لوی‌څارنوالی انتقادهای سالم، ارزنده و سازنده را می‌پذیرد

Ago
پنجشنبه ۱۳۹۸/۳/۲۳ - ۲۳:۳۹
noor habib jallal

څارنپوه نور حبیب جلال معاون لوی څارنوال این مسأله را در "کنفرانس ملی امانت‌داری، عدالت باز و نقش مردم در نهادهای عدلی و قضایی"، امروز پنج شنبه ۲۳ جوزای ۱۳۹۸خورشیدی در مرکز اطلاعات و رسانه‌های حکومت بیان کرد.

معاون لوی څارنوال در این برنامه گفت که عرضۀ خدمات عدلی در لوی څارنوالی و دست‌رسی مردم به عدالت و آگاهی از اجراآت لوی څارنوالی به مراتب بهتر شده است. به گفتۀ آقای جلال رهبری لوی څارنوالی در دو سال اخیر تلاش‌های چشم‌گیری را در راستای تطبیق یک‌سان قانون و تطبیق عدالت در کشور انجام داده است.

وی در این نشست بر اهمیت علنی‌بودن محاکمه و مشارکت مردم در روند محاکمات تأکید کرد و افزود که لوی څارنوالی در عملی‌شدن این روند، نقش تعیین‌کننده داشته و تلاش دارد تا عدالت آن گونه که حق اساسی مردم افغانستان است، تأمین شود.

jallal

به گفتۀ وی، لوی څارنوال دولت جمهوری اسلامی افغانستان در سال ۱۳۹۷خورشیدی با بیش از ۹۰۰۰ تن به گونۀ حضوری و رو در رو دیدار کرده، مشکلات آنان را شنیده و برای رفع آن هدایت داده است. به قول معاون لوی څارنوال این مهم از طریق روزهای دوشنبه( روزی که لوی څارنوال کشور به گونۀ رو در رو با شهروندان کشور دیدار می‌کند)، انجام شده است.

آقای جلال تأکید کرد که به خاطر جلوگیری از تکرار مشکلاتی که در دیدارهای حضوری لوی څارنوال کشور در روزهای دوشنبه شناسایی شده نیز تدابیر جدی روی‌دست گرفته شده است.

وی علاوه کرد که رهبری لوی څارنوالی به منظور شناسایی مشکلات "کنفرانس صدای منبر بر ضد فساد اداری" را راه اندازی کرد تا نه تنها در راستای مبارزه با فساد اداری؛ بلکه در همه بخش‌ها از طریق علما و مردم بتواند راه‌حل‌های عملی و دقیق را برای رفع مشکلات موجود روی‌دست گیرد.

معاون لوی څارنوال، نقش نهادهای جامعۀ مدنی را در راستای دست‌یابی به مشکلات تعیین کننده توصیف کرد و افزود که آنان می‌توانند به عنوان یک نهاد بی‌طرف و مردمی، به خوبی چالش‌ها را شناسایی کرده و با مسؤولان این اداره شریک سازند.

به باور آقای جلال شکایت‌هایی که از سوی هر شخص یا نهاد به ویژه جامعۀ مدنی به لوی څارنوالی رسیده است، پاسخ مثبت داده شده و به گونۀ جدی و همه جانبه مورد بررسی و رسیدگی قرار گرفته است.

معاون لوی څارنوال در امور تحقیق علاوه کرد که این اداره همواره با اقشار مختلف جامعه( زنان، اعضای جامعۀ مدنی، متشبثین، تجار ملی و جوانان) نشست‌های جداگانه داشته و با توجه به مشوره‌های آنان در راستای حل مشکلات و چالش‌های اقدام‌های عملی شده است.

وی در ادامه افزود که رهبری لوی څارنوالی برای څارنوالی‌های استیناف ولایات هدایت داده است تا یک روز را برای گزارش‌دهی به شهروندان به منظور آوردن شفافیت در این اداره تعیین کرده و در حضور علما، جامعۀ مدنی، رسانه‌ها دیگر شهروندان از اجراآت و کارکردهای شان در طول یک سال گزارش‌ دهند.

این سومین کنفرانسی است که تحت این عنوان به منظور نهادینه‌سازی نقش مردم در نهادهای عدلی و قضایی راه اندازی می‌شود.

تازه‌ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۸/۸/۲۹ - ۱۵:۴۷
Background image

مراسم ختم قران کریم برای شادیی روح شهدای اخیر، در لوی څارنوالی برگزار شد

این برنامه به احترام شهدای لوی څارنوالی که در این اواخر در مرکز و ولایات به شهادت رسیده اند، امروز چهارشنبه ۲۹ عقرب ۱۳۹۸ خورشیدی، در مسجد واقع دفتر دارالامان این اداره راه اندازی شد.

د. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۸/۲۹ - ۱۵:۲۵
Background image

۹۵ قلم ادویه از سوی شفاخانۀ خصوصی بلاسم به کلینک صحی لوی څارنوالی، مساعدت شد

این ادویه که ارزش مجموعی آن بیشتر از یک میلیون و ۵۰۰ هزار افغانی می‌شد، امروز چهارشنبه ۲۹ عقرب ۱۳۹۸ خورشیدی، از سوی مسؤولان شفاخانۀ بلاسم به کلینک صحی لوی څارنوالی رسماً تسلیم داده شد .. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۸/۲۸ - ۱۵:۲۳
Background image

تعمیر ریاست څارنوالی استیناف ولایت دایکندی به بهره‌برداری سپرده شد

این تعمیر با داشتن بیش از ۲۸ باب دفاتر کاری، ۱۳ باب تشناب عصری، یک باب تالار کنفرانس، یک باب طعام‌خانه و یک باب دفتر پذیرش مراجعه‌کنندگان می‌باشد. تعمیر یاشده با سهولت سیستم برقی، مرکز. . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها