تقویت حاکمیت قانون و تأمین عدالت در سراسر کشور از اولویت‌های رهبری لوی څارنوالی است

Ago
یکشنبه ۱۳۹۸/۱/۲۵ - ۹:۵۴
herat

این مسأله را وحیدالدین ارغون معاون لوی څارنوال در امور مالی و اداری، امروز شنبه ۲۳ حمل ۱۳۹۸ خورشیدی در دیدار با عبدالقیوم رحیمی والی ولایت هرات بیان کرد. آقای ارغون در رأس هیأتی که متشکل از ریاست‌های تفتیش‌، کنترول و مراقبت، تنفیذ احکام و بدیل حبس، منابع بشری و ریاست مالی و اداری است، به منظور بررسی اجراآت څارنوالی‌های ولایات، به زون غرب کشور سفر کرده است.

هدف از سفر این هیأت به زون غرب کشور، ارزیابی و مراقبت از امور څارنوالی‌های ولایات، کسب اطمینان از مؤثریت و مثمریت اجراآت و رسیدگی به مشکلات آن‌ها، تقویت و تحکیم حکومت‌داری خوب، تأمین شفافیت و جلب اعتماد و همکاری مردم خوانده شده است.

معاون لوی څارنوال در این نشست گفت که لوی څارنوالی قانون را به گونۀ قاطعانه، مستقلانه و بی‌طرف، بر همگان تطبیق می‌کند. آقای ارغون افزود: " هیچ‌کسی در هیچ سطح و مقام از قانون معافیت ندارد و همه در برابر قانون پاسخ‌گو اند." معاون لوی څارنوال افزود که با روی‌کار شدن رهبری جدید لوی څارنوالی تغییرات گسترده در این اداره در بخش‌های مختلف به وجود آمده است. به باور وی، استخدام کادرهای جوان، متعهد و مسلکی بر اساس شایستگی و ظرفیت، مبارزه جدی با فساد اداری، به محاکمه کشانیدن مقام‌های دولتی تا سطح معین و وزیر، گسترش حضور خانم‌ها در لوی څارنوال از نمونه‌های مهم این تغییرات به شمار می‌آیند.

herat2

آقای ارغون در ادامه افزود که حضور خانم‌ها در لوی څارنوالی از سه درصد به ۲۱.۷ درصد بر اساس شایستگی و ظرفیت افزایش یافته است. وی در مورد پلان پنج سالۀ لوی څارنوالی نیز صحبت کرد و افزود که این پلان ترتیب شده و در آن شاخص‌های مهمی به ویژه بخش جندر که یکی از مسایل مهم در حکومت ملی می‌باشد، در نظر گرفته شده است.

ایجاد همآهنگی و همکاری خوب میان لوی څارنوالی و دیگر اداره‌های ذیربط در مرکز و ولایت از مسایل مهم دیگر بود که آقای ارغون از آن یادآوری کرد. به گفتۀ معاون لوی څارنوال، در سه سال اخیر سطح پاسخ‌دهی در لوی څارنوالی به گونۀ چشم‌گیر افزایش یافته است. وی در ادامه تأکید کرد به منظور تطبیق یک‌سان قانون، مبارزۀ جدی با فساد اداری، تأمین عدالت و تقویت هرچه بیشتر سطح پاسخ‌دهی، همواره از کارکردها و اجراآت کارکنان لوی څارنوالی در سراسر کشور ، به شکل مستمر نظارت می‌‌شود.

به گفتۀ معاون لوی څارنوال در امور مالی و اداری، جوان‌سازی اداره از اولویت‌های دیگر رهبری لوی څارنوالی بوده که این مهم نیز به خوبی تحقق پیدا کرده است.

در عین زمان ارتقای ظرفیت کارکنان لوی څارنوالی از موضوعات مهم دیگر بود که آقای ارغون از آن یاددهانی کرد. به قول وی راه اندازی برنامه‌های مختلف به منظور ارتقای ظرفیت و به راه انداختن برنامه‌های ماستری و لیسانس برای کارکنان لوی څارنوالی از شمار این تلاش‌ها به شمار می‌آید.

herat3

از سوی دیگر عبدالقیوم رحیمی والی ولایت هرات در نشست یاد شده گفت که در لوی څارنوالی تغییرات گسترده از مرکز تا ولایات به وجود آمده است. آقای رحیمی افزود که جوان سالاری و به کار گماشتن کادرهای جوان و متعهد در تمام لوی څارنوالی به ویژه در سطح رهبری امیدوار کننده است.

به باور وی در گذشته مردم از څارنوالی هراس داشتند؛ اما کنون آن ترس به اعتماد و اعتبار تبدیل شده است. والی ولایت هرات از اجراآت و کارکردهای ریاست‌های څارنوالی ولایت هرات ابراز تشکر کرد و افزود که این اداره در راستای مبارزه با عوامل جرم و جنایت، مبارزه با فساد اداری و جرایم سازمان‌یافته، دست‌آوردهای چشم‌گیر داشته است.

آقای رحیمی در ادامه افزود که در همکاری و همآهنگی با څارنوالی بیشتر تلاش خواهد کرد و هرچه در توان دارد برای همکاری با این اداری به کار خواهد گرفت.

این هیأت همچنان با کارکنان بخش‌های مختلف څارنوالی ولایت هرات نیز دیدار کرد. معاون لوی څارنوال در دیدار با آنان گفت که شناسایی چالش‌های موجود در څارنوالی، ارزیابی کارکردها و جلب همکاری نهادهای دیگر ذیربط با این اداره، از اهداف سفر این هیأت است. به گفتۀ آقای ارغون کارکرد څارنوالی‌های استیناف ولایات واقع‌بینانه بوده، مکافات و مجازات را نیز در پی خواهد داشت.

در همین حال عبدالصمد ناصری رئیس څارنوالی استیناف ولایت هرات از دست‌آوردها، مشکلات و چالش‌های موجود کارکنان لوی څارنوالی در این ولایت صحبت کرد. آقای ناصری اجرأ نشدن امتیازات کادری څارنوالان، نبود تعمیر در ولسوالی‌ها، نبود ترانسپورت و امنیت برای څارنوالان را از چالش‌های عمدۀ کارکنان څارنوالی در این ولایت عنوان کرد. آقای ناصری تأکید کرد که در مقایسه با نفوس ولایت هرات، تشکیلات ریاست‌ څارنوالی استیناف ولایت هرات ناکافی است و باید در این راستا توجه جدی شود.

وی در ادامه علاوه کرد که تعهد کارکنان څارنوالی ولایت هرات در راستای مبارزه با فساد و جرم‌وجنایت جدی بوده و قانون را بر همگان به شکل یک‌سان تطبیق خواهند کرد. توجه بر افزایش امتیازات مادی کارکنان مسلکی و اداری از مسایل مهم دیگری بود که آقای ناصری از آن یاد آوری کرد.

همچنان هیأت یادشده با پاسوال امین‌الله امرخیل قوماندان امنیۀ ولایت هرات نیز دیدار کرد. آقای امرخیل در این دیدار از کارکرد څارنوالی ولایت هرات ابراز رضایت و قدردانی کرد و افزود که آمادۀ هرنوع همکاری با څارنوالی در راستای تطبیق قانون، تأمین عدالت، مبارزه با فساد اداری و گرفتاری مجرمان است.

این هیأت از نظارت خانۀ قوماندانی امنیۀ ولایت هرات نیز دیدن کرد. رئیس هیأت یاد شده مشکلات توقیف شدگان این نظارت‌خانه را به گونۀ رودرو گوش کرده و در مورد حل آن به مسؤولان مربوط هدایات لازم داد.

این در حالی است که هیأت‌های دیگری متشکل از بخش های مختلف لوی څارنوالی، به همین منظور به زون‌های دیگر کشور نیز اعزام شده اند.

 

تازه‌ترین اخبار

یکشنبه ۱۳۹۸/۳/۲۶ - ۱۱:۴
Background image

ادعای جنرال حبیب‌الله احمدزی، در حضور نمایندگان شورای سراسری علمای افغانستان، رسانه‌ها، شبکۀ زنان افغان، نهادهای مدنی و دیده‌بان شفافیت بررسی می‌شود

لوی‌څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان در تاریخ ۲۳ جوزای سال ۱۳۹۸ خورشیدی در یک نامۀ رسمی از این نهادها خواسته است تا نماینده‌های شان را برای اکمال پروسۀ تحقیق به این اداره معرفی. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۳/۲۶ - ۹:۳۳
Background image

در ربع اول سال مالی ۱۳۹۸ خورشیدی، ۷۴۳ قضیۀ تخلفات اطفال، ثبت و بررسی شده است

معاونت لوی څارنوالی در امور منع خشونت علیه زنان و تخلفات اطفال، در ربع اول سال مالی ۱۳۹۸ خورشیدی، در ۳۴ ولایت کشور ۷۴۳ قضیۀ تخلفات اطفال، را ثبت و بررسی کرده است . . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۳/۲۳ - ۲۳:۳۹
Background image

لوی‌څارنوالی انتقادهای سالم، ارزنده و سازنده را می‌پذیرد

څارنپوه نور حبیب جلال معاون لوی څارنوال این مسأله را در "کنفرانس ملی امانت‌داری، عدالت باز و نقش مردم در نهادهای عدلی و قضایی"، امروز پنج شنبه ۲۳ جوزای ۱۳۹۸خورشیدی در مرکز اطلاعات و. . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها