تفاهم‌نامۀ همکاری میان لوی‌څارنوالی و وزارت مالیه در زمینۀ حصول به موقع قروض دولت از اشخاص حقیقی و حکمی امضا شد

Hussain_admin
پنجشنبه ۱۴۰۰/۴/۲۴ - ۱۲:۱۱
ago

هدف از امضای این تفاهم‌نامه تطبیق قوانین و مقررات نافذۀ کشور، حصول به موقع قروض از مقروضان، افزایش عواید دولت، جلوگیری از کتمان هویت مقروضان دولت و تأمین شفافیت در روند تشخیص مقروضین و حصول قروض شان عنوان، شده است.

نشستی به همین منظور با حضور قیس باوری معاون لوی‌څارنوال در امور مبارزه با فساد اداری و عالم‌شاه ابراهیمی معین عواید و گمرکات وزارت مالیه، امروز چهار شنبه ۲۳ سرطان ۱۴۰۰ خورشیدی، در دفتر آقای باوری راه اندازی شد.

بر اساس این تفاهم‌نامه مسؤولان اداره‌های مربوط مکلف اند که در امر جمع‌آوری قروض از نزد متخلفان، مطابق قوانین نافذۀ کشور به گونۀ جدی تلاش کنند. جدیت و قاطعیت اداره‌های دولتی در راستای مبارزه با فساد اداری، تطبیق یک‌سان قوانین و مقررات بالای همه، افزایش عواید دولت و اعتماد عمومی به اداره‌‎‌های دولتی و افزایش سطح اطاعت پذیری از موارد مهم دیگر است که در این تفاهم‌نامه بر آن تأکید شده است.

به منظور همآهنگی و تطبیق مواد این تفاهم‌نامه در راستای حصول مقروضیت‌ها، کمیته‌یی شش نفری که سه عضو آن از مسؤولان لوی‌څارنوالی و سه عضو دیگر آن از مسؤولان وزارت مالیه می‌باشند، نیز تشکیل شده است.

گفتنی است که این تفاهم‌نامه بر اساس حکم شماره ۱۹۵۴ تاریخ ۱۴ میزان ۱۳۹۸ خورشیدی ریاست جمهوری کشور به خاطر همکاری وزارت مالیه با لوی‌څارنوالی در زمینۀ ایجاد سیستم واحد برای ثبت اشخاص حکمی و حقیقی که خلاف مقررۀ پرداخت مقروضیت، در زمان معین قروض شان را نپرداخته اند، ترتیب شده است تا مقروضین این وزارت مشخص، قروض شان حصول و به حساب قطعی دولت واریز شود.

 

تازه‌ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۰/۵/۹ - ۱۲:۴۶
Background image

څارنوالی استیناف ولایت ننگرهار در ربع دوم ۱۴۰۰، ۸۹۸ قضیه را ثبت ورسیده گی کرده است

ریاست څارنوالی استیناف ولایت ننگرهار۸۹۸  قضیه را در پرتو احکام قوانین نافذۀ کشور ثبت ورسیدگی کرده است . . .

شنبه ۱۴۰۰/۵/۹ - ۸:۲۵
Background image

بیرق سه رنگ افغانستان؛ سمبول واقعی افغان‌ها است

محترم ذبیح‌الله کلیم سرپرست لوی‌څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان، در برنامهء گرامی‌داشت از هفتم اسد روز ملی بیرق افغانستان گفت که بیرق سه رنگ افغانستان هویت افغان‌ها بوده و بیرق در. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۵/۷ - ۸:۶
Background image

بررسی ۱۴۶۴ قضیه خشونت علیه زنان در ربع اول سال مالی ۱۴۰۰

لوی‌څارنوالی دولت ج.ا.ا از آغاز سال مالی ۱۴۰۰ الی ماه ثور ۱۴۰۰ خورشیدی به تعداد ۱۴۶۴ قضیه را که شامل ۱۶۲۶ متهم می‌باشد؛ مورد تحقیق و بررسی قرار داده است . . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها