برنامهٔ آگاهی‌دهی جندر و قانون منع آزار و اذیت زنان و اطفال، راه اندازی شد

Ago
یکشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ - ۱۴:۳۱
جندر

این برنامه از سوی ریاست حمایت از زنان لوی څارنوالی به همکاری برنامهٔ سکتور عدلی افغانستان(JSSP) برای کارکنان مرستیالی لوی څارنوالی در امور عسکری، امروز یک‌شنبه ۲۲ جدی سال ۱۳۹۸ خورشیدی، در تالار انستیتوت آموزش‌های مسلکی لوی څارنوالی آغاز شد.

در این برنامۀ آموزشی که برای سه روز ادامه خواهد داشت، ۴۰ تن از کارکنان بخش¬های اداری و مسلکی مرستیالی عسکری، آموزش¬های حقوقی و اداری را نیز فرا خواهند گرفت.

لیدا حیدری رئیس حمایت از زنان لوی څارنوالی، هدف از راه اندازی این برنامه را آگاهی‌دهی در مورد مفاهیم جندر، قانون منع آزار و اذیت زنان و اطفال، وظایف و صلاحیت‌های کمیتهٔ مبارزه با آزار و اذیت زنان و اطفال و بودجه‌سازی پاسخگو به جندر عنوان کرد.

به گفتۀ بانو حیدری آگاهی دهی از مسایل جنسیتی، تطبیق پالیسی جندر و ضرورت و نقش آن در لوی څارنوالی از مواردی دیگری است که در این برنامه برای مشمولان آموزش داده خواهد شد.

به گفتهٔ وی قرار است این برنامه برای سایر بخش‌های لوی څارنوالی نیز راه اندازی گردد.

تازه‌ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۹:۵۴
Background image

ثبت و رسیدگی ۲۹۷۵ قضیۀ خشونت در برابر زنان

لوی څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان در سال مالی ۱۳۹۸ خورشیدی، در سراسر کشور دوهزار و ۹۷۵ قضیۀ خشونت علیه زنان و دوهزار و ۳۱۷ قضیۀ تخلفات اطفال را ثبت و رسیدگی کرده است. بربنیاد. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۱۶:۵۵
Background image

رؤسا و کمیشنران پیشین کمیسیون‌های انتخاباتی، به دوسال و شش‌ماه حبس، محکوم به مجازات گردیدند

مرکز عدلی و قضایی رسیدگی به جرایم سنگین فساد اداری، روز سه‌شنبه ۲۴ جدی سال ۱۳۹۸ خورشیدی، محکمۀ استیناف رؤسا و کمیشنران پیشین کمیسیون‌های انتخاباتی را در اتهام قضایایی انتخاباتی ولسی. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۱۰:۲۱
Background image

گرامی‌داشت از شانزدهمین سال و هفتۀ ملی تصویب قانون اساسی در لوی څارنوالی

در برنامه‌یی که به همین مناسبت روز سه‌شنبه ۲۴ جدی سال ۱۳۹۸ خورشیدی، در تالار انستیتوت آموزش‌های مسلکی لوی څارنوالی راه ‌اندازی شده بود، داکتر غلام‌حیدر علامه مرستیال لوی څارنوالی در. . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها