مصؤنیت و افزایش حضور کارکنان زن در لوی څارنوالی در اولویت کاری ما قرار دارد

Hussain_admin
دوشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۶:۲۶
جندر

لیدا حیدری رئیس حمایت از زنان لوی څارنوالی، در برنامۀ آموزشی آگاهی‌دهی از مفاهیم جندر و اساسات سیستم ثبت قضایا گفت:" امنیت و مصؤنیت کارکنان زن و افزایش حضور زنان در لوی څارنوالی از اولویت کاری این ریاست بوده که خوشبختانه در این راستا پیشرفت‌ها و تلاش‌های زیادی صورت گرفته است."

این برنامه که قرار است سه روز ادامه داشته باشد، از سوی ریاست حمایت از زنان لوی څارنوالی به همکاری پروگرام سکتور عدلی افغانستان(JSSP)، امروز دوشنبه ۲۷دلو سال ۱۳۹۹ خورشیدی برای تعدادی از کارکنان لوی څارنوالی راه اندازی شد.

 خانم حیدری هدف از راه اندازی این برنامه را آگاهی‌دهی از مفاهیم جندر، سیستم مدیریت قضایا و قانون منع آزار و اذیت زنان، عنوان کرد. وی روی ارتقای ظرفیت کارکنان تأکید کرده گفت که این ریاست تلاش کرده تا در این عرصه نقش بهتری ایفا نمایند.

رئیس حمایت زنان لوی څارنوالی با اشاره به اشتراک‌کنندگان گفت که تا در این برنامه سهم فعال داشته و پیشنهادات و تجربیات خویش را با این ریاست شریک سازد. به باور وی، ارائۀ پیشنهادات و نظریات اشتراک‌کنندگان در برنامه‌های آیندۀ این ریاست نقش برازنده دارد. وی همچنان از آنان خواست تا مواردی که در این برنامه از آن آگاهی حاصل کرده، را با سایر همکاران خویش شریک سازند.

در این برنامه قرار است در مورد سیستم مدیریت ثبت قضایا، مفاهیم جندر، بودجۀ پاسخگو به جندر، قانون منع آزار و اذیت زنان و وظایف و صلاحیت‌های کمیتۀ منع آزار و اذیت زنان و اطفال به گونۀ مفصل به اشتراک‌کنندگان آگاهی‌دهی و آموزش داده شود.

گفتنی است که ریاست حمایت از زنان لوی څارنوالی، همواره برای کارمندان و څارنوالان مرکزی و څارنوالی‌های استیناف ولایات برنامه‌های آگاهی‌دهی از جندر را برگزار کرده و قرار است در آینده برای تمامی‌ کارکنان لوی څارنوالی این برنامه‌ها را راه اندازی نمایند.

تازه‌ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۰/۵/۹ - ۱۲:۴۶
Background image

څارنوالی استیناف ولایت ننگرهار در ربع دوم ۱۴۰۰، ۸۹۸ قضیه را ثبت ورسیده گی کرده است

ریاست څارنوالی استیناف ولایت ننگرهار۸۹۸  قضیه را در پرتو احکام قوانین نافذۀ کشور ثبت ورسیدگی کرده است . . .

شنبه ۱۴۰۰/۵/۹ - ۸:۲۵
Background image

بیرق سه رنگ افغانستان؛ سمبول واقعی افغان‌ها است

محترم ذبیح‌الله کلیم سرپرست لوی‌څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان، در برنامهء گرامی‌داشت از هفتم اسد روز ملی بیرق افغانستان گفت که بیرق سه رنگ افغانستان هویت افغان‌ها بوده و بیرق در. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۵/۷ - ۸:۶
Background image

بررسی ۱۴۶۴ قضیه خشونت علیه زنان در ربع اول سال مالی ۱۴۰۰

لوی‌څارنوالی دولت ج.ا.ا از آغاز سال مالی ۱۴۰۰ الی ماه ثور ۱۴۰۰ خورشیدی به تعداد ۱۴۶۴ قضیه را که شامل ۱۶۲۶ متهم می‌باشد؛ مورد تحقیق و بررسی قرار داده است . . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها