برنامهٔ آگاهی‌دهی جندر و قانون منع آزار و اذیت زنان و اطفال، راه اندازی شد

ago_admin
یکشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ - ۱۴:۳۱
جندر

این برنامه از سوی ریاست حمایت از زنان لوی څارنوالی به همکاری برنامهٔ سکتور عدلی افغانستان(JSSP) برای کارکنان مرستیالی لوی څارنوالی در امور عسکری، امروز یک‌شنبه ۲۲ جدی سال ۱۳۹۸ خورشیدی، در تالار انستیتوت آموزش‌های مسلکی لوی څارنوالی آغاز شد.

در این برنامۀ آموزشی که برای سه روز ادامه خواهد داشت، ۴۰ تن از کارکنان بخش¬های اداری و مسلکی مرستیالی عسکری، آموزش¬های حقوقی و اداری را نیز فرا خواهند گرفت.

لیدا حیدری رئیس حمایت از زنان لوی څارنوالی، هدف از راه اندازی این برنامه را آگاهی‌دهی در مورد مفاهیم جندر، قانون منع آزار و اذیت زنان و اطفال، وظایف و صلاحیت‌های کمیتهٔ مبارزه با آزار و اذیت زنان و اطفال و بودجه‌سازی پاسخگو به جندر عنوان کرد.

به گفتۀ بانو حیدری آگاهی دهی از مسایل جنسیتی، تطبیق پالیسی جندر و ضرورت و نقش آن در لوی څارنوالی از مواردی دیگری است که در این برنامه برای مشمولان آموزش داده خواهد شد.

به گفتهٔ وی قرار است این برنامه برای سایر بخش‌های لوی څارنوالی نیز راه اندازی گردد.

تازه‌ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۲۹ - ۱۳:۴۶
Background image

نشست ارزیابی تدابیر وقایویی از شیوع ویروس کرونا در لوی څارنوالی راه اندازی شد

لوی څارنوالی جمهوری اسلامی افغانستان، به منظور تدابیر وقایوی و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، کمیتۀ را تحت ریاست مرستیال لوی څارنوالی در امور مالی و اداری ایجاد نموده که این کمیته دومین. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۱۲:۲۲
Background image

لوی څارنوال در برنامۀ گزارش‌دهی به ملت: در سال ۱۳۹۸ خورشیدی ۴۱۰۲۶ قضیه را ثبت و بررسی شده است

څارنپوه محمدفرید حمیدی لوی څارنوال دولت جمهوری اسلامی افغانستان در برنامۀ گزارش‌دهی حکومت به ملت، روز یک شنبه ۲۵ حوت ۱۳۹۸ خورشیدی گفت که اطلاع‌رسانی دقیق، سطح آگاهی مردم از قانون و نحوۀ. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۲۱ - ۱۶:۱۹
Background image

حضور زنان در لوی څارنوالی نظام‌مند، بامفهوم و مطمئن است

څارنپوه محمدفرید حمیدی لوی څارنوال جمهوری اسلامی افغانستان در برنامۀ گرامی‌داشت از روز جهانی همبستگی زنان(هشتم مارچ) گفت که بدون مشارکت زنان و مردان دسترسی به عدالت ناممکن است . . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها