جلسۀ بررسی قضایایی ممنوع الخروجی راه اندازی شد

yama_admin
سه‌شنبه ۱۴۰۲/۲/۲۶ - ۱۵:۴۱
ممنوع الخروج

هیأت مؤظف بررسی قضایای ممنوع الخروجی تحت ریاست محترم مولوی شمس‌الدین شریعتی لوی رئیس نظارت و تعقیب فرامین و احکام با اشتراک نمایندگان ستره محکمه، وزارت عدلیه، وزارت امور داخله و وزارت مالیه دایر گردید.

این نشست به تأسی از مصوبۀ شماره (۲) بند (۶) مؤرخ ۱۰/۱/۱۴۴۴ کابینۀ ا.ا.ا روز شنبه ۲۳ شوال المکرم سال ۱۴۴۴ هجری قمری، در مقر این ریاست واقع شهرنو راه اندازی شد.

نخست جلسه با تلاوت آیات چندی از کلام الله مجید آغاز شد.

هیأت مؤظف در این جلسه، ضمن بحث پیرامون موضوع و چگونگی رسیدگی به قضایایی ممنوع الخروجی، راهکارهای عملی را مطرح کردند.

 در جلسه از سوی هیأت مؤظف تصمیم اتخاذ گردید، تا از مقام عالی ستره محکمه، پیرامون استهداییه شماره (۴۰۱ بر ۳۱۲) مؤرخ ۲۹/۴/۱۴۴۴ در رابطه به موضوعات مربوط به حقوق عامه در مورد موضوعات جزایی، معلومات تفصیلی مطالبه گردد.

از سوی دیگر در این نشست تصمیم بر آن شد تا ریاست نظارت بر تنفیذ احکام، موارد مشابهت‌های اسمی را به مراجع مربوط، جهت رفع ممنوع الخروجی افراد، ارسال دارد.

اتخاذ تصمیم در مورد رفع ممنوع الخروجی تعدادی از افراد ممنوع الخروج که در ادارۀ قبلی ممنوع الخروج گردیده بودند، از مواردی دیگری بود که در این نشست مورد بحث قرار گرفت.

در این نشست ضمن مرور بر اجراآت کمیتۀ داخلی، تأکید شد تا کمیتۀ مذکور در مورد قضایایی افراد ممنوع الخروجی در اسرع وقت اجراآت لازم نموده و گزارش خویش را به جلسۀ بعدی ارائه نماید.

همچنان در این نشست به اتفاق آرا تصمیم گرفته شد تا از اجراآت انجام شده گزارش ترتیب و به مقامات ذیصلاح، ارسال گردد.

جلسه با دعائیه خیر و رستگاری مردم افغانستان پایان یافت.

قابل یادآوری است که مصوبۀ شماره (۲) بند (۶) مؤرخ ۱۰/۱/۱۴۴۴ کابینۀ ا.ا.ا هیأتی را تحت ریاست مولوی شمس الدین شریعتی لوی رئیس نظارت و تعقیب فرامین و احکام، وظیفه سپرد تا قضایای ممنوع الخروجی را بررسی نماید.

تازه‌ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۲/۲/۲۷ - ۱۳:۵
Background image

کمیتۀ مؤظف لوی ریاست نظارت و تعقیب فرامین و احکام، با مسؤولان وزارت دفاع ملی نشست‌های را برگزار کرد

کمیتۀ مؤظف در وزارت دفاع ملی لوی ریاست نظارت و تعقیب فرامین و احکام در وزارت دفاع ملی، در مقر این وزارت به سلسلۀ نشست‌های قبلی خویش با برخی از مسؤولان این وزارت دیدارهای تعارفی برگزار. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۲/۲۶ - ۱۵:۴۱
Background image

جلسۀ بررسی قضایایی ممنوع الخروجی راه اندازی شد

هیأت مؤظف بررسی قضایای ممنوع الخروجی تحت ریاست محترم مولوی شمس‌الدین شریعتی لوی رئیس نظارت و تعقیب فرامین و احکام با اشتراک نمایندگان ستره محکمه، وزارت عدلیه، وزارت امور داخله و وزارت. . .

دوشنبه ۱۴۰۲/۲/۲۵ - ۱۱:۲۶
Background image

جلسۀ همآهنگی به منظور تطبیق فرمان شماره دهم رهبری ا.ا.ا راه اندازی شد

نشست همآهنگی به منظور تطبیق بهتر فرمان شماره (۱۰) عالی قدر امیرالمومنین حفظه الله و حکم شماره (۳۵۶۵) آن مقام عالی تحت ریاست مولوی شمس الدین شریعتی لوی رییس نظارت و تعقیب فرامین و احکام. . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها