لوی څارنوالی ۲۵۴ قضیۀ جنایی را در بخش عسکری در ماه اسد ۱۳۹۸ خورشیدی، بررسی کرده است

Ago
پنجشنبه ۱۳۹۸/۶/۱۴ - ۱۲:۵۳
logo

لوی څارنوالی جمهوری اسلامی افغانستان با رعایت قوانین نافذۀ کشور با حفظ بی‌طرفی، استقلالیت و احترام به کرامت انسانی، رعایت حقوق بشری و دسترسی شهروندان به عدالت در ماه اسد سال روان، ۲۵۴ قضیۀ جنایی را از طریق معاونت عسکری لوی څارنوالی، ثبت و بررسی کرده است.

۱۴۷ قضیه پس از ترتیب اتهام‌نامه محول محکمۀ ابتدایی شده که در مورد ۱۶ قضیۀ آن فیصله و متباقی آن از سوی محکمۀ مذکور تحت کار قرار دارد.

از مجموع این قضایای جرمی ۳۱ مورد فیصلۀ محکمۀ استیناف را در بر گرفته، ۴۲ مورد مراحل محاکماتی را تکمیل نموده، ۱۴ مورد به نسبت عدم موجودیت دلایل الزام حفظ، ۲۰ مورد دیگر آن مسترد گردیده است.

۳۳ مورد از این قضایا شامل قتل عمد، لت و کوب، تهدید، لواط، سرقت، فریب‌کاری و خیانت به وطن می‌شود. همچنان ۱۸۹ مورد دیگر آن مفقودی سلاح، سوء استفاده از صلاحیت‌های وظیفه‌یی، غیابت و غفلت وظیفه‌یی، حادثۀ ترافیکی و سایر جرایم را دربر دارد.

در اثر ارتکاب جرایم مذکور و پولی که از بابت جزای نقدی، اختلاس، رشوه و موادمخدر به دست آمده، یک میلیون وهفتصد و ۹۳ هزار و ۲۶۵ افغانی بوده که به حساب قطعی خزانۀ دولت تحویل گردیده است.

تازه‌ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۶/۲۶ - ۱۰:۳۹
Background image

چهار تن از کارکنان معاونت لوی څارنوالی مبارزه با فساد اداری از سوی دفتر JSSP مورد تقدیر قرار گرفتند

کارکنان مدیریت ثبت قضایا به شمول رئیس څارنوالی نظارت بر تحقیق و تنفیذ احکام جرایم فساد اداری برای استفاده مؤثر و تقویت سیستم مدیریت ثبت قضایا (CMS) از سوی دفتر حمایت از سکتور عدلی. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۶/۲۵ - ۱۵:۵۵
Background image

۲۱ قضیۀ قاچاق مسکرات و مواد مخدر به مظنونیت ۲۷ تن محول محاکم گردید

ریاست عمومی څارنوالی اختصاصی مبارزه علیه مسکرات و مواد مخدر، در هفتۀ سوم ماه سنبله سال ۱۳۹۸ خورشیدی، ۲۱ قضیۀ جرایم قاچاق مسکرات و مواد مخدر به مظنونیت  ۲۷ تن را دریافت و بررسی کرده است. . .

جمعه ۱۳۹۸/۶/۱۵ - ۱۱:۱۸
Background image

نشست همکاری میان نهادهای عدلی و وزارتهای امور خارجه و امور داخله در پیوند به استرداد مجرمین بیرون از کشور، در لوی څارنوالی، برگزار شد

این نشست امروز پنج شنبه ۱۴ سنبلۀ ۱۳۹۸خورشیدی با اشتراک نماینده‌های وزارت امور خارجه، وزارت عدلیه و بخش انترپول وزارت امور داخله در تالار شورای عالی لوی‌‌څارنوالی راه اندازی شد . . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها