جلسۀ همآهنگی میان لوی څارنوالی با برخی از مسؤولان جندر وزارت‌ها و ادارات مستقل دولتی، راه اندازی شد

Yama
دوشنبه ۱۳۹۸/۱/۲۶ - ۱۶:۱
gender

در این نشست عبدالحمید صمدی مشاور معاونت لوی څارنوالی در امور منع خشونت علیه زنان و تخلفات اطفال، برخی از کارکنان این معاونت و مسؤولان جندر وزارت‌ها و ادارات ( اطلاعات و فرهنگ، معادن و پطرولیم، ستره محکمه، دفتر شورای امنیت، هوانوردی، شاروالی کابل، ولسی جرگه و مشرانو جرگه)، اشتراک کرده بودند.

جلسۀ یاد شده امروز دوشنبه ۲۶ حمل سال ۱۳۹۸ خورشیدی،  با همکاری سازمان بین‌المللی انکشاف حقوق (IDLO)، در تالار نشست‌های معاونت لوی څارنوالی در امور منع خشونت علیه زنان و تخلفات اطفال، راه اندازی شد.

عبدالحمید صمدی مشاور معاونت لوی څارنوالی در امور منع خشونت علیه زنان و  تخلفات اطفال، هدف از برگزاری این جلسه را همآهنگی واحدهای جندر ادارات با لوی څارنوالی و آگاهی‌دهی از قانون منع خشونت علیه زن، قانون منع آزار و اذیت زنان و مواد مرتبط به قانون منع خشونت علیه زنان در کودجزا، عنوان کرد. به گفتۀ آقای صمدی قرار است این اداره برنامه‌های آگاهی‌دهی را در آیندۀ نزدیک نیز در وزارت‌خانه‌ها و ادارات مختلف، راه اندازی نماید.

از سوی دیگر خدیجه کاظمی آمر جندر وزارت معادن و پطرولیم، گفت که راه‌اندازی چنین برنامه‌های می‌تواند رهنمود خوبی برای کاهش خشونت علیه زنان، در ادارات باشد. هم‌چنان شهلا احمدی مسؤول جندر ستره محکمه، این برنامه را مفید عنوان کرده و راه‌اندازی این چنین برنامه‌ها را برای کاهش خشونت علیه زنان، در ادارات مؤثر دانست.

تازه‌ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۸/۲/۲ - ۱۳:۱۵
Background image

لوی څارنوالی در سال ۱۳۹۷ خورشیدی به ۴۱۶۵۸ قضیه رسیدگی کرده است

لوی څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان گزارش اجراآت سال ۱۳۹۷ خورشیدی‌اش را در کنفرانس" پاسخ‌دهی حکومت به ملت" روز دوشنبه، دوم ثور سال ۱۳۹۸ در مرکز اطلاعات و رسانه‌های حکومت ارائه کرد. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۲/۲ - ۱۲:۵۷
Background image

کارکنان دستگاه عدلی و قضایی باید الگوی قانون‌مداری و عدالت‌محوری باشند

‌این مسأله را وحیدالدین ارغون معاون لوی څارنوال در امور مالی و اداری و رئیس هیأت بررسی اجراآت و کارکردهای ولایت‌های زون غرب کشور در دیدار با مسؤولان محلی، نهادهای مردمی، علما، نماینده. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۲/۱ - ۱۵:۵۱
Background image

شش تن به اتهام غدر، به گونۀ علنی محاکمه شدند

شش تن از کارکنان وزارت امور مهاجرین و عودت‌ کنندگان از سوی محکمۀ استیناف مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری، به اتهام غدر، امروز یک شنبه اول ثور سال ۱۳۹۸ خورشیدی، به. . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها