ریاست څارنوالی استیناف ولایت فراه، ۷۹ قضیۀ خشونت علیه زنان را ثبت و رسیدگی کرده است

ago_admin
یکشنبه ۱۳۹۸/۹/۱۰ - ۱۴:۱۴
فراه

عبدالغیور قریشی رئیس څارنوالی استیناف ولایت فراه در محفلی که به مناسبت روز بین‌المللی محو خشونت علیه زنان، روز چهارشنبه ششم قوس سال ۱۳۹۸ خورشیدی، از سوی این ریاست برگزار گردیده بود، یادآور شده که این قضایا در مدت سال‌های ۹۷ـ ۱۳۹۸ ثبت، رسیدگی و عاملان و مرتکبان آن مطابق احکام قانون مجازات شده اند.

دراین برنامه والی ولایت فراه، رئیس محکمۀ استیناف، ابتدائیه، رئیس څارنوالی جرایم عسکری، رئیس امور زنان، رئیس عدلیه، رئیس ارشاد، حج و اوقاف، نماینده‌های مردم در شورای ولایتی، شورای علما، وکلای نواحی، اعضای جامعۀ مدنی، نهاد‌های کشفی و امنیتی حضور داشتند.

آقای قریشی رئیس څارنوالی استیناف ولایت فراه در این برنامه گفت که خشونت‌های روانی، جسمی، اجتماعی، آسیب‌های جدی را برای زنان وارد می‌کند. وی افزود: " نگاهی تبعیض‌آمیز جامعه با زن، توهین، تحقیر، لت و کوب و محرومیت از حقوق مادی و معنوی در ابعاد مختلف را می‌توان خشونت علیه زن نامید."

فراه

به قول وی در جامعۀ ما خشونت علیه زن و نقض حقوق زنان به یک چالش جدی تبدیل گردیده است. آقای قریشی در ادامه تأکید کرد که ادارۀ عالی لوی څارنوالی در این امر، خویش را مکلف و مسؤول می‌داند تا مطابق احکام قانون کشور با مرتکبان و متهمان قضایایی خشونت علیه زنان در اسرع وقت رسیدگی و برخورد جدی نموده برای تأمین عدالت آنان را مجازات کند.

آقای قریشی از مسؤولان شورای علمای و دیگر نهادهای محلی دولتی و غیر دولتی ولایت فراه خواست که ریاست څارنوالی استیناف این ولایت را در راستای مبارزه با تمام جرایم به ویژه جرایم خشونت علیه زنان همکاری کنند.

در این برنامه والی ولایت، روسای امور زنان، حج و اوقاف، عدلیه، محاکم، شورای علما و برخی از اعضای جامعۀ مدنی در رابطه به عوامل و قضایای خشونت علیه زنان صحبت‌های همه‌جانبه نموده و برای یک جامعۀ سالم، مبارزه با خشونت علیه زنان را یک امر لازمی عنوان نمودند.