برنامۀ آگاهی‌دهی جندر و قانون منع آزار و اذیت زنان و اطفال، راه اندازی شد

ago_admin
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۸ - ۱۴:۳۸
gender

این برنامه از سوی ریاست حمایت از زنان لوی څارنوالی جمهوری اسلامی افغانستان برای کارکنان وزارت دولت در امور پارلمانی به روز دوشنبه هفتم دلو سال ۱۳۹۸ خورشیدی، در تالار نشست‌های این وزارت راه‌اندازی شد.

در این برنامه که برای دو روز ادامه پیدا ‌می‌کند، ۵۰ تن از کارکنان بخش‌های مختلف وزارت دولت در امور پارلمانی، آموزش‌های مسایل جندر و قانون منع آزار و اذیت زنان و اطفال را فرا خواهند گرفت.

زرافشان شیرزی آمر آگاهی‌دهی جندر و حقوق بشر ریاست حمایت از زنان لوی څارنوالی، هدف از راه‌اندازی این برنامه را همآهنگی و آموزش قانون منع آزار و اذیت زنان و اطفال برای کارکنان این وزارت عنوان کرد. به گفتۀ وی، در این برنامه قرار است که در مورد قانون منع آزار و اذیت زنان و اطفال و رسیدگی به شکایات در مورد آزار و اذیت زنان به صورت مفصل بحث شود.

zarafshan

به گفتۀ خانم شیرزی، وظایف و صلاحیت‌های کمیسیون جلوگیری از آزار و اذیت زنان و اطفال و مرجع بررسی شکایات از مواردی دیگری است که در این برنامه برای اشتراک‌کنندگان آموزش داده خواهد شد. او همچنان افزود که در صورت تقاضا سایر نهادهای دولتی برای راه‌اندازی این برنامه‌ها در ادارات شان حاضر به همکاری و همآهنگی، می‌باشند.

تازه‌ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۹ - ۱۷:۳۶
Background image

نشست کمیتۀ مبارزه علیه فساد اداری، شورای عالی حاکمیت قانون و مبارزه علیه فساد اداری برگزار شد

این نشست تحت ریاست څارنپوه محمدفرید حمیدی لوی څارنوال دولت جمهوری اسلامی افغانستان با حضور عبدالبصیر انور وزیر عدلیه، مرستیال لوی څارنوالی در امور تحقیق، مرستیال لوی څارنوالی در امور. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۹ - ۱۶:۰
Background image

لوی څارنوالی ۳۹۴ قضیۀ جرایم جنایی عسکری را در ربع دوم سال مالی ۱۳۹۹، رسیدگی کرده است

لوی څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان در ماه های حمل، ثور و جوزای سال جاری از طریق مرستیالی  لوی څارنوالی در امور عسکری، ۳۹۴ قضیۀ جنایی را ثبت، رسیدگی کرده است . . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۵ - ۱۲:۳۳
Background image

معاون لوی څارنوال در امور تحقیق از څارنوالی‌های استیناف ولایت کابل، زون شمال، شمال‌شرق وریاست عمومی مبارزه با آزار و اذیت زنان در ادارات عامه و خصوصی، دیدار کرد.

فریداحمد غوری معاون لوی څارنوال در امور تحقیق، از ریاست‌های څارنوالی استیناف ولایت کابل، څارنوالی‌های استیناف زون‌ شمال، شمال‌شرق و ریاست عمومی څارنوالی مبارزه با آزار و اذیت زنان در. . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها