ریاست څارنوالی استیناف ولایت جوزجان در سال ۱۳۹۷ خورشیدی، ۳۵۵ قضیه را ثبت و بررسی کرده است

ago_admin
شنبه ۱۳۹۸/۲/۲۱ - ۱۰:۲۳
nasiri hakimi

این مسأله را محمدنصیر حکیمی رئیس څارنوالی استیناف ولایت جوزجان در برنامۀ گزارش‌دهی از اجراآت څارنوالی استیناف ولایت جوزجان بیان کرد. این برنامه با اشتراک مقام‌‌های محلی، مسؤولان نهادهای مردمی و مدنی، علما و برخی از شهروندان ولایت جوزجان، روز شنبه ۱۴ ثور ۱۳۹۸ خورشیدی در تالار شهرداری این ولایت راه اندازی شد.

رئیس څارنوالی استیناف ولایت جوزجان در این برنامه گفت از میان این قضایا ۲۸۳ قضیۀ آن در مرکز و ۸۳ قضیۀ آن در ولسوالی‌های این ولایت اتفاق افتاده است. به گفتۀ آقای حکیمی از میان قضایای یادشده ۱۰۹ مورد آن نهایی، ۴۴ مورد به نسبت نبود دلایل کافی الزام حفظ، ۲۲ مورد آن بر اساس مواد قانون مسترد شده است و ۱۷۳ مورد دیگر تحت دوران محاکماتی و تحقیقاتی قرار دارد.

nasiri ahmad hakimi

 از سوی دیگر مولوی لطف‌الله عزیزی والی ولایت جوزجان در این برنامه گفت که گزارش‌دهی از اجراآت اداره‌های دولتی برای شهروندان، سبب اعتماد بیشتر مردم نسبت به این اداره‌ها می‌شود. آقای عزیزی از کارکردهای څارنوالی در ولایت جوزجان به نیکی یاد کرد و افزود که تلاش‌های پیگیر څارنوالی استیناف ولایت جوزجان در راستای تطبیق یک‌سان قانون، تأمین عدالت و اصلاحات به وجود آمده ستودنی است.

در همین حال اشتراک کنندگان این برنامه راه اندازی برنامه‌های گزارش‌دهی از سوی اداره‌های  دولتی را مهم عنوان کرده و تأکید کردند که این مسأله سبب مستحکم شدن روابط دولت با شهروندان می‌شود.