برنامۀ حساب‌دهی حکومت به ملت؛ څارنوالی استیناف ولایت ارزگان به ۷۹ قضیه رسیدگی کرده است

ago_admin
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۵ - ۱۵:۴۷
logo

عبدالمتین نورزی رئیس څارنوالی استیناف ولایت ارزگان در برنامۀ حساب‌دهی حکومت به ملت که روز شنبه ۲۵ دلو سال ۱۳۹۹ خورشیدی، راه اندازی شده بود گفت که این ریاست در سال مالی ۱۳۹۹ به ۷۹ قضیه رسیدگی کرده است.

این برنامه با حضور رؤسای څارنوالی‌ عسکری و څارنوالی مبارزه با جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی، اعضای شورای ولایتی، علمای دین، بزرگان قوم، اعضای جامعۀ مدنی و رسانه‌ها برگزار شد.

آقای نورزی در ادامه گفت که از مجموع این قضایا، ۴۶ مورد به محکمۀ ابتداییه ارسال گردیده و ۳۴ مورد مراحل محاکماتی خویش را تکمیل و نهایی شده است. همچنان ۶ مورد به نسبت عدم دلایل الزام حفظ شده، ۱۴ مورد در دوران محاکماتی قرار داشته و ۱۰ مورد دیگر تحت کار این ریاست قرار دارد.

به گفتۀ وی در اثر رسیدگی به این قضایا، ۷۸۶ هزار و ۱۳۰ افغانی جریمۀ نقدی به حساب قطعی دولت تحویل بانک شده و ۳ میل سلاح مختلف النوع مصادره گردیده است.

آقای نورزی در مورد مصرف بودجۀ نیز صحبت کرده گفت که این ریاست توانسته تمام بودجۀ عادی خویش را به گونۀ مؤثر و کامل به مصرف برساند.

رئیس څارنوالی استیناف ولایت ارزگان بر ارتقای ظرفیت کارکنان مسلکی و اداری تأکید کرده گفت که این ریاست در سال مالی ۱۳۹۹ تعدای از څارنوالان و کارکنان اداری خویش را به برنامه‌های کوتاه مدت و دراز مدت معرفی کرده است.

به گفتۀ وی این ریاست همواره با نهادهای امنیتی، عدلی و قضایی و سایر نهادهای ولایتی نشست‌های همآهنگی برگزار کرده و در آن بیشتر به منظور تأمین عدالت و حاکمیت قانون بر همکاری میان نهادهای مختلف تأکید کرده است.

در پایان این نشست به پرسش‌های خبرنگاران و سایر اشتراک‌کنندگان به گونۀ مفصل از سوی مسؤولان څارنوالی پاسخ ارائه گردید.