برنامۀ همآهنگی میان لوی څارنوالی و وکلای گذر زون شرق ولایت کابل راه اندازی شد

Yama
چهارشنبه ۱۳۹۷/۱۱/۱۷ - ۱۶:۵۸
zoon sharq

این برنامه با حضور څارنپوه محمدفرید حمیدی لوی څارنوال کشور، داکتر جمیل‌الرحمن کامگار رئیس څارنوالی استیناف زون شرق، محمدنواب احمدزی رئیس څارنوالی عسکری ولایت کابل، برخی از څارنوالان و وکلای گذر این زون، روز چهارشنبه ۱۷ دلو ۱۳۹۷ خورشیدی، در تعمیر لوی څارنوالی واقع دارالامان برگزار شد.

څارنپوه محمدفرید حمیدی لوی څارنوال کشور در این برنامه گفت که هدف از این نشست‌ها، تماس نزدیک، دایمی و مستقیم لوی څارنوالی با شهروندان کشور است. آقای حمیدی تأکید کرد که لوی څارنوالی در راستای مبارزه با هر جرم و جنایتی، جدی و قاطع بوده و به همین منظور، تلاش می‌کند تا مشکلات شهروندان را از نزدیک بشنود.

لوی څارنوال کشور پس از شنیدن مشکلات باشندگان زون شرق کابل گفت: " ما تعهد و ارادۀ قاطع برای خدمت‌گزاری به مردم افغانستان داریم. نظریه‌ها و پیشنهادات شما ما را در این راستا کمک می‌کند." وی باور دارد که راه اندازی چنین نشست‌ها، زمینۀ همکاری نزدیک مردم افغانستان با اداره‌های دولتی، به ویژه لوی څارنوالی را بیشتر مساعد می‌سازد. وی تأکید کرد که لوی څارنوالی همواره در اجراآت خویش با عدالت، انصاف غیر سیاسی، مستقل و بی‌طرف عمل می‌کند.

به قول لوی څارنوال کشور، حفاظت از حقوق، آزادی‌ها و کرامت مردم افغانستان، از مسؤولیت‌های اساسی لوی څارنوالی است. به گفتۀ لوی څارنوال کشور، با مراجعه کنندگان لوی څارنوالی همواره با نهایت احترام و عزت برخورد می‌شود. آقای حمیدی افزود: " کسانی‌که می‌خواهند مشکل خود را مستقیم با من در میان بگذارند، می‌توانند روزهای دوشنبه به دفتر من مراجعه کنند و من شخصاً مشکلات شان را گوش خواهم کرد." آقای حمیدی در ادامه افزود که نقش و همکاری مردم  در از میان برداشتن فساد مهم و تعیین کننده است.

از سوی دیگر داکتر جمیل‌الرحمن کامگار رئیس څارنوالی استیناف زون شرق نیز همکاری مردم را در راستای از میان برداشتن بی‌عدالتی مهم دانست. به باور وی، همکاری مردم می‌تواند لوی څارنوالی را در راستای تطبیق قانون، تأمین عدالت و مبارزه با فساد کمک کند.

 در همین حال محمدنواب احمدزی رئیس څارنوالی عسکری ولایت کابل، اعتماد مردم نسبت به اداره‌های دولتی به ویژه لوی څارنوالی را  در راستای خدمت‌گزاری بهتر برای شهروندان، مؤثر و حیاتی عنوان کرد. به گفتۀ آقای احمدزی، شکایاتی که از منسوبان پولیس در زون شرق یا از دیگر مناطق شهر کابل به این ریاست رسیده در اسرع وقت بررسی و رسیدگی شده است. وی در ادامه از شمارۀ ۱۰۰ که به منظور ثبت شکایات شهروندان از تخلفات پولیس ایجاد شده است نیز یاد آوری کرد.

این چهارمین نشستی است که لوی څارنوالی با وکلای گذر نواحی شمال، جنوب، غرب و شرق کابل  به منظور برقراری رابطۀ نزدیک با شهروندان کابل راه اندازی میکند.

تازه‌ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۸/۲/۲ - ۱۳:۱۵
Background image

لوی څارنوالی در سال ۱۳۹۷ خورشیدی به ۴۱۶۵۸ قضیه رسیدگی کرده است

لوی څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان گزارش اجراآت سال ۱۳۹۷ خورشیدی‌اش را در کنفرانس" پاسخ‌دهی حکومت به ملت" روز دوشنبه، دوم ثور سال ۱۳۹۸ در مرکز اطلاعات و رسانه‌های حکومت ارائه کرد. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۲/۲ - ۱۲:۵۷
Background image

کارکنان دستگاه عدلی و قضایی باید الگوی قانون‌مداری و عدالت‌محوری باشند

‌این مسأله را وحیدالدین ارغون معاون لوی څارنوال در امور مالی و اداری و رئیس هیأت بررسی اجراآت و کارکردهای ولایت‌های زون غرب کشور در دیدار با مسؤولان محلی، نهادهای مردمی، علما، نماینده. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۲/۱ - ۱۵:۵۱
Background image

شش تن به اتهام غدر، به گونۀ علنی محاکمه شدند

شش تن از کارکنان وزارت امور مهاجرین و عودت‌ کنندگان از سوی محکمۀ استیناف مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری، به اتهام غدر، امروز یک شنبه اول ثور سال ۱۳۹۸ خورشیدی، به. . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها