معاونت لوی څارنوالی در امور عسکری، ۵۵۴ قضیه را ثبت و بررسی کرده است

ago_admin
چهارشنبه ۱۳۹۸/۲/۲۵ - ۱۱:۳۶
ago

بر اساس گزارش معاونت لوی څارنوالی در امور عسکری، در ماه حمل سال ۱۳۹۸ خورشیدی، در سراسر کشور ۵۵۴ قضیۀ جرایم جنایی اتفاق افتاده است.

بر بنیاد این گزارش، ۲۰۳ قضیه پس از ترتیب اتهام‌نامه و صورت دعوی، به محکمۀ ابتدایی محول شده که در مورد ۵۰ قضیۀ آن فیصله گردیده و ۳۹  قضیۀ آن فیصله محکمۀ استیناف را دربر گرفته است. در این گزارش آمده است که کار روی ۱۵۳ مورد دیگر قضایا جریان دارد.

در گزارش یاد شده آمده است که ۱۷ قضیه به مراجع مربوط مسترد شده و ۵۰ قضیۀ دیگر، نسبت عدم دلایل کافی الزام، حفظ شده است.

در این گزارش همچنان تصریح شده است که این قضایا مشمول دوازده مورد جرایم علیه اشخاص، پنج مورد جرایم علیه اموال (فریب‌کاری، جعل و تزویر، رشوه، اخاذی غیر قانونی و اختلاس) و چهار مورد جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی، می¬باشد.

طبق آمار ارائه شده در این گزارش، مبلغ دو میلیون و ۷۹۱ هزار و ۶۱۸ افغانی، بابت جزای نقدی، اختلاس، مواد مخدر و وضع پنجاه  در صد معاش منسوبان بخش عسکری حصول و به حساب قطعی دولت واریز شده است.

تازه‌ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۹/۴/۹ - ۱۱:۵۱
Background image

لوی څارنوالی در شش ماه اخیر ۳۹۹ قضیۀ قاچاق مسکرات و مواد مخدر را ثبت و بررسی کرده است

این قضایا که در سراسر کشور اتفاق افتاده است، در ربع چهارم سال ۱۳۹۸ و ربع اول ۱۳۹۹ خورشیدی، مورد رسیدگی قرار گرفته است. در پیوند به این قضایا، ۴۹۰ تن مشمول پنج خانم و یک تبعۀ خارجی. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۴/۵ - ۱۷:۴۵
Background image

تفاهم‌نامه‌های همکاری میان لوی څارنوالی، دفتر حقوقی و مشورتی کاکړ، مؤسسۀ بین‌المللی یونشکا و مؤسسۀ عدالت برای همه امضا شد

در برنامۀ که به همین مناسبت روز پنجشنبه پنجم سرطان سال ۱۳۹۹ خورشیدی در تالار نشست‌های مرستیالی لوی څارنوالی در امور مالی و اداری راه اندازی شده بود، وحیدالدین ارغون مرستیال لوی څارنوالی. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۴/۲ - ۱۵:۱
Background image

پیام تسلیت رهبری لوی څارنوالی ج. ا. ا در پیوند به شهادت پنج‌تن از کارمندان لوی څارنوالی

پیام تسلیت رهبری لوی څارنوالی ج. ا. ا در پیوند به شهادت پنج‌تن از کارمندان لوی څارنوالی

وَلَا تَقُولُوا لِمَنْ يُقْتَلُ فِي سَبِيلِ اللَّهِ أَمْوَاتٌ بَلْ أَحْيَاءٌ وَلَكِنْ لَا. . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها