دوسیه‌های زندانیان زون شرق کشور ارزیابی شد

Ago
پنجشنبه ۱۳۹۸/۴/۱۳ - ۸:۵۰
jalalabad

براساس هدایت رئیس دولت جمهوری اسلامی افغانستان، هیأتی به ریاست څارنیال محمداسعد ساپی رئیس عمومی څارنوالی نظارت بر تنفیذ احکام و بدیل حبس و رئیس تطبیق فرمان‌های ریاست جمهوری که نماینده‌های ستره محکمه، کمیسیون مستقل حقوق بشر، وزارت‌ داخله، وزارت مالیه و نمایندۀ ریاست عمومی امنیت ملی وی  را همراهی می‌کرد، روز چهارشنه دوازدهم سرطان ۱۳۹۸ خورشیدی، دوسیه‌های زندانیان زون شرق را ارزیابی کرد.

در نشستی که در تالار جلسات ریاست څارنوالی استنیاف ولایت ننگرهار به منظور بررسی دوسیه‌های زندانیان راه اندازی شده بود، رؤسای څارنوالی‌های ولایات ننگرهار، لغمان، نورستان و کنر نیز حضور داشتند.

آقای ساپی در این نشست به مسؤولان څارنوالی‌ها گفت که قرار است بر اساس فرمان صدمین سالگرد جشن استقلال، به زندانیان نیروهای امنیتی و دفاعی که در زندان‌های ولایات مختلف زندانی هستند و مستحق فرمان مذکور باشند، توجه بیشتر شود. وی افزود: «ما مجرمان را به خاطر اصلاح آنان در زندان نگهداری می‌کنیم، تا در آینده جامعه از آسیب آنان در امان باشد.»

آقای ساپی در دیدار با زندانیان گفت که لوی څارنوالی مطابق قانون، برای دفاع از حقوق و آزادی‌های شهروندان تلاش می‌کند. به گفتۀ وی زندان جای اصلاح است و کسانی که اصلاح شده اند، برای آنان در فرمان‌های آینده توجه جدی صورت می‌گیرد.

jalalbad

قرار است این هیأت به منظور بازرسی و ارزیابی زندان‌ها به ولایت‌های مختلف کشور سفر کرده و از نزدیک دوسیه‌های زندانیان را ارزیابی کند.