لوی څارنوالی ۵۲۶ قضیۀ جنایی را در بخش عسکری در ماه عقرب سال ۱۳۹۸ خورشیدی، ثبت و رسیدگی کرده است

Ago
چهارشنبه ۱۳۹۸/۹/۱۳ - ۱۴:۴۱
logo

لوی څارنوالی جمهوری اسلامی افغانستان با رعایت قوانین نافذۀ کشور با حفظ بی‌طرفی، استقلالیت و احترام به کرامت انسانی، رعایت حقوق بشری و دسترسی شهروندان به عدالت در ماه عقرب سال روان، ۵۲۶ قضیۀ جنایی را از طریق معاونت عسکری لوی څارنوالی، ثبت و رسیدگی کرده است.

۲۴۶ قضیه پس از ترتیب اتهام نامه محول محکمۀ ابتدایی شده که در مورد ۸۰ قضیۀ آن فیصله و متباقی آن از سوی محکمۀ مذکور تحت کار قرار دارد.

از مجموع این قضایای جرمی ۵۳ مورد فیصلۀ محکمۀ استیناف را در بر گرفته، ۶۰ مورد مراحل محاکماتی را تکمیل نموده، ۷۱ مورد به نسبت عدم موجودیت دلایل الزام حفظ  و ۲۳ مورد دیگر آن مسترد گردیده است.

۵۳ مورد از این قضایا شامل قتل عمد، لت و کوب، تهدید، لواط و خودکشی می‌شود. همچنان ۲۳۵ مورد دیگر آن مفقودی سلاح، سوء استفاده از صلاحیت‌های وظیفه‌یی، غیابت و غفلت وظیفه‌یی، مجروحیت و سایر جرایم را دربر دارد.

در اثر ارتکاب جرایم مذکور و پولی که از بابت جزای نقدی، اختلاس، رشوه و موادمخدر به دست آمده، هفت میلیون ۲۵ هزار و ۴۶۷ افغانی بوده که به حساب قطعی خزانۀ دولت تحویل گردیده است.

طبق آمار گزارش ارائه شده، بیشترین رویدادهای جرمی در ولایت کابل، ننگرهار، بلخ، هلمند، زابل و هرات رخ داده است.

تازه‌ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۹:۵۴
Background image

ثبت و رسیدگی ۲۹۷۵ قضیۀ خشونت در برابر زنان

لوی څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان در سال مالی ۱۳۹۸ خورشیدی، در سراسر کشور دوهزار و ۹۷۵ قضیۀ خشونت علیه زنان و دوهزار و ۳۱۷ قضیۀ تخلفات اطفال را ثبت و رسیدگی کرده است. بربنیاد. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۱۶:۵۵
Background image

رؤسا و کمیشنران پیشین کمیسیون‌های انتخاباتی، به دوسال و شش‌ماه حبس، محکوم به مجازات گردیدند

مرکز عدلی و قضایی رسیدگی به جرایم سنگین فساد اداری، روز سه‌شنبه ۲۴ جدی سال ۱۳۹۸ خورشیدی، محکمۀ استیناف رؤسا و کمیشنران پیشین کمیسیون‌های انتخاباتی را در اتهام قضایایی انتخاباتی ولسی. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۱۰:۲۱
Background image

گرامی‌داشت از شانزدهمین سال و هفتۀ ملی تصویب قانون اساسی در لوی څارنوالی

در برنامه‌یی که به همین مناسبت روز سه‌شنبه ۲۴ جدی سال ۱۳۹۸ خورشیدی، در تالار انستیتوت آموزش‌های مسلکی لوی څارنوالی راه ‌اندازی شده بود، داکتر غلام‌حیدر علامه مرستیال لوی څارنوالی در. . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها