لوی څارنوالی ۲۶۱ قضیۀ جنایی را در بخش عسکری در ماه جدی سال ۱۳۹۸ خورشیدی، رسیدگی کرده است

ago_admin
چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۹ - ۱۴:۵۵
ago

لوی څارنوالی جمهوری اسلامی افغانستان در ماه جدی سال روان از طریق مرستیالی عسکری، ۲۶۱ قضیۀ جنایی را ثبت و رسیدگی کرده است.

لوی څارنوالی بربنیاد مادۀ ۱۳۴ قانون اساسی، ۲۶۱ قضیه را پس از ترتیب اتهام¬نامه محول محاکم کرده است.

از مجموع این قضایای جرمی ۸۷ مورد فیصلۀ محکمۀ ابتدایی، ۲۵ مورد فیصلۀ محکمۀ استیناف را در بر گرفته، ۷۱ مورد مراحل محاکماتی را تکمیل نموده، ۳۹ مورد به نسبت عدم موجودیت دلایل الزام حفظ  و ۱۴۳ مورد دیگر آن مسترد گردیده است.

این قضایا شامل ۱۴ مورد جرایم قتل عمد، پنج مورد جرایم سرقت، یک مورد جرایم مواد مخدر، شش مورد جرایم ترافیکی، ۱۳ مورد جرایم مالی و اداری و ۲۲۲ مورد دیگر سایر جرایم را دربر دارد.

در اثر ارتکاب جرایم مذکور و پولی که از بابت جزای نقدی، اختلاس، رشوه و موادمخدر به دست آمده، یک میلیون ۲۹۲ هزار و ۴۲۹ افغانی بوده که به حساب قطعی خزانۀ دولت تحویل گردیده است.

تازه‌ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۲۹ - ۱۳:۴۶
Background image

نشست ارزیابی تدابیر وقایویی از شیوع ویروس کرونا در لوی څارنوالی راه اندازی شد

لوی څارنوالی جمهوری اسلامی افغانستان، به منظور تدابیر وقایوی و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، کمیتۀ را تحت ریاست مرستیال لوی څارنوالی در امور مالی و اداری ایجاد نموده که این کمیته دومین. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۱۲:۲۲
Background image

لوی څارنوال در برنامۀ گزارش‌دهی به ملت: در سال ۱۳۹۸ خورشیدی ۴۱۰۲۶ قضیه را ثبت و بررسی شده است

څارنپوه محمدفرید حمیدی لوی څارنوال دولت جمهوری اسلامی افغانستان در برنامۀ گزارش‌دهی حکومت به ملت، روز یک شنبه ۲۵ حوت ۱۳۹۸ خورشیدی گفت که اطلاع‌رسانی دقیق، سطح آگاهی مردم از قانون و نحوۀ. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۲۱ - ۱۶:۱۹
Background image

حضور زنان در لوی څارنوالی نظام‌مند، بامفهوم و مطمئن است

څارنپوه محمدفرید حمیدی لوی څارنوال جمهوری اسلامی افغانستان در برنامۀ گرامی‌داشت از روز جهانی همبستگی زنان(هشتم مارچ) گفت که بدون مشارکت زنان و مردان دسترسی به عدالت ناممکن است . . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها