لوی څارنوالی ۲۵۴ قضیۀ جنایی را در بخش عسکری در ماه اسد ۱۳۹۸ خورشیدی، بررسی کرده است

ago_admin
پنجشنبه ۱۳۹۸/۶/۱۴ - ۱۲:۵۳
logo

لوی څارنوالی جمهوری اسلامی افغانستان با رعایت قوانین نافذۀ کشور با حفظ بی‌طرفی، استقلالیت و احترام به کرامت انسانی، رعایت حقوق بشری و دسترسی شهروندان به عدالت در ماه اسد سال روان، ۲۵۴ قضیۀ جنایی را از طریق معاونت عسکری لوی څارنوالی، ثبت و بررسی کرده است.

۱۴۷ قضیه پس از ترتیب اتهام‌نامه محول محکمۀ ابتدایی شده که در مورد ۱۶ قضیۀ آن فیصله و متباقی آن از سوی محکمۀ مذکور تحت کار قرار دارد.

از مجموع این قضایای جرمی ۳۱ مورد فیصلۀ محکمۀ استیناف را در بر گرفته، ۴۲ مورد مراحل محاکماتی را تکمیل نموده، ۱۴ مورد به نسبت عدم موجودیت دلایل الزام حفظ، ۲۰ مورد دیگر آن مسترد گردیده است.

۳۳ مورد از این قضایا شامل قتل عمد، لت و کوب، تهدید، لواط، سرقت، فریب‌کاری و خیانت به وطن می‌شود. همچنان ۱۸۹ مورد دیگر آن مفقودی سلاح، سوء استفاده از صلاحیت‌های وظیفه‌یی، غیابت و غفلت وظیفه‌یی، حادثۀ ترافیکی و سایر جرایم را دربر دارد.

در اثر ارتکاب جرایم مذکور و پولی که از بابت جزای نقدی، اختلاس، رشوه و موادمخدر به دست آمده، یک میلیون وهفتصد و ۹۳ هزار و ۲۶۵ افغانی بوده که به حساب قطعی خزانۀ دولت تحویل گردیده است.

تازه‌ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۹ - ۱۷:۳۶
Background image

نشست کمیتۀ مبارزه علیه فساد اداری، شورای عالی حاکمیت قانون و مبارزه علیه فساد اداری برگزار شد

این نشست تحت ریاست څارنپوه محمدفرید حمیدی لوی څارنوال دولت جمهوری اسلامی افغانستان با حضور عبدالبصیر انور وزیر عدلیه، مرستیال لوی څارنوالی در امور تحقیق، مرستیال لوی څارنوالی در امور. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۹ - ۱۶:۰
Background image

لوی څارنوالی ۳۹۴ قضیۀ جرایم جنایی عسکری را در ربع دوم سال مالی ۱۳۹۹، رسیدگی کرده است

لوی څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان در ماه های حمل، ثور و جوزای سال جاری از طریق مرستیالی  لوی څارنوالی در امور عسکری، ۳۹۴ قضیۀ جنایی را ثبت، رسیدگی کرده است . . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۵ - ۱۲:۳۳
Background image

معاون لوی څارنوال در امور تحقیق از څارنوالی‌های استیناف ولایت کابل، زون شمال، شمال‌شرق وریاست عمومی مبارزه با آزار و اذیت زنان در ادارات عامه و خصوصی، دیدار کرد.

فریداحمد غوری معاون لوی څارنوال در امور تحقیق، از ریاست‌های څارنوالی استیناف ولایت کابل، څارنوالی‌های استیناف زون‌ شمال، شمال‌شرق و ریاست عمومی څارنوالی مبارزه با آزار و اذیت زنان در. . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها