تالار محاکم مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری، گشایش یافت

Ago
چهارشنبه ۱۳۹۸/۵/۲ - ۱۲:۵۱
فساد اداری

در برنامه‌یی که به همین منظور راه اندازی شده بود، خواجه عبدالحق احمدی معاون لوی څارنوال در امور مبارزه با فساد اداری، محمدزمان سنگری عضو شورای عالی ستره محکمه، سفیران کشورهای انگلستان و دنمارک، رؤسای مرکز عدلی و قضایی، برخی از قاضیان و څارنوالان این مرکز حضور داشتند.

این تالار امروز سه شنبه، اول اسد سال ۱۳۹۸ خورشیدی گشایش یافت.

خواجه عبدالحق احمدی معاون لوی څارنوال در امور مبارزه با فساد اداری، در گشایش این تالار گفت که لوی څارنوالی جمهوری اسلامی افغانستان با جدیت و قاطعیت کامل در امر مبارزه با فساد اداری در خط مقدم قرار دارد. به گفتۀ وی مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری از اهمیت و جایگاه ویژه‌یی برخوردار بوده و این مرکز از زمان تأسیس آن تا اکنون دستآوردهای خوبی در امر مبارزه با فساد اداری داشته است.

در همین حال محمدزمان سنگری عضو شورای عالی ستره محکمه، هدف ایجاد این مرکز را در عرصۀ حاکمیت قانون و تأمین عدالت مهم دانسته و از کمک‌های جامعۀ جهانی به ویژه از کشور انگلستان که هزینۀ مالی این تالار را تمویل نموده، ابراز امتنان کرد.

از سوی دیگر قاضی انیسه رسولی رئیس محکمۀ استنیاف مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری، گشایش تالار محاکم را یک گام نیک عنوان کرده و تعهد کرد که این مرکز در امر مبارزه با فساد اداری صادقانه تلاش خواهد کرد.

قابل یادآوری است که این تالار، سالون پذیرش مهمانان و دفاتر اداری این مرکز به هزینۀ مالی کشور انگلستان، ساخته شده است.

تازه‌ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۹:۵۴
Background image

ثبت و رسیدگی ۲۹۷۵ قضیۀ خشونت در برابر زنان

لوی څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان در سال مالی ۱۳۹۸ خورشیدی، در سراسر کشور دوهزار و ۹۷۵ قضیۀ خشونت علیه زنان و دوهزار و ۳۱۷ قضیۀ تخلفات اطفال را ثبت و رسیدگی کرده است. بربنیاد. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۱۶:۵۵
Background image

رؤسا و کمیشنران پیشین کمیسیون‌های انتخاباتی، به دوسال و شش‌ماه حبس، محکوم به مجازات گردیدند

مرکز عدلی و قضایی رسیدگی به جرایم سنگین فساد اداری، روز سه‌شنبه ۲۴ جدی سال ۱۳۹۸ خورشیدی، محکمۀ استیناف رؤسا و کمیشنران پیشین کمیسیون‌های انتخاباتی را در اتهام قضایایی انتخاباتی ولسی. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۱۰:۲۱
Background image

گرامی‌داشت از شانزدهمین سال و هفتۀ ملی تصویب قانون اساسی در لوی څارنوالی

در برنامه‌یی که به همین مناسبت روز سه‌شنبه ۲۴ جدی سال ۱۳۹۸ خورشیدی، در تالار انستیتوت آموزش‌های مسلکی لوی څارنوالی راه ‌اندازی شده بود، داکتر غلام‌حیدر علامه مرستیال لوی څارنوالی در. . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها