برنامۀ آگاهی‌دهی جندر و قانون منع آزار و اذیت زنان و اطفال، راه اندازی شد

ago_admin
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۸ - ۱۴:۳۸
gender

این برنامه از سوی ریاست حمایت از زنان لوی څارنوالی جمهوری اسلامی افغانستان برای کارکنان وزارت دولت در امور پارلمانی به روز دوشنبه هفتم دلو سال ۱۳۹۸ خورشیدی، در تالار نشست‌های این وزارت راه‌اندازی شد.

در این برنامه که برای دو روز ادامه پیدا ‌می‌کند، ۵۰ تن از کارکنان بخش‌های مختلف وزارت دولت در امور پارلمانی، آموزش‌های مسایل جندر و قانون منع آزار و اذیت زنان و اطفال را فرا خواهند گرفت.

زرافشان شیرزی آمر آگاهی‌دهی جندر و حقوق بشر ریاست حمایت از زنان لوی څارنوالی، هدف از راه‌اندازی این برنامه را همآهنگی و آموزش قانون منع آزار و اذیت زنان و اطفال برای کارکنان این وزارت عنوان کرد. به گفتۀ وی، در این برنامه قرار است که در مورد قانون منع آزار و اذیت زنان و اطفال و رسیدگی به شکایات در مورد آزار و اذیت زنان به صورت مفصل بحث شود.

zarafshan

به گفتۀ خانم شیرزی، وظایف و صلاحیت‌های کمیسیون جلوگیری از آزار و اذیت زنان و اطفال و مرجع بررسی شکایات از مواردی دیگری است که در این برنامه برای اشتراک‌کنندگان آموزش داده خواهد شد. او همچنان افزود که در صورت تقاضا سایر نهادهای دولتی برای راه‌اندازی این برنامه‌ها در ادارات شان حاضر به همکاری و همآهنگی، می‌باشند.

تازه‌ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۲۹ - ۱۳:۴۶
Background image

نشست ارزیابی تدابیر وقایویی از شیوع ویروس کرونا در لوی څارنوالی راه اندازی شد

لوی څارنوالی جمهوری اسلامی افغانستان، به منظور تدابیر وقایوی و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، کمیتۀ را تحت ریاست مرستیال لوی څارنوالی در امور مالی و اداری ایجاد نموده که این کمیته دومین. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۱۲:۲۲
Background image

لوی څارنوال در برنامۀ گزارش‌دهی به ملت: در سال ۱۳۹۸ خورشیدی ۴۱۰۲۶ قضیه را ثبت و بررسی شده است

څارنپوه محمدفرید حمیدی لوی څارنوال دولت جمهوری اسلامی افغانستان در برنامۀ گزارش‌دهی حکومت به ملت، روز یک شنبه ۲۵ حوت ۱۳۹۸ خورشیدی گفت که اطلاع‌رسانی دقیق، سطح آگاهی مردم از قانون و نحوۀ. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۲۱ - ۱۶:۱۹
Background image

حضور زنان در لوی څارنوالی نظام‌مند، بامفهوم و مطمئن است

څارنپوه محمدفرید حمیدی لوی څارنوال جمهوری اسلامی افغانستان در برنامۀ گرامی‌داشت از روز جهانی همبستگی زنان(هشتم مارچ) گفت که بدون مشارکت زنان و مردان دسترسی به عدالت ناممکن است . . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها