لوی څارنوالی ۱۶۸۳ قضیۀ را در بخش مبارزه علیه فساد اداری، در سال ۱۳۹۸ خورشیدی، رسیدگی کرده است

ago_admin
چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۲۱ - ۱۴:۲۸
ago

لوی څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان در سال ۱۳۹۸ خورشیدی، یک‌هزار و ۶۸۵ قضیه مشمول ۵۰۶ قضیۀ ولایات را از طریق مرستیالی  لوی څارنوالی در امور مبارزه علیه جرایم فساد اداری، ثبت، بررسی و پس از اکمال تحقیق، به محاکم محول کرده است.

از این میان ۳۰۸ مورد نهایی و در پیوند به آن ۸۷۵ تن محکوم به حبس و جزای نقدی گردیده اند. که ۱۱ تن به تعلیق وظیفه، ۵۳ تن تحت توقیف، ۳۱۲ تن تحت ضمانت و یک تن ممنوع¬الخروج، نیز می‌باشند.

از مجموع این قضایای جرمی ۱۹۶ مورد فیصلۀ محکمۀ استیناف را در بر گرفته، ۱۴۱ مورد مراحل محاکماتی را تکمیل نموده، ۱۲۷ مورد به نسبت عدم موجودیت دلایل الزام حفظ، ۹۶ مورد مسترد و ۱۹۱ مورد دیگر آن ذریعۀ قرار احاله به مراجع مختلف ارسال شده است.

این قضایا شامل ۱۴۰ مورد جرایم سرقت اسناد، ۱۳۲ مورد جرایم سوء استفاده از صلاحیت¬های وظیفه‌یی، ۲۱ مورد اختلاس، ۵۲ مورد تزویر اسناد و متباقی موارد دیگر سایر جرایم فساد اداری را می‌باشد.

از اثر رسیدگی به قضایای فوق پولی که از بابت جزای نقدی، اختلاس و رشوه به دست آمده، ۱۱۳ میلیون ۲۴۶ هزار و ۳۶۵ افغانی و ۴۲ هزار و ۳۳۹ دالر امریکایی بوده که به حساب قطعی خزانۀ دولت واریز گردیده است.

تازه‌ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۹/۸/۵ - ۹:۵۸
Background image

لوی څارنوالی دوسیۀ ٢١ تن مشمول والی ولایت هرات، رئیس صحت عامه و سه عضو شورای ولایتی این ولایت را به اتهام فساد اداری، به محول محکمه کرد

لوی څارنوالی دوسیۀ ٢١ تن مشمول والی ولایت هرات، رئیس صحت عامه و سه عضو شورای ولایتی این ولایت را به اتهام فساد اداری، به محول محکمه کرد لوی څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان اوراق. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۷/۳۰ - ۱۰:۴۱
Background image

معاون پیشین اطرافی زون ۱۰۱ آسمایی کابل، به هشت ماه حبس تنفیذی، محکوم به مجازات شد

مل پاسوال سلمان ابو شریف، معاون پیشین اطرافی زون ۱۰۱ آسمایی کابل، به اتهام سوء استفاده از صلاحیت‌های وظیفه‌یی، روز دو‌شنبه ۲۸ میزان سال ۱۳۹۹ خورشیدی، از سوی محکمۀ استیناف مرکز عدلی و. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۷/۲۹ - ۱۵:۲۵
Background image

برنامۀ آموزشی بخش نظامی و مبارزه با جرایم بین‌المللی پایان یافت

این برنامه برای ۵۰ تن از څارنوالان ریاست‌های مبارزه با جرایم بین‌المللی و بخش عسکری لوی‌څارنوالی راه اندازی شده بود. این برنامۀ آموزشی دو روزه که از سوی ریاست انستیتوت آموزش‌های مسلکی. . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها