برنامۀ همآهنگی میان لوی څارنوالی و وکلای گذر زون شرق ولایت کابل راه اندازی شد

Ago
چهارشنبه ۱۳۹۷/۱۱/۱۷ - ۱۶:۵۸
zoon sharq

این برنامه با حضور څارنپوه محمدفرید حمیدی لوی څارنوال کشور، داکتر جمیل‌الرحمن کامگار رئیس څارنوالی استیناف زون شرق، محمدنواب احمدزی رئیس څارنوالی عسکری ولایت کابل، برخی از څارنوالان و وکلای گذر این زون، روز چهارشنبه ۱۷ دلو ۱۳۹۷ خورشیدی، در تعمیر لوی څارنوالی واقع دارالامان برگزار شد.

څارنپوه محمدفرید حمیدی لوی څارنوال کشور در این برنامه گفت که هدف از این نشست‌ها، تماس نزدیک، دایمی و مستقیم لوی څارنوالی با شهروندان کشور است. آقای حمیدی تأکید کرد که لوی څارنوالی در راستای مبارزه با هر جرم و جنایتی، جدی و قاطع بوده و به همین منظور، تلاش می‌کند تا مشکلات شهروندان را از نزدیک بشنود.

لوی څارنوال کشور پس از شنیدن مشکلات باشندگان زون شرق کابل گفت: " ما تعهد و ارادۀ قاطع برای خدمت‌گزاری به مردم افغانستان داریم. نظریه‌ها و پیشنهادات شما ما را در این راستا کمک می‌کند." وی باور دارد که راه اندازی چنین نشست‌ها، زمینۀ همکاری نزدیک مردم افغانستان با اداره‌های دولتی، به ویژه لوی څارنوالی را بیشتر مساعد می‌سازد. وی تأکید کرد که لوی څارنوالی همواره در اجراآت خویش با عدالت، انصاف غیر سیاسی، مستقل و بی‌طرف عمل می‌کند.

به قول لوی څارنوال کشور، حفاظت از حقوق، آزادی‌ها و کرامت مردم افغانستان، از مسؤولیت‌های اساسی لوی څارنوالی است. به گفتۀ لوی څارنوال کشور، با مراجعه کنندگان لوی څارنوالی همواره با نهایت احترام و عزت برخورد می‌شود. آقای حمیدی افزود: " کسانی‌که می‌خواهند مشکل خود را مستقیم با من در میان بگذارند، می‌توانند روزهای دوشنبه به دفتر من مراجعه کنند و من شخصاً مشکلات شان را گوش خواهم کرد." آقای حمیدی در ادامه افزود که نقش و همکاری مردم  در از میان برداشتن فساد مهم و تعیین کننده است.

از سوی دیگر داکتر جمیل‌الرحمن کامگار رئیس څارنوالی استیناف زون شرق نیز همکاری مردم را در راستای از میان برداشتن بی‌عدالتی مهم دانست. به باور وی، همکاری مردم می‌تواند لوی څارنوالی را در راستای تطبیق قانون، تأمین عدالت و مبارزه با فساد کمک کند.

 در همین حال محمدنواب احمدزی رئیس څارنوالی عسکری ولایت کابل، اعتماد مردم نسبت به اداره‌های دولتی به ویژه لوی څارنوالی را  در راستای خدمت‌گزاری بهتر برای شهروندان، مؤثر و حیاتی عنوان کرد. به گفتۀ آقای احمدزی، شکایاتی که از منسوبان پولیس در زون شرق یا از دیگر مناطق شهر کابل به این ریاست رسیده در اسرع وقت بررسی و رسیدگی شده است. وی در ادامه از شمارۀ ۱۰۰ که به منظور ثبت شکایات شهروندان از تخلفات پولیس ایجاد شده است نیز یاد آوری کرد.

این چهارمین نشستی است که لوی څارنوالی با وکلای گذر نواحی شمال، جنوب، غرب و شرق کابل  به منظور برقراری رابطۀ نزدیک با شهروندان کابل راه اندازی میکند.

تازه‌ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۸/۴/۳۱ - ۱۱:۲۴
Background image

دوسیۀ آزار و اذیت جنسی بانوان فوتبالیست کشور به محکمه سپرده شد

دوسیۀ ادعای آزار و اذیت جنسی بانوان فوتبالیست کشور که چندی قبل از سوی یک روزنامۀ بین‌المللی به نشر رسیده بود، روز پنج‌شنبه ۲۰ سرطان ۱۳۹۸ خورشیدی به محکمۀ مبارزه با خشونت علیه زنان. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۴/۳۰ - ۲۲:۷
Background image

شورای عالی لوی څارنوالی برگزار شد

جلسۀ شورای عالی لوی څارنوالی تحت ریاست څارنپوه محمدفرید حمیدی لوی څارنوال دولت جمهوری اسلامی افغانستان، امروز یک‌شنبه ۳۰ سرطان ۱۳۹۸ خورشیدی، برگزار شد.

در بخش نخست جلسه شورای عالی، در. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۴/۳۰ - ۱۷:۱۲
Background image

عبدالرزاق وحیدی وزیر پیشین مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، از سوی محکمۀ استیناف بری‌الذمه شناخته شد

عبدالرزاق وحیدی وزیر پیشین مخابرات و تکنالوژی معلوماتی و حشمت‌الله فرزند سیداحمد معاون شرکت طباعتی احمدی، از سوی محکمۀ استیناف مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری، به. . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها