ریاست څارنوالی استیناف ولایت فاریاب در سال ۱۳۹۸خورشیدی ۱۱۸۱ قضیه را بررسی کرده است

ago_admin
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۲/۱۳ - ۱۴:۴۳
logo

قضایای یادشده مشمول ۱۰۶ مورد قتل، ۲۰۰ مورد سرقت، ۲۶۶ مورد مواد مخدر، ۱۲۸ مورد جرایم ترافیکی، ۳۹ مورد فساد اداری، ۵۱ مورد خشونت علیه زن، ۳۶ مورد جرایم اخلاقی و ۳۵۵ مورد دیگر جرایم می‌باشد.

آمار به دست آمده نشان می‌دهد که از این میان ۱۸۳ قضیۀ نهایی شده است که در پیوند به آن ۱۶۰ تن از یک ماه تا ۳۰ سال زندان و جزاهای نقدی محکوم به مجازات شده اند.

در همین حال این ریاست فرمان‌های ریاست جمهوری مبنی بر عفوف و تخفیف زندانیان را نیز  در زندان ولایت فاریاب تطبیق کرده است که در نتیجۀ آن ۳۹ زندانی مورد عفو قرار گرفته و از زندان آزاد شده اند و در میعاد حبس ۵۵ زندانی دیگر تخفیف به عمل آمده است.

همچنان ریاست څارنوالی استیناف ولایت فاریاب در سال ۱۳۹۸ خورشیدی، افزون بر نشست‌های همآهنگی با مسوؤلان بخش‌های مختلف این ولایت(نهادهای کشفی، امنیتی و عدلی  و قضایی)، برنامه‌های آموزشی را به منظور ارتقای ظرفیت کارکنان این ریاست به همکاری موسسۀ بین‌المللی انکشاف حقوق(IDLO) نیز راه اندازی کرده است.

رئیس څارنوالی استیناف ولایت فاریاب افزون بر نظارت دوام‌‌دار از وضعیت معیشتی و صحی زندانیان در محبس این ولایت را نیز مورد بررسی و نظارت قرار داده است.

این ریاست از در اثر اجراآت و رسیدگی به این قضایا، دو میلیون و ۶۲۰ هزار و ۲۸۹ افغانی را بابت جرایم نقدی به حساب قطعی دولت واریز کرده است.