تالار محاکم مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری، گشایش یافت

ago_admin
چهارشنبه ۱۳۹۸/۵/۲ - ۱۲:۵۱
فساد اداری

در برنامه‌یی که به همین منظور راه اندازی شده بود، خواجه عبدالحق احمدی معاون لوی څارنوال در امور مبارزه با فساد اداری، محمدزمان سنگری عضو شورای عالی ستره محکمه، سفیران کشورهای انگلستان و دنمارک، رؤسای مرکز عدلی و قضایی، برخی از قاضیان و څارنوالان این مرکز حضور داشتند.

این تالار امروز سه شنبه، اول اسد سال ۱۳۹۸ خورشیدی گشایش یافت.

خواجه عبدالحق احمدی معاون لوی څارنوال در امور مبارزه با فساد اداری، در گشایش این تالار گفت که لوی څارنوالی جمهوری اسلامی افغانستان با جدیت و قاطعیت کامل در امر مبارزه با فساد اداری در خط مقدم قرار دارد. به گفتۀ وی مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری از اهمیت و جایگاه ویژه‌یی برخوردار بوده و این مرکز از زمان تأسیس آن تا اکنون دستآوردهای خوبی در امر مبارزه با فساد اداری داشته است.

در همین حال محمدزمان سنگری عضو شورای عالی ستره محکمه، هدف ایجاد این مرکز را در عرصۀ حاکمیت قانون و تأمین عدالت مهم دانسته و از کمک‌های جامعۀ جهانی به ویژه از کشور انگلستان که هزینۀ مالی این تالار را تمویل نموده، ابراز امتنان کرد.

از سوی دیگر قاضی انیسه رسولی رئیس محکمۀ استنیاف مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری، گشایش تالار محاکم را یک گام نیک عنوان کرده و تعهد کرد که این مرکز در امر مبارزه با فساد اداری صادقانه تلاش خواهد کرد.

قابل یادآوری است که این تالار، سالون پذیرش مهمانان و دفاتر اداری این مرکز به هزینۀ مالی کشور انگلستان، ساخته شده است.

تازه‌ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۲۹ - ۱۳:۴۶
Background image

نشست ارزیابی تدابیر وقایویی از شیوع ویروس کرونا در لوی څارنوالی راه اندازی شد

لوی څارنوالی جمهوری اسلامی افغانستان، به منظور تدابیر وقایوی و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، کمیتۀ را تحت ریاست مرستیال لوی څارنوالی در امور مالی و اداری ایجاد نموده که این کمیته دومین. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۱۲:۲۲
Background image

لوی څارنوال در برنامۀ گزارش‌دهی به ملت: در سال ۱۳۹۸ خورشیدی ۴۱۰۲۶ قضیه را ثبت و بررسی شده است

څارنپوه محمدفرید حمیدی لوی څارنوال دولت جمهوری اسلامی افغانستان در برنامۀ گزارش‌دهی حکومت به ملت، روز یک شنبه ۲۵ حوت ۱۳۹۸ خورشیدی گفت که اطلاع‌رسانی دقیق، سطح آگاهی مردم از قانون و نحوۀ. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۲۱ - ۱۶:۱۹
Background image

حضور زنان در لوی څارنوالی نظام‌مند، بامفهوم و مطمئن است

څارنپوه محمدفرید حمیدی لوی څارنوال جمهوری اسلامی افغانستان در برنامۀ گرامی‌داشت از روز جهانی همبستگی زنان(هشتم مارچ) گفت که بدون مشارکت زنان و مردان دسترسی به عدالت ناممکن است . . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها