ثبات و بقای جامعۀ بشری برمبنای عدالت و حاکمیت قانون استوار است

ago_admin
چهارشنبه ۱۳۹۹/۸/۲۸ - ۱۰:۴۳
غوری صاحب

فریداحمد غوری معاون لوی څارنوال در امور تحقیق ، در نشستی با اعضای جامعه مدنی، وکلای مدافع، اعضای شورای ولایتی، بزرگان قومی و متنفذین ولایت هرات، این مطلب را بیان کرد.

معاون لوی څارنوال در امور تحقیق در رأس هیأتی مشمول رئیس کنترول و مراقبت مرکزی و دو تن از څارنوالان ریاست تفتیش به اساس هدایت لوی څارنوال جمهوری اسلامی افغانستان، به ولایت هرات سفر کرده است.

هدف از این سفر دیدار با مسؤولین ادارات محلی، اعضای جامعه مدنی، وکلای مدافع، اعضای شورای ولایتی، بزرگان قومی و متنفذین این ولایت، برای تأمین ارتباط با نهاد‌های عدلی و قضایی در ارائه خدمات عدلی و پاسخگویی این اداره به مردم خوانده شده است.

هرات

این برنامه با حضور، مسؤولان و کارکنان څارنوالی استیناف، عسکری و څارنوالی مبارزه علیه جرایم امنیت داخلی و خارجی، روز یک‌شنبه ۲۵ عقرب ۱۳۹۹ خورشیدی، در څارنوالی استیناف ولایت هرات راه اندازی شد.

 آقای غوری در این برنامه روی جلب اعتماد مردم نسبت به این اداره تأکید کرده افزود: "اعتماد و باور مردم نسبت به نهادهای عدلی و قضائی می‌تواند در حاکمیت قانون و تطبیق عدالت نقش مؤثر داشته باشد." وی همچنان افزود: " بدون عدالت و حاكميت قانون، انتظار جلب رضايت‌مندی مردم و سلامت اجتماعی، ممکن نیست. پس امروز رسالت و مسؤوليت ما است تا برای تأمین عدالت و مبارزه با تمام نابه‌هنجاری‌ها تلاش جدی نماييم."

آقای غوری تأکید کرد که اميدبخشيدن و اميدآفريدن به همكاران و مردم افغانستان برای حاکمیت قانون و تأمین عدالت، يكی از هدف‌های مهم لوی څارنوالی است.

معاون لوی څارنوال در امور تحقیق جهت تطبیق قانون و تأمین عدالت در این ولایت برای حاضرین برنامه اطمینان داده یاد آوری نمود، قضایایی که به این اداره مواصلت می‌ورزد، به وقت و زمان معین رسیدگی می‌شوند.

اشتراک کنندگان این نشست از کارکردها و اجراآت ریاست څارنوالی استیناف ولایت هرات در راستای حاکمیت قانون، تأمین عدالت و دفاع از حقوق و آزادی‌های شهروندان به نیکی یاد کرده و وعده سپردند که څارنوالی را در این ولایت بیشتر از پیش همکاری خواهند کرد.

 

تازه‌ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۲ - ۱۱:۲۶
Background image

کارمندان لوی څارنوالی به مناسبت شهدای اخیر در کشور و ماه مبارک رمضان، مراسم ختم قران کریم را برگزار کردند

در این برنامه عبدالمبین رحیمی سرپرست مرستیالی عسکری لوی څارنوالی، وحیدالدین ارغون رئیس عمومی منابع و اداره، محمدنواب احمدزی رئیس عمومی انکشاف منابع بشری، جمشیدرسولی سخنگو و مشاور در. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۲ - ۱۰:۲۲
Background image

دو تن از کارکنان وزارت مالیه به اتهام اخذ ۱۰ هزار دالر امریکایی رشوه بازداشت شدند

څارنوالی عمومی کنترول و مراقبت، دو تن از کارکنان ریاست خزاین وزارت مالیه را به اتهام اخذ مبلغ ۱۰ هزار دالر امریکایی رشوه، بالفعل بازداشت کرد. افراد دستگیرشده در اثر اطلاع کارمند یک شرکت. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۲ - ۱۰:۱۷
Background image

یک تن از کارکنان وزارت شهدا و معلولین به اتهام اخذ مبلغ ۳۸۰۰۰ افغانی رشوه بازداشت شد

څارنوالی عمومی کنترول و مراقبت، یک تن از کارکنان بخش تدارکات وزارت شهدا و معلولین را به اتهام اخذ مبلغ ۳۸ هزار افغانی رشوه بالفعل بازداشت کرد. شخص متهم در اثر اطلاع کارمند یک شرکت خصوصی. . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها