محاکمه علنی سه تن به اتهام اختلاس

ago_admin
چهارشنبه ۱۳۹۷/۱۲/۲۲ - ۱۵:۱
adly qazayee

این سه تن از سوی محکمۀ استیناف مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری، روز سه شنبه، ۲۱ حوت سال ۱۳۹۷ خورشیدی، به گونۀ علنی محاکمه شدند.

در این جلسۀ قضایی، عبدالحلیم ولد عبدالعزیز، مدیر نمایندگی د افغانستان بانک، محمدکبیر ولد محمدحکیم، آمر زون شمال نوی کابل بانک و محمدکریم ولد محمدنبی، خزانه‌دار د افغانستان بانک واقع شهرک حیرتان ولایت بلخ، مورد محاکمه قرار گرفتند.

بربنیاد فیصلۀ قضایی این جلسه، عبدالحلیم و محمدکبیر به اتهام اختلاس، طبق مادۀ ۲۶۷، ۱۴۵ و ۳۹ قانون جزا، با در نظرداشت مواد ۲۱۳، ۵۸ و ۱۷ کودجزا، هر کدام به یک سال و یک ماه حبس تنفیذی و رد ۲۷ میلیون و ۲۶۶ هزار افغانی، از متروکۀ غلام¬محی‌الدین متوفی طور تضامن، محکوم به مجازات شدند. 

هیأت قضایی این جلسه، محمدکریم را نسبت نبود دلایل کافی الزام از اتهام اختلاس، بر اساس مادۀ ۲۵ قانون اساسی و مادۀ پنجم کود‌جزا، برائت داد.

رئیس این جلسۀ قضایی، هم‌چنان به تعقیب عدلی محمدیونس اختر، احمدشاه حکیمی، حاجی سمیع‌الله، محمدانور به حیث شرکای جرمی، اسدالله رئیس پیشین څارنوالی حیرتان، مستنطق څارنوالی مذکور و حاجی شیرین، محبوب‌الله ضامن عبدالصبور و سایر اشخاصی که در پروسۀ چک‌ها ذیدخل بودند، حکم صادر کرد.

 

  

تازه‌ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۲۹ - ۱۳:۴۶
Background image

نشست ارزیابی تدابیر وقایویی از شیوع ویروس کرونا در لوی څارنوالی راه اندازی شد

لوی څارنوالی جمهوری اسلامی افغانستان، به منظور تدابیر وقایوی و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، کمیتۀ را تحت ریاست مرستیال لوی څارنوالی در امور مالی و اداری ایجاد نموده که این کمیته دومین. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۱۲:۲۲
Background image

لوی څارنوال در برنامۀ گزارش‌دهی به ملت: در سال ۱۳۹۸ خورشیدی ۴۱۰۲۶ قضیه را ثبت و بررسی شده است

څارنپوه محمدفرید حمیدی لوی څارنوال دولت جمهوری اسلامی افغانستان در برنامۀ گزارش‌دهی حکومت به ملت، روز یک شنبه ۲۵ حوت ۱۳۹۸ خورشیدی گفت که اطلاع‌رسانی دقیق، سطح آگاهی مردم از قانون و نحوۀ. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۲۱ - ۱۶:۱۹
Background image

حضور زنان در لوی څارنوالی نظام‌مند، بامفهوم و مطمئن است

څارنپوه محمدفرید حمیدی لوی څارنوال جمهوری اسلامی افغانستان در برنامۀ گرامی‌داشت از روز جهانی همبستگی زنان(هشتم مارچ) گفت که بدون مشارکت زنان و مردان دسترسی به عدالت ناممکن است . . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها