لوی څارنوالی در ماه سرطان ۱۳۹۸ خورشیدی، ۳۱۸ قضیۀ جنایی را در بخش عسکری بررسی کرده است

Ago
چهارشنبه ۱۳۹۸/۵/۲ - ۱۳:۳۰
ago

لوی څارنوالی جمهوری اسلامی افغانستان مطابق به صلاحیت‌های خویش با صراحت قوانین نافذۀ کشور با حفظ بی‌طرفی، استقلالیت و احترام به کرامت انسانی، رعایت حقوق بشری و شرعی شهروندان کشور در ماه سرطان سال روان، ۳۱۸ قضیۀ جنایی را از طریق معاونت عسکری لوی څارنوالی، ثبت و بررسی کرده است.

۱۱۱ قضیه پس از ترتیب اتهام‌نامه و صورت دعوی، محول محکمۀ ابتدایی شده که در مورد ۳۶ قضیۀ آن فیصله و متباقی آن از سوی محکمۀ مذکور تحت کار قرار دارد.

از مجموع این قضایای جرمی ۳۲ مورد فیصلۀ محکمۀ استیناف را در بر گرفته، ۶۸ مورد مراحل محاکماتی را تکمیل نموده، ۱۸ مورد به نسبت عدم موجودیت دلایل الزام حفظ، ۱۴ مورد دیگر آن مسترد گردیده است.

۱۳ مورد از این قضایا شامل قتل عمد، لت و کوب، لواط، سرقت، فریب‌کاری، خیانت به وطن و تسلیمی به دشمن می‌شود. همچنان ۱۷۳ مورد دیگر آن مفقودی سلاح، سوء استفاده از صلاحیت‌های وظیفه‌یی، غیابت وظیفه¬یی، رشوه و سایر جرایم را دربر دارد.

در اثر ارتکاب جرایم مذکور و پولی که از بابت جزای نقدی، اختلاس، رشوه و موادمخدر به دست آمده، یک میلیون و نُه صد و ۶۶ هزار و ۷۰۶ افغانی بوده که به حساب قطعی خزانۀ دولت تحویل گردیده است.

تازه‌ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۹:۵۴
Background image

ثبت و رسیدگی ۲۹۷۵ قضیۀ خشونت در برابر زنان

لوی څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان در سال مالی ۱۳۹۸ خورشیدی، در سراسر کشور دوهزار و ۹۷۵ قضیۀ خشونت علیه زنان و دوهزار و ۳۱۷ قضیۀ تخلفات اطفال را ثبت و رسیدگی کرده است. بربنیاد. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۱۶:۵۵
Background image

رؤسا و کمیشنران پیشین کمیسیون‌های انتخاباتی، به دوسال و شش‌ماه حبس، محکوم به مجازات گردیدند

مرکز عدلی و قضایی رسیدگی به جرایم سنگین فساد اداری، روز سه‌شنبه ۲۴ جدی سال ۱۳۹۸ خورشیدی، محکمۀ استیناف رؤسا و کمیشنران پیشین کمیسیون‌های انتخاباتی را در اتهام قضایایی انتخاباتی ولسی. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۱۰:۲۱
Background image

گرامی‌داشت از شانزدهمین سال و هفتۀ ملی تصویب قانون اساسی در لوی څارنوالی

در برنامه‌یی که به همین مناسبت روز سه‌شنبه ۲۴ جدی سال ۱۳۹۸ خورشیدی، در تالار انستیتوت آموزش‌های مسلکی لوی څارنوالی راه ‌اندازی شده بود، داکتر غلام‌حیدر علامه مرستیال لوی څارنوالی در. . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها