معاونت لوی څارنوالی در امور عسکری، ۵۵۴ قضیه را ثبت و بررسی کرده است

Yama
چهارشنبه ۱۳۹۸/۲/۲۵ - ۱۱:۳۶
ago

بر اساس گزارش معاونت لوی څارنوالی در امور عسکری، در ماه حمل سال ۱۳۹۸ خورشیدی، در سراسر کشور ۵۵۴ قضیۀ جرایم جنایی اتفاق افتاده است.

بر بنیاد این گزارش، ۲۰۳ قضیه پس از ترتیب اتهام‌نامه و صورت دعوی، به محکمۀ ابتدایی محول شده که در مورد ۵۰ قضیۀ آن فیصله گردیده و ۳۹  قضیۀ آن فیصله محکمۀ استیناف را دربر گرفته است. در این گزارش آمده است که کار روی ۱۵۳ مورد دیگر قضایا جریان دارد.

در گزارش یاد شده آمده است که ۱۷ قضیه به مراجع مربوط مسترد شده و ۵۰ قضیۀ دیگر، نسبت عدم دلایل کافی الزام، حفظ شده است.

در این گزارش همچنان تصریح شده است که این قضایا مشمول دوازده مورد جرایم علیه اشخاص، پنج مورد جرایم علیه اموال (فریب‌کاری، جعل و تزویر، رشوه، اخاذی غیر قانونی و اختلاس) و چهار مورد جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی، می¬باشد.

طبق آمار ارائه شده در این گزارش، مبلغ دو میلیون و ۷۹۱ هزار و ۶۱۸ افغانی، بابت جزای نقدی، اختلاس، مواد مخدر و وضع پنجاه  در صد معاش منسوبان بخش عسکری حصول و به حساب قطعی دولت واریز شده است.

تازه‌ترین اخبار

یکشنبه ۱۳۹۸/۳/۲۶ - ۱۱:۴
Background image

ادعای جنرال حبیب‌الله احمدزی، در حضور نمایندگان شورای سراسری علمای افغانستان، رسانه‌ها، شبکۀ زنان افغان، نهادهای مدنی و دیده‌بان شفافیت بررسی می‌شود

لوی‌څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان در تاریخ ۲۳ جوزای سال ۱۳۹۸ خورشیدی در یک نامۀ رسمی از این نهادها خواسته است تا نماینده‌های شان را برای اکمال پروسۀ تحقیق به این اداره معرفی. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۳/۲۳ - ۲۳:۳۹
Background image

لوی‌څارنوالی انتقادهای سالم، ارزنده و سازنده را می‌پذیرد

څارنپوه نور حبیب جلال معاون لوی څارنوال این مسأله را در "کنفرانس ملی امانت‌داری، عدالت باز و نقش مردم در نهادهای عدلی و قضایی"، امروز پنج شنبه ۲۳ جوزای ۱۳۹۸خورشیدی در مرکز اطلاعات و. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۳/۲۲ - ۱۵:۴۴
Background image

شاخص‌های اصلاحات سکتور عدلی در زمان معین آن در لوی څارنوالی تطبیق می‌شود

اتحادیۀ اروپا سال پار میلادی ۱۳ شاخص را با ۲۴ هدف مرتبط با آن در بخش‌های تعدیل و غنی‌سازی قوانین، افزایش معاش(تن‌خواه) څارنوالان و کارکنان بخش‌های اداری لوی څارنوالی، منابع، بشری،. . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها