تفاهم‌نامۀ همکاری میان لوی‌څارنوالی و ادارۀ تنظیم خدمات مخابراتی افغانستان(اترا) امضا شد

ago_admin
دوشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ - ۱۱:۲۷
تفاهم نامه اترا

این تفاهم‌نامه به منظور تجهیز دفاتر لوی څارنوالی با تکنالوژی مدرن در مرکز و ولایات، روز یک‌شنبه ۲۹ جدی سال ۱۳۹۸ خورشیدی، به امضا رسید. در نشستی که به همین منظور در تالار نشست‌های مرستیالی لوی څارنوالی در امور مالی و اداری برگزار شده بود، وحیدالدین ارغون مرستیال لوی څارنوال در امور مالی و اداری، عبدالفتاح عزیزی مرستیال لوی څارنوال در امور عسکری، سیدبلال هاشمی معاون مالی و اداری ادارۀ تنظیم خدمات مخابراتی افغانستان، برخی از مسؤولان این اداره و رؤسای لوی څارنوالی نیز حضور داشتند.

بر بنیاد این تفاهم‌نامه، ادارۀ اترا مکلف است تا برنامه‌های انکشافی- تکنالوژی معلوماتی و مخابراتی را طی مراحل کرده و چگونگی مصرف بودجۀ پروژه‌های انکشافی را نظارت و ارزیابی نماید. راه‌اندازی برنامه‌های آموزشی مرتبط به قضایای سایبری و برنامه‌های آموزشی-تخنیکی برای کارکنان لوی‌څارنوالی از مسؤولیت‌های دیگر ادارۀ اترا گفته شده است.

تفاهم نامه اترا

در این تفاهم‌نامه همچنان آمده است که لوی‌څارنوالی باید محل مناسبی را برای تطبیق پرژه‌های انکشافی تکنالوژی معلوماتی و مخابراتی فراهم نموده و از تطبیق این پروژه‌ها نظارت کند. در همین حال، از طی مراحل پروسۀ تدارکات پروژه‌ها و ارائۀ گزارش از پیشرفت کار و تصدیق صورت حساب، به ادارۀ اترا گزارش دهد.

وحیدالدین ارغون مرستیال لوی څارنوال در امور مالی و اداری در این برنامه گفت که لوی څارنوالی متعهد به ارائۀ بهتر خدمات عدلی، تأمین عدالت و گسترش حاکمیت قانون در کشور است. آقای ارغون، روی حکومت‌داری الکترونیکی تأکید کرده افزود:"حکومت‌داری الکترونیکی گزینۀ مؤثر برای شفافیت و مبارزه با فساد اداری است."

فراهم‌سازی سهولت‌های انترنتی برای دفاتر مرکزی و څارنوالی‌های استیناف ولایات، نصب تیلفون(CISCO) در تمام شعبات، فعال‌سازی حاضری الکترونیکی، ایجاد شبکۀ ویدیو کنفرانس در هشت زون و سیزده ولایت کشور، از مواردی بود که آقای ارغون از آن به عنوان کارکردهای لوی څارنوالی در بخش تقویت حکومت‌داری الکترونیکی، در چند سال پسین یاد کرد. به گفتۀ وی، با اجرایی‌شدن این تفاهم‌نامه امکانات و تجهیزات الکترونیکی این اداره بهبود یافته و زمینۀ تحقق عدالت به گونۀ یک‌سان به شهروندان فراهم خواهد شد.

از سوی دیگر سیدبلال هاشمی معاون مالی و اداری ادارۀ تنظیم خدمات مخابراتی افغانستان(اترا)، در این برنامه گفت که این اداره مسؤولیت دارد تا دسترسی شهروندان را به خدمات مخابراتی در سطح کشور تأمین نماید. به گفتۀ آقای هاشمی، این اداره تلاش می‌کنند که خدمات با کیفیت مخابراتی را به مردم ارائه نموده و به منظور انکشاف سکتور مخابرات، دسترسی مردم را به خدمات مخابراتی و انترنتی فراهم کند.

آقای هاشمی در ادامه افزود:" ادارۀ اترا، به تمام ادارات دولتی در سال گذشته در حدود ۲.۷ میلیارد افغانی جهت تجهیز زیربنای مخابراتی کمک نموده و در سال روان در حدود ۱.۹ میلیارد افغانی را در این زمینه درنظر گرفته است."

این تفاهم‌نامه که ارزش آن در حدود ۱۰۰ میلیون افغانی گفته شده است، برای سه سال اعتبار خواهد داشت.

تازه‌ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۵ - ۹:۱۷
Background image

جلسۀ شورای عالی لوی څارنوالی برگزار شد

جلسۀ شورای عالی لوی څارنوالی تحت ریاست څارنپوه محمدفرید حمیدی لوی څارنوال کشور، روز یکشنبه چهارم حوت ۱۳۹۸ خورشیدی، راه اندازی شد . . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۲۰:۵۲
Background image

پیام تسلیت رهبری لوی څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان

با نهایت تأسف و تأثر عمیق مطلع شدیم که صبح امروز چهار‌شنبه۳۰/۱۱/۱۳۹۸ محترم دوم بریدمن عبدالنصیب کارمند ریاست څارنوالی تنفیذ احکام معاونت لوی څارنوالی در امور عسکری، در مربوطات حوزه پنجم. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۹:۳۴
Background image

نخستین نشست کاری تطبیق تعهدات برنامۀ ملی دوم دولت‌داری باز افغانستان، راه اندازی شد

این برنامه با حضور وحیدالدین ارغون معاون لوی څارنوالی در امور مالی و اداری، محمدناصر همت رئیس عمومی انکشاف منابع بشری، برخی از مسؤولان این اداره و نماینده‌های نهادهای جامعۀ مدنی امروز. . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها