مصؤنیت و افزایش حضور کارکنان زن در لوی څارنوالی در اولویت کاری ما قرار دارد

Hussain_admin
دوشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۶:۲۶
جندر

لیدا حیدری رئیس حمایت از زنان لوی څارنوالی، در برنامۀ آموزشی آگاهی‌دهی از مفاهیم جندر و اساسات سیستم ثبت قضایا گفت:" امنیت و مصؤنیت کارکنان زن و افزایش حضور زنان در لوی څارنوالی از اولویت کاری این ریاست بوده که خوشبختانه در این راستا پیشرفت‌ها و تلاش‌های زیادی صورت گرفته است."

این برنامه که قرار است سه روز ادامه داشته باشد، از سوی ریاست حمایت از زنان لوی څارنوالی به همکاری پروگرام سکتور عدلی افغانستان(JSSP)، امروز دوشنبه ۲۷دلو سال ۱۳۹۹ خورشیدی برای تعدادی از کارکنان لوی څارنوالی راه اندازی شد.

 خانم حیدری هدف از راه اندازی این برنامه را آگاهی‌دهی از مفاهیم جندر، سیستم مدیریت قضایا و قانون منع آزار و اذیت زنان، عنوان کرد. وی روی ارتقای ظرفیت کارکنان تأکید کرده گفت که این ریاست تلاش کرده تا در این عرصه نقش بهتری ایفا نمایند.

رئیس حمایت زنان لوی څارنوالی با اشاره به اشتراک‌کنندگان گفت که تا در این برنامه سهم فعال داشته و پیشنهادات و تجربیات خویش را با این ریاست شریک سازد. به باور وی، ارائۀ پیشنهادات و نظریات اشتراک‌کنندگان در برنامه‌های آیندۀ این ریاست نقش برازنده دارد. وی همچنان از آنان خواست تا مواردی که در این برنامه از آن آگاهی حاصل کرده، را با سایر همکاران خویش شریک سازند.

در این برنامه قرار است در مورد سیستم مدیریت ثبت قضایا، مفاهیم جندر، بودجۀ پاسخگو به جندر، قانون منع آزار و اذیت زنان و وظایف و صلاحیت‌های کمیتۀ منع آزار و اذیت زنان و اطفال به گونۀ مفصل به اشتراک‌کنندگان آگاهی‌دهی و آموزش داده شود.

گفتنی است که ریاست حمایت از زنان لوی څارنوالی، همواره برای کارمندان و څارنوالان مرکزی و څارنوالی‌های استیناف ولایات برنامه‌های آگاهی‌دهی از جندر را برگزار کرده و قرار است در آینده برای تمامی‌ کارکنان لوی څارنوالی این برنامه‌ها را راه اندازی نمایند.

تازه‌ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۳:۵۵
Background image

لوی څارنوالی ۱۸۵ قضیۀ جرایم جنایی عسکری را در ماه دلو سال ۱۳۹۹ خورشیدی، رسیدگی کرده است

این قضایا شامل ۸ مورد قتل، ۲ مورد سرقت، ۱ مورد جرم اخلاقی، ۸ مورد جرایم مالی و اداری، ۱ مورد جرایم مواد مخدر و ۱۶۶ مورد دیگر آن سایر جرایم جنایی می­باشد . . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۱:۲۵
Background image

۶۷تن از څارنوالان نظامی و مبارزه با جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی، به مناسبت روز ملی نیروهای دفاعی و امنیتی کشور ترفیع فوق‌العاده گرفتند

څارنپوه محمد فرید حمیدی در برنامه‌یی که به همین منظور راه اندازی شده بود، افزون بر تبریکی روز ملی نیروهای دفاعی و امنیتی کشور به اشتراک کنندگان این برنامه و مردم افغانستان، با اشاره به. . .

شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۹ - ۱۴:۵۱
Background image

از روز ملی نیروهای امنیتی و دفاعی کشور، با مراسم اهدای خون در لوی څارنوالی گرامی‌داشت به عمل آمد

این برنامه به منظور حمایت از روز ملی حمایت از نیروهای امنیتی و دفاعی کشور، با حضور څارنپوه محمدفرید حمیدی لوی څارنوال جمهوری اسلامی افغانستان، غلام حیدر علامه مرستیال لوی څارنوالی در. . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها