شورای عالی لوی څارنوالی جمهوری اسلامی افغانستان برگزار شد

ago_admin
یکشنبه ۱۳۹۹/۷/۲۷ - ۱۶:۲
ago

شورای عالی لوی څارنوالی تحت ریاست څارنپوه محمدفرید حمیدی لوی څارنوال دولت جمهوری اسلامی افغانستان، روز یک‌شنبه 27 میزان سال 1399 خورشیدی برگزار شد.

جلسه با تلاوت آیات کلام‌الله مجید و پخش سرود ملی با افتخار کشور، آغاز گردید.

در بخش نخست جلسه طبق آجندا، طرزالعمل معیارهای مسلکی و طرز سلوک څارنوالان از سوی کمیتۀ مؤظف به جلسه ارایه و مورد بحث قرار گرفت.

شورای عالی لوی څارنوالی، این طرزالعمل را بعد از تعدیل و ایزاد در برخی مواد آن مورد تصویب قرار داده و کمیتۀ را به اشتراک رئیس څارنوالی‌ عمومی مبارزه با  مسکرات و مواد مخدر،  رئیس عمومی تدقیق و مطالعات، رئیس تفتیش داخلی و رئیس اطلاعات و ارتباط عامه مؤظف نمود تا طرزالعمل مذکور را مورد تدقیق قرار داده، به زبان‌های پشتو و دری آماده  و در قطع جیبی چاپ و در اختیار عموم څارنوالان مرکز و ولایات قرار دهند.

در بخش دوم  آجندا، در مورد نظریۀ تدقیقی کمیتۀ رسیدگی به استهداآت ریاست عمومی تدقیق و مطالعات، پیرامون استهدائیۀ څارنوالی استیناف ولایت خوست، در مورد اجرای تخفیف برای سیدجیلانی فرزند رسول‌محمد که در قضیۀ قتل پسرش عزیزالرحمن به ده سال حبس تنفیذی محکوم به مجازات گردیده است؛ بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

شورای عالی نظر کمیتۀ استهداآت را تأیید نمود که مطابق آن، از این‌که سیدجیلانی به ورثۀ مقتول دیت پرداخته و ورثۀ مقتول به وی ابراء خط شرعی داده است، با درنظرداشت هدایت مصوبۀ شماره 189 مؤرخ 7/2/1394 شورای عالی ستره محکمه(طبق صراحت مصوبۀ فوق ابرا بلاعوض در قسمت ورثۀ صغیر جواز ندارد) و صراحت مادۀ 350 قانون اجراآت جزایی در قسمت اجرای تخفیف برای سیدجیلانی‌؛ مانع قانونی به نظر نمی‌رسد.

 در ادامۀ جلسه، اجرای درجۀ کادری څارونکی با امتیازات آن برای 14تن از کارکنان مسلکی مرکز و ولایات که درجۀ تحصیل آنان خلاف رشته و یا پاین‌تر از لیسانس می‌باشند که سال‌های زیادی بحیث څارنوال اجرای وظیفه نموده و اکنون داوطلبانه خواهان تقاعد خویش گردیده اند، از مواردی دیگری بود که در این جلسه مورد بحث قرار گرفت.

شورای عالی ضمن بحث در این مورد تصمیم اتخاذ کرد، آنانی‌که درجۀ تحصیل آن‌ها پاین‌تر از لیسانس و یا خلاف رشته اند، لیست و پیشنهاد آن جهت منظوری درجۀ کادری څارونکی برای آنان ارایه گردد تا پس از تصویب و منظوری؛ به تقاعد سوق داده شود.

 جلسۀ شورا طبق آجندا، پیرامون نظریۀ تدقیقی و تأییدی کمیتۀ رسیدگی به استهداآت ریاست عمومی تدقیق و مطالعات در مورد استهدائیۀ څارنوالی استیناف ولایت غور در ارتباط به اجراآت لوی څارنوالی پیرامون اطلاعات واصله از ارگان‌های کشفی مبنی بر حیف و میل در پروژه‌ها و یا بخش‌های دیگر، بحث همه جانبه صورت گرفت.

شورای عالی بعداز افزودن نظریات اصلاحی برای وضاحت بیشتر مرتبط به اجراآت نهادهای کشفی و لوی څارنوالی؛ نظریۀ تدقیقی کمیتۀ رسیدگی به استهداآت را، مورد تائید قرار داد.

جلسۀ شورای عالی لوی څارنوالی با دعائیۀ برای تأمین صلح و رفاه مرد م عزیز افغانستان، به پایان رسید.

تازه‌ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۹/۸/۵ - ۹:۵۸
Background image

لوی څارنوالی دوسیۀ ٢١ تن مشمول والی ولایت هرات، رئیس صحت عامه و سه عضو شورای ولایتی این ولایت را به اتهام فساد اداری، به محول محکمه کرد

لوی څارنوالی دوسیۀ ٢١ تن مشمول والی ولایت هرات، رئیس صحت عامه و سه عضو شورای ولایتی این ولایت را به اتهام فساد اداری، به محول محکمه کرد لوی څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان اوراق. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۷/۳۰ - ۱۰:۴۱
Background image

معاون پیشین اطرافی زون ۱۰۱ آسمایی کابل، به هشت ماه حبس تنفیذی، محکوم به مجازات شد

مل پاسوال سلمان ابو شریف، معاون پیشین اطرافی زون ۱۰۱ آسمایی کابل، به اتهام سوء استفاده از صلاحیت‌های وظیفه‌یی، روز دو‌شنبه ۲۸ میزان سال ۱۳۹۹ خورشیدی، از سوی محکمۀ استیناف مرکز عدلی و. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۷/۲۹ - ۱۵:۲۵
Background image

برنامۀ آموزشی بخش نظامی و مبارزه با جرایم بین‌المللی پایان یافت

این برنامه برای ۵۰ تن از څارنوالان ریاست‌های مبارزه با جرایم بین‌المللی و بخش عسکری لوی‌څارنوالی راه اندازی شده بود. این برنامۀ آموزشی دو روزه که از سوی ریاست انستیتوت آموزش‌های مسلکی. . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها