عاملان قتل یک طفل ۱۳ ساله به اعدام محکوم شدند

ago_admin
یکشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۵:۱۴
عدلی قضایی

هیأت قضایی دیوان رسیدگی به جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی محکمۀ استیناف کابل،اسماعیل فرزند علی‌احمد و نبی‌جان فرزند میراجان را به جرم اختطاف منجر به قتل فیصل فرزند نجم‌الدین، امروز یک شنبه ۲۹ جدی ۱۳۹۸ خورشیدی، به اشد مجازات(اعدام) محکوم کرد.

بر بنیاد یافته‌های څارنوال مؤظف، متهمان این قضیه فیصل طفل ۱۳ ساله-را در تاریخ ۱۰ اسد ۱۳۹۸خورشیدی از ناحیۀ هشتم شهر کابل ربوده و در بدل رهایی وی خواستار ۱۰۰ هزار دالر امریکایی شدند.

یافته‌های څارنوال قضیه و ارگان‌های کشفی نشان می‌دهد که متهمان یادشده، پس از ربودن، نخست فیصل را به قتل رسانیده و پس از آن در تماس تیلفونی با خانواده اش خواستار پول نقد در بدل رهایی‌اش شده بودند.

څارنوال موظف این قضیه پس از تکمیل تحقیقات، ترتیب اتهام‌نامه و صورت دعوا با ذکر پنج دلیل الزام و قناعت بر فیصلۀ محکمۀ ابتدائیۀ حوزۀ سوم شهر کابل، از پیشگاه محکمه خواستار اشد مجازات برای متهمان این قضیه شد.

هیأت این نشست قضایی، با تأئید فیصلۀ شماره ۹۹ نهم قوس ۱۳۹۸ خورشیدی محکمۀ ابتدائیۀ حوزۀ سوم شهر کابل، نبی‌خان فرزند میراجان و اسماعیل فرزند علی احمد را مطابق مواد ۵۹۱، ۵۹۸ کدجزا با رعایت بندهای اول، سوم و ششم فقرۀ اول مادۀ ۵۴۷ این قانون، به اشد مجازات(اعدام) محکوم به مجازات کرد.

در همین حال نجم¬الدین ‍پدر مقتول گفت: "گرچند فیصلۀ محکمه فرزند مرا بر گردانده نمی‌تواند؛ اما اعدام قاتلان اش، سبب پند عبرت برای دیگران خواهد شد."

وی از اجراآت دستگاه عدلی و قضایی و نهادهای کشفی ابراز خوشنودی کرد و افزود که رسیدگی جدی به چنین قضایا تطبیق قانون بالای چنین افراد، سبب کاهش جرایم در جامعه خواهد شد.

تازه‌ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۵ - ۹:۱۷
Background image

جلسۀ شورای عالی لوی څارنوالی برگزار شد

جلسۀ شورای عالی لوی څارنوالی تحت ریاست څارنپوه محمدفرید حمیدی لوی څارنوال کشور، روز یکشنبه چهارم حوت ۱۳۹۸ خورشیدی، راه اندازی شد . . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۲۰:۵۲
Background image

پیام تسلیت رهبری لوی څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان

با نهایت تأسف و تأثر عمیق مطلع شدیم که صبح امروز چهار‌شنبه۳۰/۱۱/۱۳۹۸ محترم دوم بریدمن عبدالنصیب کارمند ریاست څارنوالی تنفیذ احکام معاونت لوی څارنوالی در امور عسکری، در مربوطات حوزه پنجم. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۹:۳۴
Background image

نخستین نشست کاری تطبیق تعهدات برنامۀ ملی دوم دولت‌داری باز افغانستان، راه اندازی شد

این برنامه با حضور وحیدالدین ارغون معاون لوی څارنوالی در امور مالی و اداری، محمدناصر همت رئیس عمومی انکشاف منابع بشری، برخی از مسؤولان این اداره و نماینده‌های نهادهای جامعۀ مدنی امروز. . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها