جرایم خشونت علیه زنان، در ولایت نیمروز کاهش یافته است

ago_admin
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۱ - ۱۵:۴۹
نیمروز

فیصل شیرزاد رئیس څارنوالی استیناف ولایت نیمروز از کاهش جرایم خشونت علیه زنان، تخلفات اطفال و فساد اداری در این ولایت خبر می‌دهد. وی این مسأله را در برنامۀ آموزشی تطبیق جزا‌های بدیل حبس و حجز، روز دو‌شنبه ۲۳ جدی سال ۱۳۹۸ خورشیدی، در ریاست څارنوالی استیناف ولایت نیمروز، برگزار شده بود، بیان کرد.

در این برنامۀ آموزشی تطبیق بدیل حبس و حجز، رئیس محاکم استیناف، رئیس کار و امور اجتماعی، رئیس پوهنتون، آمران محبس و مرکز اصلاح و تربیت اطفال، اعضای شورای ولایتی، نمایندگان ادارات دولتی محلی و شماری از اعضای جامعه مدنی ولایت نیمروز، اشتراک داشتند.

آقای شیرزاد رئیس څارنوالی استیناف ولایت نیمروز، در این برنامه گفت که در مطابقت با احکام قوانین نافذ کشور، برای متهمان واجد شرایط، بدیل حبس و حجز در نظر گرفته شود. وی افزود: " څارنوالی در راستای مبارزه با جرایم جهت تطبیق قانون، تأمین عدالت و سرعت‌بخشیدن به اجراآت عدلی خویش برای اصدار حکم مظنونان در میعاد معین تلاش نموده است."

نیمروز

به گفتۀ رئیس څارنوالی استیناف ولایت نیمروز، این ریاست همواره از مظنونان و متهمان در نظارتخانه‌ها، محبس و مرکز اصلاح و تربیت اطفال دیدن و به مشکلات آن‌ها مطابق قانون رسیدگی کرده است.

عبدالقیوم کمال رئیس محکمۀ استیناف ولایت نیمروز در ادامه این برنامه گفت که جرم عملی شخصی است و به دیگری سرایت نمی¬کند. وی افزود: " جرم‌زدایی وظیفه و مسؤولیت همه شهروندان و نهاد‌ها می‌باشد که به اتفاق هم می‌توانیم محیط خویش را عاری از جرایم نمایم." وی همچنان تأکید کرد که با افرادی که مرتکب جرم گردیده و با سپری نمودن میعاد حبس شان به جامعه بر می¬گردند، با آنان رویۀ نیک انسانی صورت گیرد و نباید آن‌ها از اجتماع طرد شوند. 

قابل یاددهانی است که در این برنامه روی مواد قانون اجراآت جزایی، کودجزا، مفاهیم بدیل حبس و حجز و اجراآت نهادهای عدلی و قضایی پیرامون تطبیق احکام محاکم ثلاثه، بدیل حبس و موارد مرتبط به آن بحث و تبادل نظر صورت گرفت.