جلسۀ شورای عالی لوی څارنوالی برگزار شد

Hussain_admin
پنجشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۴ - ۱۴:۵۷
ago

جلسۀ شورای عالی لوی څارنوالی تحت ریاست محترم ذبیح‌الله کلیم سرپرست لوی څارنوالی جمهوری اسلامی افغانستان روز پنجشنبه ۱۴ اسد سال ۱۴۰۰ خورشیدی راه اندازی شد.

در ابتدا محترم ذبیح‌الله کلیم سرپرست لوی څارنوالی، از شجاعت نیروهای دلیر امنیتی و دفاعی قدردانی کرده گفت: "ما در کنار نیروهای دفاعی و امنیتی قرار داریم و با سردادن نعره الله اکبر از آنان حمایت می‌کنیم." وی از مردم افغانستان خواست تا بیشتر از بیش اتحاد و یک پارچه‌گی خویش را حفظ کرده و برای حفظ نظام از هیچ گونه سعی و تلاش دریغ ننمایند.

آقای کلیم، در ادامه گفت که دشمن ضعف نهایی خویش را درک کرده و در تمام نقاط کشور، مردم در کنار نیروهای دفاعی و امنیتی از خاک و نظام در برابر آنان اعلام جنگ کرده است. به گفتۀ وی، صلح آرزوی هر افغان است و از بارگاه ایزد منان استدعا داریم تا یک صلح واقعی در کشور تأمین شود.

در بخش نخست جلسه مطابق آجندا، معلومات پیرامون رهنمود جلوگیری از مداخلات در استقلالیت اجراآت مسلکی څارنوالان،  رهنمود نظارت رؤسا، آمرین و ریاست‌های څارنوالی نظارت بر امور تحقیق و رهنمود جلوگیری از مداخلات بیرونی در اجراآت، کارشیوۀ ریاست تفتیش داخلی لوی څارنوالی و طرزالعمل ریاست آموزش‌های مسلکی از سوی کمیته‌های موظف به جلسه ارائه شد.

شورای عالی، کارشیوه‌ها و رهنمودهای فوق را در پرنسیپ تایید کرده و به کمیته‌های مؤظف وظیفه سپرد تا یک بار دیگر آن را بازنگری کرده و به مراجع مربوط تکثیر نماید.

در بخش دوم جلسه، گزارش تخلفات وظیفوی رئیس څارنوالی مبارزه علیه جرایم امنیت داخلی و خارجی ولایت ارزگان و رئیس اسبق این څارنوالی از سوی رئیس څارنوالی تفتیش داخلی به جلسه ارائه شد.

اعضای شورای عالی بعد از استعماع گزارش و بحث در مورد موضوع، به ریاست عمومی څارنوالی تدقیق و مطالعات وظیفه سپرد تا پیرامون موضوع تدقیق و ابراز نظر نموده و آن را به جلسۀ بعدی شورای عالی ارائه کند.

طبق آجندا در بخش سوم جلسه، گزارش قضیۀ حیف و میل در کمک‌های نقدی و توزیع زمین به مهاجرین ولایت زابل، از سوی رئیس څارنوالی تفتیش داخلی ارائه شد.

شورای عالی گزارش ریاست څارنوالی تفتیش داخلی را تائید کرده، وظایف څارنوالان قضیه را تعلیق و به مرستیال لوی څارنوالی در امور مبارزه با فساد اداری وظیفه سپرد تا تحقیقات خویش را از څارنوالان تکمیل و گزارش خویش را به جلسۀ بعدی ارائه نماید.

در بخش چهارم جلسه مطابق آجندا، پیشنهاد کمیتۀ اعادۀ حیثیت از سوی رئیس عمومی څارنوالی تدقیق و مطالعات به جلسه ارائه شد.

شورای عالی لوی څارنوالی، به ریاست عمومی تدقیق و مطالعات وظیفه سپرد تا پیرامون موضوع طرزالعملی را تهیه نمایند و همچنان به ریاست دارالانشاء وظیفه سپرده شد تا طی نامۀ رسمی در رابطه به اعادۀ حیثیت، وضاحت قانونی را به وزارت‌های داخله، کار و امور اجتماعی، ریاست پاسپورت و کمیسیون اصلاحات اداری و خدمات ملکی ارسال دارد.

در پایان جلسه، معلومات تثبیت ۲۸ زندانی مصاب به امراض صعب العلاج از سوی رئیس څارنوالی نظارت بر تنفیذ احکام ارائه شد.

شورای عالی لوی څارنوالی، ارقام این زندانیان را تائید کرده و گفت که در این مورد ادارۀ تنظیم امور زندان‌ها تصمیم اتخاذ نمایند.

تازه‌ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۱۱/۱۲ - ۱۶:۴۸
Background image

مولوی شمس‌الدین شریعتی بحیث لوی څارنوال معرفی و آغاز به کار کرد

بر بنیاد فرمان امیرالمومنین امارت اسلامی افغانستان ملا هبت‌الله آخوند، مولوی شمس‌الدین شریعتی به عنوان لوی څارنوال امارت اسلامی افغانستان، تعین و آغاز به کار کرد. . .

شنبه ۱۴۰۰/۱۰/۴ - ۲۲:۴۸
Background image

الحاج مولوی شاه‌محمد شاهد به عنوان سرپرست لوی څارنوالی معرفی شد

بر اساس حکم شماره ۵۷۵ ریاست‌الوزرای امارت اسلامی افغانستان، الحاج مولوی شاه محمد شاهد به‌حیث مرستیال مالی و اداری و سرپرست لوی‌څارنوالی تعیین شد . . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۱ - ۸:۷
Background image

نشست شورای عالی لوی څارنوالی برگزارشد

نشست شورای عالی لوی څارنوالی تحت ریاست محترم ذبیح‌الله کلیم، سرپرست لوی‌څارنوالی جمهوری اسلامی افغانستان با اشتراک دیگر اعضای آن، امروز چهارشنبه ۲۰ اسد سال ۱۴۰۰ خورشیدی برگزار شد . . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها