لوی‌څارنوالی انتقادهای سالم، ارزنده و سازنده را می‌پذیرد

Ago
پنجشنبه ۱۳۹۸/۳/۲۳ - ۲۳:۳۹
noor habib jallal

څارنپوه نور حبیب جلال معاون لوی څارنوال این مسأله را در "کنفرانس ملی امانت‌داری، عدالت باز و نقش مردم در نهادهای عدلی و قضایی"، امروز پنج شنبه ۲۳ جوزای ۱۳۹۸خورشیدی در مرکز اطلاعات و رسانه‌های حکومت بیان کرد.

معاون لوی څارنوال در این برنامه گفت که عرضۀ خدمات عدلی در لوی څارنوالی و دست‌رسی مردم به عدالت و آگاهی از اجراآت لوی څارنوالی به مراتب بهتر شده است. به گفتۀ آقای جلال رهبری لوی څارنوالی در دو سال اخیر تلاش‌های چشم‌گیری را در راستای تطبیق یک‌سان قانون و تطبیق عدالت در کشور انجام داده است.

وی در این نشست بر اهمیت علنی‌بودن محاکمه و مشارکت مردم در روند محاکمات تأکید کرد و افزود که لوی څارنوالی در عملی‌شدن این روند، نقش تعیین‌کننده داشته و تلاش دارد تا عدالت آن گونه که حق اساسی مردم افغانستان است، تأمین شود.

jallal

به گفتۀ وی، لوی څارنوال دولت جمهوری اسلامی افغانستان در سال ۱۳۹۷خورشیدی با بیش از ۹۰۰۰ تن به گونۀ حضوری و رو در رو دیدار کرده، مشکلات آنان را شنیده و برای رفع آن هدایت داده است. به قول معاون لوی څارنوال این مهم از طریق روزهای دوشنبه( روزی که لوی څارنوال کشور به گونۀ رو در رو با شهروندان کشور دیدار می‌کند)، انجام شده است.

آقای جلال تأکید کرد که به خاطر جلوگیری از تکرار مشکلاتی که در دیدارهای حضوری لوی څارنوال کشور در روزهای دوشنبه شناسایی شده نیز تدابیر جدی روی‌دست گرفته شده است.

وی علاوه کرد که رهبری لوی څارنوالی به منظور شناسایی مشکلات "کنفرانس صدای منبر بر ضد فساد اداری" را راه اندازی کرد تا نه تنها در راستای مبارزه با فساد اداری؛ بلکه در همه بخش‌ها از طریق علما و مردم بتواند راه‌حل‌های عملی و دقیق را برای رفع مشکلات موجود روی‌دست گیرد.

معاون لوی څارنوال، نقش نهادهای جامعۀ مدنی را در راستای دست‌یابی به مشکلات تعیین کننده توصیف کرد و افزود که آنان می‌توانند به عنوان یک نهاد بی‌طرف و مردمی، به خوبی چالش‌ها را شناسایی کرده و با مسؤولان این اداره شریک سازند.

به باور آقای جلال شکایت‌هایی که از سوی هر شخص یا نهاد به ویژه جامعۀ مدنی به لوی څارنوالی رسیده است، پاسخ مثبت داده شده و به گونۀ جدی و همه جانبه مورد بررسی و رسیدگی قرار گرفته است.

معاون لوی څارنوال در امور تحقیق علاوه کرد که این اداره همواره با اقشار مختلف جامعه( زنان، اعضای جامعۀ مدنی، متشبثین، تجار ملی و جوانان) نشست‌های جداگانه داشته و با توجه به مشوره‌های آنان در راستای حل مشکلات و چالش‌های اقدام‌های عملی شده است.

وی در ادامه افزود که رهبری لوی څارنوالی برای څارنوالی‌های استیناف ولایات هدایت داده است تا یک روز را برای گزارش‌دهی به شهروندان به منظور آوردن شفافیت در این اداره تعیین کرده و در حضور علما، جامعۀ مدنی، رسانه‌ها دیگر شهروندان از اجراآت و کارکردهای شان در طول یک سال گزارش‌ دهند.

این سومین کنفرانسی است که تحت این عنوان به منظور نهادینه‌سازی نقش مردم در نهادهای عدلی و قضایی راه اندازی می‌شود.

تازه‌ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۸/۴/۲۷ - ۲۱:۱۷
Background image

ریاست عمومی څارنوالی مبارزه با آزار و اذیت زنان در ادارات، در چوکات لوی څارنوالی ایجاد می‌شود

څارنپوه محمدفرید حمیدی لوی څارنوال دولت جمهوری اسلامی افغانستان در فرجامین روز "کنفرانس ملی همآهنگی نهادهای مبارزه با خشونت علیه زنان" گفت که طرح ایجاد این ریاست از سوی ریاست جمهوری. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۴/۲۴ - ۱۸:۵۹
Background image

سه تن از اعضای شورای ولایتی ولایت پکتیکا، به اتهام تزویر و استعمال اسناد غیر قانونی به یک سال و دو ماه حبس تنفیذی محکوم شدند 

محکمۀ علنی سه تن از اعضای شورای ولایتی ولایت پکتیکا به اتهام قضیۀ تزویر، استعمال اسناد و تصرف غیر قانونی پول، روز دوشنبه ۲۴ سرطان ۱۳۹۸ خورشیدی در مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۴/۲۴ - ۱۰:۴۵
Background image

تفاهمنامۀ همکاری میان لوی څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان و څارنوالی دولت جمهوری ازبیکستان امضا شد

این تفاهم‌نامه از سوی څارنپوه محمدفرید حمیدی لوی څارنوال دولت جمهوری اسلامی افغانستان و آته بیک مرادوف لوی څارنوال دولت جمهوری ازبیکستان، روز دو‌شنبه ۲۷ جوزای ۱۳۹۸خورشیدی، در شهر تاشکند. . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها