لوی څارنوالی ۲۵۴ قضیۀ جنایی را در بخش عسکری در ماه اسد ۱۳۹۸ خورشیدی، بررسی کرده است

Ago
پنجشنبه ۱۳۹۸/۶/۱۴ - ۱۲:۵۳
logo

لوی څارنوالی جمهوری اسلامی افغانستان با رعایت قوانین نافذۀ کشور با حفظ بی‌طرفی، استقلالیت و احترام به کرامت انسانی، رعایت حقوق بشری و دسترسی شهروندان به عدالت در ماه اسد سال روان، ۲۵۴ قضیۀ جنایی را از طریق معاونت عسکری لوی څارنوالی، ثبت و بررسی کرده است.

۱۴۷ قضیه پس از ترتیب اتهام‌نامه محول محکمۀ ابتدایی شده که در مورد ۱۶ قضیۀ آن فیصله و متباقی آن از سوی محکمۀ مذکور تحت کار قرار دارد.

از مجموع این قضایای جرمی ۳۱ مورد فیصلۀ محکمۀ استیناف را در بر گرفته، ۴۲ مورد مراحل محاکماتی را تکمیل نموده، ۱۴ مورد به نسبت عدم موجودیت دلایل الزام حفظ، ۲۰ مورد دیگر آن مسترد گردیده است.

۳۳ مورد از این قضایا شامل قتل عمد، لت و کوب، تهدید، لواط، سرقت، فریب‌کاری و خیانت به وطن می‌شود. همچنان ۱۸۹ مورد دیگر آن مفقودی سلاح، سوء استفاده از صلاحیت‌های وظیفه‌یی، غیابت و غفلت وظیفه‌یی، حادثۀ ترافیکی و سایر جرایم را دربر دارد.

در اثر ارتکاب جرایم مذکور و پولی که از بابت جزای نقدی، اختلاس، رشوه و موادمخدر به دست آمده، یک میلیون وهفتصد و ۹۳ هزار و ۲۶۵ افغانی بوده که به حساب قطعی خزانۀ دولت تحویل گردیده است.

تازه‌ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۸/۹/۱۳ - ۱۴:۴۱
Background image

لوی څارنوالی ۵۲۶ قضیۀ جنایی را در بخش عسکری در ماه عقرب سال ۱۳۹۸ خورشیدی، ثبت و رسیدگی کرده است

لوی څارنوالی جمهوری اسلامی افغانستان با رعایت قوانین نافذۀ کشور با حفظ بی‌طرفی، استقلالیت و احترام به کرامت انسانی، رعایت حقوق بشری و دسترسی شهروندان به عدالت در ماه عقرب سال روان، ۵۲۶. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۹/۱۳ - ۲:۵۰
Background image

شاروال ولایت بادغیس، از سوی محکمۀ استیناف مرکز عدلی و قضایی، بری‌الذمه شناخته شد

عبدالقدیر کامران  فرزند عبدالغنی شاروال ولایت بادغیس، از سوی محکمۀ استیناف مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری، به اتهام تزویر، غدر و سوء استفاده از صلاحیت‌های وظیفه‌یی،. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۹/۱۲ - ۲۲:۱
Background image

برای ریشه‌کن ساختن فساد اداری، جامعه نیازمند انسجام و بسیج عمومی علیه آن است

این مسأله را خواجه عبدالحق احمدی معاون لوی څارنوال در امور مبارزه با اداری در برنامۀ آموزشی«مبارزه با فساد اداری» که از سوی وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی با همکاری لوی څارنوالی و. . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها