دو تن از افسران ریاست امنیت ملی به جرم اخذ ۲۵هزار دالر امریکایی رشوت، از ده تا پنج سال حبس، محکوم به مجازات شدند

Hussain_admin
دوشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۸ - ۹:۱۶
ago

برید جنرال سید محمد عظیم کارمند احتیاط فعال ریاست ۰۲۰و دگروال محمد ناظم مدیر تحقیق ریاست امنیت ملی از عاملان این قضیه می­باشند.

این دو تن از سوی محکمۀ استیناف مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری، روز یک­شنبه ۱۷ اسد سال ۱۴۰۰ خورشیدی، به گونه علنی محاکمه شدند.

بر بنیاد یافته­های څارنوال مؤظف، این افراد با تبانی هم، در بدل رهایی یک تن مظنون به اتهام همکاری با گروه طالبان برای ترور کارمندان دولتی، مبلغ ۳۰ هزار دالر امریکایی را مطالبه و حین اخذ مبلغ ۲۵هزار دالرامریکایی از سوی نیرو­های کشفی به گونۀ بالفعل دستگیر و قضیۀ آن برای تحقیقات، جهت تأمین عدالت به لوی څارنوالی، محول گردیده بود.

څارنوال مؤظف قضیه، پس از تکمیل تحقیق و ترتیب صورت دعوا، بر اساس اسناد و مدارک علیه متهمان، برای مجازات آن­ها­ از هیأت جلسۀ قضایی محکمۀ ابتدا­یی تطبیق فقرۀ چهارم مادۀ ۳۷۰ ، فقرۀ ششم ۳۷۱، فقرۀ اول مادۀ ۳۷۰و فقرۀ دوم مادۀ ۳۸۵کودجزا، را مطالبه کرده بود.

هیأت قضایی محکمۀ استیناف مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری، برید جنرال سید محمد عظیم، را در این قضیه به پنج سال و یک ماه و دگروال محمد ناظم را به ده سال و یک ماه حبس تنفیذی و انفصال از وظیفه، محکوم به مجازات کرد.

این محکمه هر یک را نیز به پرداخت مبلغ 25 هزار دالر امریکایی معادل وجه رشوت و ۱۰۴هزار و ۳۵۵ افغانی قیمت یک سیت آیفون ۱۱ پرومکس طور تضامن، محکوم به مجازات کرد. 

قابل ذکر است که این افراد از سوی محکمۀ ابتدایی این مرکز در تاریخ ششم سرطان ۱۴۰۰ به جرم اخذ رشوت، به همین مجازات محکوم شده بودند.

تازه‌ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۱۱/۱۲ - ۱۶:۴۸
Background image

مولوی شمس‌الدین شریعتی بحیث لوی څارنوال معرفی و آغاز به کار کرد

بر بنیاد فرمان امیرالمومنین امارت اسلامی افغانستان ملا هبت‌الله آخوند، مولوی شمس‌الدین شریعتی به عنوان لوی څارنوال امارت اسلامی افغانستان، تعین و آغاز به کار کرد. . .

شنبه ۱۴۰۰/۱۰/۴ - ۲۲:۴۸
Background image

الحاج مولوی شاه‌محمد شاهد به عنوان سرپرست لوی څارنوالی معرفی شد

بر اساس حکم شماره ۵۷۵ ریاست‌الوزرای امارت اسلامی افغانستان، الحاج مولوی شاه محمد شاهد به‌حیث مرستیال مالی و اداری و سرپرست لوی‌څارنوالی تعیین شد . . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۱ - ۸:۷
Background image

نشست شورای عالی لوی څارنوالی برگزارشد

نشست شورای عالی لوی څارنوالی تحت ریاست محترم ذبیح‌الله کلیم، سرپرست لوی‌څارنوالی جمهوری اسلامی افغانستان با اشتراک دیگر اعضای آن، امروز چهارشنبه ۲۰ اسد سال ۱۴۰۰ خورشیدی برگزار شد . . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها