شاخص‌های اصلاحات سکتور عدلی در زمان معین آن در لوی څارنوالی تطبیق می‌شود

Ago
چهارشنبه ۱۳۹۸/۳/۲۲ - ۱۵:۴۴
jalal

اتحادیۀ اروپا سال پار میلادی ۱۳ شاخص را با ۲۴ هدف مرتبط با آن در بخش‌های تعدیل و غنی‌سازی قوانین، افزایش معاش(تن‌خواه) څارنوالان و کارکنان بخش‌های اداری لوی څارنوالی، منابع، بشری، ارتقای ظرفیت، مبارزه با فساد اداری و مبارزه با خشونت علیه زنان برای لوی څارنوالی تعیین کرده بود.

هدف از تعیین این شاخص‌ها بهبود دست‌رسی یک‌سان همۀ شهروندان به عدالت، اطمینان از اجراآت یک‌سان و مستقل در لوی څارنوالی و ایجاد دستگاه عدلی توان‌مند، مؤثر، مسؤول و شفاف خوانده شده است.

نشستی همین منظور با اشتراک معاونان و برخی از رؤسای بخش‌های مختلف لوی څارنوالی، مسؤولان اتحادیۀ اروپا در کابل و نمایندۀ وزارت مالیۀ کشور، روز چهارشنبه ۲۲ جوزای ۱۳۹۸خورشیدی در تالار شورای عالی لوی څارنوالی واقع شهرنو کابل برگزار شد.

څارنپوه نورحبیب جلال معاون لوی څارنوال در امور تحقیق در این نشست از همکاری‌های همیشگی اتحادیۀ اروپا با لوی څارنوالی در بخش‌های مختلف ابراز قدردانی کرد.

noor habib jalal

آقای جلال در این نشست گفت که این بهترین فرصت برای تبادل نظر و دست‌یافتن به بهترین راه ممکن برای تطبیق سفارش‌های تعیین شده برای لوی څارنوالی می‌باشد.

معاون لوی څارنوال در امور تحقیق در ادامه افزود که این اداره تعهد می‌سپارد که تمام سفارش‌ها را به گونۀ کامل، به بهترین شکل ممکن و زمان معین آن تطبیق خواهد کرد.

از سوی دیگر وحیدالدین ارغون معاون لوی څارنوال امور مالی و اداری در این برنامه گفت که اتحادیۀ اروپا با روی‌دست گرفتن یک سلسله برنامه‌های تشویقی در لوی څارنوالی در پی سرعت‌بخشیدن اصلاحات در این اداره است.

به گفتۀ آقای ارغون در راستای تطبیق سفارش‌های اتحادیۀ اروپا برای لوی څارنوالی اقدامات و کارهای جدی صورت گرفته و این روند پیش‌رفت‌هایی نیز داشته است. به باور آقای ارغون پس از امضای تفاهم‌نامه میان لوی څارنوالی با وزارت مالیۀ کشور، به این پروسه سرعت داده شده و این اداره آماده است تا در همآهنگی با نماینده‌های تخنیکی اتحادیۀ اروپا تمام این سفارش‌های تطبیق و عملی کند.

آقای ارغون همچنان افزود که به منظور تسریع این روند و تطبیق درست سفارش‌های تعیین شده، نشست‌های مختلفی میان مسؤولان لوی څارنوالی و نماینده‌های اتحادیۀ اروپا راه اندازی شده است.

معاون لوی څارنوال تطبیق این سفارش‌ها در لوی څارنوالی را در راستای اصلاحات و ارائۀ خدمات عدلی بهتر برای شهروندان مؤثر و تعیین کننده عنوان کرد.

در همین حال مسؤول برنامه‌های اتحادیۀ اروپا در افغانستان گفت که این نهاد بین‌المللی در حال حاضر در دو بخش(بخش عدلی و امنیتی) با دولت افغانستان همکاری دارد. به گفتۀ وی این همکاری‌ها به گونۀ جدی با لوی څارنوالی و وزارت امور داخله جریان دارد و آینده نیز ادامه خواهد یافت.

وی باور دارد که این برنامه با در نظرداشت تجارب گذشته توجه خلاهایی که در گذشته وجود داشت روی‌دست گرفته شده است. موصوف بر تطبیق مؤفقانۀ این برنامه نیز ابراز امیدواری کرد.

وی در ادامه افزود، از اعتمادی که بالای لوی څارنوالی دولت افغانستان وجود داشت، پروژۀ یادشده از این اداره آغاز شده و در صورت موفقیت این همکاری‌های در بخش‌های دیگر با دولت افغانستان نیز ادامه خواهد یافت.

گفتنی است که اتحادیۀ اروپا با توجه به شاخص‌هایی که به اداره‌ها تعیین می‌کند، با تطبیق درست و موفقانۀ آن بودجۀ مورد نیاز را نیز در اختیار این اداره‌ها قرار می‌دهد. قرار است لوی څارنوالی سفارش‌های تعیین شده را تا سال 2021 میلادی در این اداره تطبیق کند.

تازه‌ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۸/۴/۲۷ - ۲۱:۱۷
Background image

ریاست عمومی څارنوالی مبارزه با آزار و اذیت زنان در ادارات، در چوکات لوی څارنوالی ایجاد می‌شود

څارنپوه محمدفرید حمیدی لوی څارنوال دولت جمهوری اسلامی افغانستان در فرجامین روز "کنفرانس ملی همآهنگی نهادهای مبارزه با خشونت علیه زنان" گفت که طرح ایجاد این ریاست از سوی ریاست جمهوری. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۴/۲۴ - ۱۸:۵۹
Background image

سه تن از اعضای شورای ولایتی ولایت پکتیکا، به اتهام تزویر و استعمال اسناد غیر قانونی به یک سال و دو ماه حبس تنفیذی محکوم شدند 

محکمۀ علنی سه تن از اعضای شورای ولایتی ولایت پکتیکا به اتهام قضیۀ تزویر، استعمال اسناد و تصرف غیر قانونی پول، روز دوشنبه ۲۴ سرطان ۱۳۹۸ خورشیدی در مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۴/۲۴ - ۱۰:۴۵
Background image

تفاهمنامۀ همکاری میان لوی څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان و څارنوالی دولت جمهوری ازبیکستان امضا شد

این تفاهم‌نامه از سوی څارنپوه محمدفرید حمیدی لوی څارنوال دولت جمهوری اسلامی افغانستان و آته بیک مرادوف لوی څارنوال دولت جمهوری ازبیکستان، روز دو‌شنبه ۲۷ جوزای ۱۳۹۸خورشیدی، در شهر تاشکند. . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها