تالار محاکم مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری، گشایش یافت

ago_admin
چهارشنبه ۱۳۹۸/۵/۲ - ۱۲:۵۱
فساد اداری

در برنامه‌یی که به همین منظور راه اندازی شده بود، خواجه عبدالحق احمدی معاون لوی څارنوال در امور مبارزه با فساد اداری، محمدزمان سنگری عضو شورای عالی ستره محکمه، سفیران کشورهای انگلستان و دنمارک، رؤسای مرکز عدلی و قضایی، برخی از قاضیان و څارنوالان این مرکز حضور داشتند.

این تالار امروز سه شنبه، اول اسد سال ۱۳۹۸ خورشیدی گشایش یافت.

خواجه عبدالحق احمدی معاون لوی څارنوال در امور مبارزه با فساد اداری، در گشایش این تالار گفت که لوی څارنوالی جمهوری اسلامی افغانستان با جدیت و قاطعیت کامل در امر مبارزه با فساد اداری در خط مقدم قرار دارد. به گفتۀ وی مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری از اهمیت و جایگاه ویژه‌یی برخوردار بوده و این مرکز از زمان تأسیس آن تا اکنون دستآوردهای خوبی در امر مبارزه با فساد اداری داشته است.

در همین حال محمدزمان سنگری عضو شورای عالی ستره محکمه، هدف ایجاد این مرکز را در عرصۀ حاکمیت قانون و تأمین عدالت مهم دانسته و از کمک‌های جامعۀ جهانی به ویژه از کشور انگلستان که هزینۀ مالی این تالار را تمویل نموده، ابراز امتنان کرد.

از سوی دیگر قاضی انیسه رسولی رئیس محکمۀ استنیاف مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری، گشایش تالار محاکم را یک گام نیک عنوان کرده و تعهد کرد که این مرکز در امر مبارزه با فساد اداری صادقانه تلاش خواهد کرد.

قابل یادآوری است که این تالار، سالون پذیرش مهمانان و دفاتر اداری این مرکز به هزینۀ مالی کشور انگلستان، ساخته شده است.

تازه‌ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۵/۲۲ - ۱۶:۱۳
Background image

قوماندان امنیه و مدیر ترافیک ولایت سرپل، به شش ماه حبس، محکوم به مجازات شدند

مل‌پاسوال خلیل‌الله دستیاری قوماندان پیشین امنیۀ ، عبدالغفار مدیر پیشین ترافیک ولایت سرپل به اتهام عدم رعایت یا متوقف ساختن اوامر و احکام مراجع ذیصلاح، امروز چهار‌شنبه ۲۲ اسد سال ۱۳۹۹. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۵/۷ - ۱۶:۱۱
Background image

بیرق سه رنگ افغانستان؛ هویت، عشق، غرور و افتخار افغان‌ها است

څارنپوه محمدفرید حمیدی لوی څارنوال دولت جمهوری اسلامی افغانستان، در برنامۀ تجلیل از هفتم اسد روز ملی بیرق ، گفت که هفتم اسد برای افغان‌ها یک روز تاریخی بوده و هویت، عشق، غرور و افتخار. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۵/۶ - ۷:۴۸
Background image

معین پیشین وزارت ارشاد حج و اوقاف و یک عضوی شورای ولایتی بلخ، به یک‌سال و شش ماه حبس، محکوم به مجازات شدند

داعی‌الحق عابد معین و سرپرست پیشین وزارت ارشاد حج و اوقاف و محمد آصف مهمند عضوی شورای ولایتی ولایت بلخ، به اتهام تزویر و سوء استفاده از صلاحیت‌های وظیفه‌یی، امروز یک‌شنبه پنجم اسد سال. . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها