لوی څارنوالی در ماه سرطان ۱۳۹۸ خورشیدی، ۳۱۸ قضیۀ جنایی را در بخش عسکری بررسی کرده است

ago_admin
چهارشنبه ۱۳۹۸/۵/۲ - ۱۳:۳۰
ago

لوی څارنوالی جمهوری اسلامی افغانستان مطابق به صلاحیت‌های خویش با صراحت قوانین نافذۀ کشور با حفظ بی‌طرفی، استقلالیت و احترام به کرامت انسانی، رعایت حقوق بشری و شرعی شهروندان کشور در ماه سرطان سال روان، ۳۱۸ قضیۀ جنایی را از طریق معاونت عسکری لوی څارنوالی، ثبت و بررسی کرده است.

۱۱۱ قضیه پس از ترتیب اتهام‌نامه و صورت دعوی، محول محکمۀ ابتدایی شده که در مورد ۳۶ قضیۀ آن فیصله و متباقی آن از سوی محکمۀ مذکور تحت کار قرار دارد.

از مجموع این قضایای جرمی ۳۲ مورد فیصلۀ محکمۀ استیناف را در بر گرفته، ۶۸ مورد مراحل محاکماتی را تکمیل نموده، ۱۸ مورد به نسبت عدم موجودیت دلایل الزام حفظ، ۱۴ مورد دیگر آن مسترد گردیده است.

۱۳ مورد از این قضایا شامل قتل عمد، لت و کوب، لواط، سرقت، فریب‌کاری، خیانت به وطن و تسلیمی به دشمن می‌شود. همچنان ۱۷۳ مورد دیگر آن مفقودی سلاح، سوء استفاده از صلاحیت‌های وظیفه‌یی، غیابت وظیفه¬یی، رشوه و سایر جرایم را دربر دارد.

در اثر ارتکاب جرایم مذکور و پولی که از بابت جزای نقدی، اختلاس، رشوه و موادمخدر به دست آمده، یک میلیون و نُه صد و ۶۶ هزار و ۷۰۶ افغانی بوده که به حساب قطعی خزانۀ دولت تحویل گردیده است.

تازه‌ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۵/۲۲ - ۱۶:۱۳
Background image

قوماندان امنیه و مدیر ترافیک ولایت سرپل، به شش ماه حبس، محکوم به مجازات شدند

مل‌پاسوال خلیل‌الله دستیاری قوماندان پیشین امنیۀ ، عبدالغفار مدیر پیشین ترافیک ولایت سرپل به اتهام عدم رعایت یا متوقف ساختن اوامر و احکام مراجع ذیصلاح، امروز چهار‌شنبه ۲۲ اسد سال ۱۳۹۹. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۵/۷ - ۱۶:۱۱
Background image

بیرق سه رنگ افغانستان؛ هویت، عشق، غرور و افتخار افغان‌ها است

څارنپوه محمدفرید حمیدی لوی څارنوال دولت جمهوری اسلامی افغانستان، در برنامۀ تجلیل از هفتم اسد روز ملی بیرق ، گفت که هفتم اسد برای افغان‌ها یک روز تاریخی بوده و هویت، عشق، غرور و افتخار. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۵/۶ - ۷:۴۸
Background image

معین پیشین وزارت ارشاد حج و اوقاف و یک عضوی شورای ولایتی بلخ، به یک‌سال و شش ماه حبس، محکوم به مجازات شدند

داعی‌الحق عابد معین و سرپرست پیشین وزارت ارشاد حج و اوقاف و محمد آصف مهمند عضوی شورای ولایتی ولایت بلخ، به اتهام تزویر و سوء استفاده از صلاحیت‌های وظیفه‌یی، امروز یک‌شنبه پنجم اسد سال. . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها