لوی څارنوالی دوسیۀ ٢١ تن مشمول والی ولایت هرات، رئیس صحت عامه و سه عضو شورای ولایتی این ولایت را به اتهام فساد اداری، به محول محکمه کرد

Anonymous (not verified)
دوشنبه ۱۳۹۹/۸/۵ - ۹:۵۸

لوی څارنوالی دوسیۀ ٢١ تن مشمول والی ولایت هرات، رئیس صحت عامه و سه عضو شورای ولایتی این ولایت را به اتهام فساد اداری، به محول محکمه کرد لوی څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان اوراق قضیۀ غدر و اختلاس این افراد را درمصرف بودجۀ مبارزه با ویروس کرونا، بعد از اکمال تحقیق به محکمۀ ابتداییۀ رسیدگی به جرایم سنگین فساد اداری، محول کرد. والی ولایت هرات، رئیس صحت عامه، سه عضو شورای ولایتی، مامور تخصیصات، کارمند و مدیر کنترول مستوفیت، سه داکتر به حیث هیأت معاینه و نظارت، مسؤول ستاک کرونا، معاون و نمایندۀ شرکت آسیا فارما، رئیس شرکت السید افغان لمیتد، سه عضو هیأت تسلیمی، مدیر کنترول و هیأت ارزیابی این ولایت، از مظنونین این قضیه می باشند. دوسیۀ این افراد از سوی ادارۀ بازرس برای تحقیقات بیشترو تأمین عدالت به لوی څارنوالی مواصلت ورزیده است. لوی څارنوالی، این قضیه را از طریق څارنوالی اختصاصی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری پیگیری نموده و دوسیۀ مرتکبین قضیه را برای تطبیق قانونیت و تأمین عدالت به تاریخ سوم عقرب سال ١٣٩٩ خورشیدی، به محکمۀ ابتدایی رسیدگی به جرایم سنگین فساد اداری، محول کرد. بربنیاد صورت دعوای څارنوال مؤظف این قضیه، این افراد مبلغ ٢٠ میلیون افغانی را در سه مورد، برای خریداری شش قلم تجهیزات طبی، یک پایه "سی تی سکن" و خریداری های غیر مرتبط و ضروری از بودجۀ تخصیص یافته برای مبارزه با ویروس کرونا، اختلاس کرده اند. څارنوال مؤظف قضیه، پس از تکمیل تحقیق و ترتیب صورت دعوی، بر اساس اسناد و مدارک علیه مظنونین به اتهام غدر و اختلاس، از محکمه مطالبۀ مجازات کرده است. قابل یادآوری است که پیش از این ادارۀ بازرس چهار قضیه را در پیوند به ارتکاب فساد اداری از مصارف بودجۀ کرونا مربوط ولایات هرات، بدخشان، نورستان و میدان وردک را به منظور تحقیقات به لوی څارنوالی فرستاده بود از این میان قضیۀ ولایات هرات و میدان وردک تکمیل و به محکمه فرستاده شده و همچنان قضایای ولایات نورستان و بدخشان در حال اکمال تحقیق قرار ددارد که پس از اتخاذ تصمیم څارنوالان موظف، اطلاع رسانی میگردد. لوی څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان اطمینان می دهد که به تمام قضایا در روشنایی احکام قانون، با رعایت عدالت رسیدگی می نماید.

تازه‌ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۸/۲۸ - ۱۰:۴۳
Background image

ثبات و بقای جامعۀ بشری برمبنای عدالت و حاکمیت قانون استوار است

فریداحمد غوری معاون لوی څارنوال در امور تحقیق ، در نشستی با اعضای جامعه مدنی، وکلای مدافع، اعضای شورای ولایتی، بزرگان قومی و متنفذین ولایت هرات، این مطلب را بیان کرد.

پنجشنبه ۱۳۹۹/۸/۱۵ - ۱۵:۱۷
Background image

چهار تن به اتهام اختطاف دو تاجر در ولایت هرات، از ۷ تا ۳۰ سال حبس محکوم شدند

څارنوالی استیناف ولایت هرات قضیۀ اختطاف دو تن از تجاران شهر هرات را به مظنونیت چهارتن، به تاریخ ۲۰ میزان سال ۱۳۹۹ خورشیدی، پس از اکمال تحقیق به محکمۀ ابتدایی شهری دیوان امنیت داخلی و. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۸/۱۱ - ۱۵:۳۴
Background image

جلسۀ شورای عالی لوی څارنوالی جمهوری اسلامی افغانستان برگزار شد

جلسۀ شورای عالی لوی څارنوالی تحت ریاست څارنپوه محمدفرید حمیدی لوی څارنوال کشور، روز یکشنبه یازدهم عقرب سال ۱۳۹۹ خورشیدی برگزار شد . . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها