرانس" پاسخ‌دهی حکومت به ملت" روز دوشنبه، دوم ثور سال ۱۳۹۸ در مرکز اطلاعات و رسانه‌های حکومت ارائه کرد. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۲/۲ - ۱۲:۵۷
Background image

کارکنان دستگاه عدلی و قضایی باید الگوی قانون‌مداری و عدالت‌محوری باشند

‌این مسأله را وحیدالدین ارغون معاون لوی څارنوال در امور مالی و اداری و رئیس هیأت بررسی اجراآت و کارکردهای ولایت‌های زون غرب کشور در دیدار با مسؤولان محلی، نهادهای مردمی، علما، نماینده. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۲/۱ - ۱۵:۵۱
Background image

شش تن به اتهام غدر، به گونۀ علنی محاکمه شدند

شش تن از کارکنان وزارت امور مهاجرین و عودت‌ کنندگان از سوی محکمۀ استیناف مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری، به اتهام غدر، امروز یک شنبه اول ثور سال ۱۳۹۸ خورشیدی، به. . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها