جلسۀ همآهنگی میان لوی څارنوالی با برخی از مسؤولان جندر وزارت‌ها و ادارات مستقل دولتی، راه اندازی شد

Ago
دوشنبه ۱۳۹۸/۱/۲۶ - ۱۶:۱
gender

در این نشست عبدالحمید صمدی مشاور معاونت لوی څارنوالی در امور منع خشونت علیه زنان و تخلفات اطفال، برخی از کارکنان این معاونت و مسؤولان جندر وزارت‌ها و ادارات ( اطلاعات و فرهنگ، معادن و پطرولیم، ستره محکمه، دفتر شورای امنیت، هوانوردی، شاروالی کابل، ولسی جرگه و مشرانو جرگه)، اشتراک کرده بودند.

جلسۀ یاد شده امروز دوشنبه ۲۶ حمل سال ۱۳۹۸ خورشیدی،  با همکاری سازمان بین‌المللی انکشاف حقوق (IDLO)، در تالار نشست‌های معاونت لوی څارنوالی در امور منع خشونت علیه زنان و تخلفات اطفال، راه اندازی شد.

عبدالحمید صمدی مشاور معاونت لوی څارنوالی در امور منع خشونت علیه زنان و  تخلفات اطفال، هدف از برگزاری این جلسه را همآهنگی واحدهای جندر ادارات با لوی څارنوالی و آگاهی‌دهی از قانون منع خشونت علیه زن، قانون منع آزار و اذیت زنان و مواد مرتبط به قانون منع خشونت علیه زنان در کودجزا، عنوان کرد. به گفتۀ آقای صمدی قرار است این اداره برنامه‌های آگاهی‌دهی را در آیندۀ نزدیک نیز در وزارت‌خانه‌ها و ادارات مختلف، راه اندازی نماید.

از سوی دیگر خدیجه کاظمی آمر جندر وزارت معادن و پطرولیم، گفت که راه‌اندازی چنین برنامه‌های می‌تواند رهنمود خوبی برای کاهش خشونت علیه زنان، در ادارات باشد. هم‌چنان شهلا احمدی مسؤول جندر ستره محکمه، این برنامه را مفید عنوان کرده و راه‌اندازی این چنین برنامه‌ها را برای کاهش خشونت علیه زنان، در ادارات مؤثر دانست.

تازه‌ترین اخبار

یکشنبه ۱۳۹۸/۳/۲۶ - ۱۱:۴
Background image

ادعای جنرال حبیب‌الله احمدزی، در حضور نمایندگان شورای سراسری علمای افغانستان، رسانه‌ها، شبکۀ زنان افغان، نهادهای مدنی و دیده‌بان شفافیت بررسی می‌شود

لوی‌څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان در تاریخ ۲۳ جوزای سال ۱۳۹۸ خورشیدی در یک نامۀ رسمی از این نهادها خواسته است تا نماینده‌های شان را برای اکمال پروسۀ تحقیق به این اداره معرفی. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۳/۲۶ - ۹:۳۳
Background image

در ربع اول سال مالی ۱۳۹۸ خورشیدی، ۷۴۳ قضیۀ تخلفات اطفال، ثبت و بررسی شده است

معاونت لوی څارنوالی در امور منع خشونت علیه زنان و تخلفات اطفال، در ربع اول سال مالی ۱۳۹۸ خورشیدی، در ۳۴ ولایت کشور ۷۴۳ قضیۀ تخلفات اطفال، را ثبت و بررسی کرده است . . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۳/۲۳ - ۲۳:۳۹
Background image

لوی‌څارنوالی انتقادهای سالم، ارزنده و سازنده را می‌پذیرد

څارنپوه نور حبیب جلال معاون لوی څارنوال این مسأله را در "کنفرانس ملی امانت‌داری، عدالت باز و نقش مردم در نهادهای عدلی و قضایی"، امروز پنج شنبه ۲۳ جوزای ۱۳۹۸خورشیدی در مرکز اطلاعات و. . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها