لوی څارنوالی ۲۵۴ قضیۀ جنایی را در بخش عسکری در ماه اسد ۱۳۹۸ خورشیدی، بررسی کرده است

Ago
پنجشنبه ۱۳۹۸/۶/۱۴ - ۱۲:۵۳
logo

لوی څارنوالی جمهوری اسلامی افغانستان با رعایت قوانین نافذۀ کشور با حفظ بی‌طرفی، استقلالیت و احترام به کرامت انسانی، رعایت حقوق بشری و دسترسی شهروندان به عدالت در ماه اسد سال روان، ۲۵۴ قضیۀ جنایی را از طریق معاونت عسکری لوی څارنوالی، ثبت و بررسی کرده است.

۱۴۷ قضیه پس از ترتیب اتهام‌نامه محول محکمۀ ابتدایی شده که در مورد ۱۶ قضیۀ آن فیصله و متباقی آن از سوی محکمۀ مذکور تحت کار قرار دارد.

از مجموع این قضایای جرمی ۳۱ مورد فیصلۀ محکمۀ استیناف را در بر گرفته، ۴۲ مورد مراحل محاکماتی را تکمیل نموده، ۱۴ مورد به نسبت عدم موجودیت دلایل الزام حفظ، ۲۰ مورد دیگر آن مسترد گردیده است.

۳۳ مورد از این قضایا شامل قتل عمد، لت و کوب، تهدید، لواط، سرقت، فریب‌کاری و خیانت به وطن می‌شود. همچنان ۱۸۹ مورد دیگر آن مفقودی سلاح، سوء استفاده از صلاحیت‌های وظیفه‌یی، غیابت و غفلت وظیفه‌یی، حادثۀ ترافیکی و سایر جرایم را دربر دارد.

در اثر ارتکاب جرایم مذکور و پولی که از بابت جزای نقدی، اختلاس، رشوه و موادمخدر به دست آمده، یک میلیون وهفتصد و ۹۳ هزار و ۲۶۵ افغانی بوده که به حساب قطعی خزانۀ دولت تحویل گردیده است.

تازه‌ترین اخبار

یکشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۵:۱۴
Background image

عاملان قتل یک طفل ۱۳ ساله به اعدام محکوم شدند

هیأت قضایی دیوان رسیدگی به جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی محکمۀ استیناف کابل،اسماعیل فرزند علی‌احمد و نبی‌جان فرزند میراجان را به جرم اختطاف منجر به قتل فیصل فرزند نجم‌الدین، امروز یک. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۹:۵۴
Background image

ثبت و رسیدگی ۲۹۷۵ قضیۀ خشونت در برابر زنان

لوی څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان در سال مالی ۱۳۹۸ خورشیدی، در سراسر کشور دوهزار و ۹۷۵ قضیۀ خشونت علیه زنان و دوهزار و ۳۱۷ قضیۀ تخلفات اطفال را ثبت و رسیدگی کرده است. بربنیاد. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۱۶:۵۵
Background image

رؤسا و کمیشنران پیشین کمیسیون‌های انتخاباتی، به دوسال و شش‌ماه حبس، محکوم به مجازات گردیدند

مرکز عدلی و قضایی رسیدگی به جرایم سنگین فساد اداری، روز سه‌شنبه ۲۴ جدی سال ۱۳۹۸ خورشیدی، محکمۀ استیناف رؤسا و کمیشنران پیشین کمیسیون‌های انتخاباتی را در اتهام قضایایی انتخاباتی ولسی. . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها