معاون لوی څارنوال در امور تحقیق از څارنوالی‌های استیناف ولایت کابل، زون شمال، شمال‌شرق وریاست عمومی مبارزه با آزار و اذیت زنان در ادارات عامه و خصوصی، دیدار کرد.

ago_admin
یکشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۵ - ۱۲:۳۳
مرستیال تحقیق

فریداحمد غوری معاون لوی څارنوال در امور تحقیق، از ریاست‌های څارنوالی استیناف ولایت کابل، څارنوالی‌های استیناف زون‌ شمال، شمال‌شرق و ریاست عمومی څارنوالی مبارزه با آزار و اذیت زنان در ادارات عامه و خصوصی، به‌روز شنبه ۱۴ سرطان ۱۳۹۹ خورشیدی بازدید کرد.

 هدف از این بازدید نظارت از چگونگی روند اجراآت، شناسایی مشکلات، چالش‌ها و نیازمندی‌ها در بخش‌های مختلف این ریاست‌ها خوانده شده است.

آقای غوری در دیدار با رؤسا و کارکنان این ریاست‌ها از اجراآت آنان در جریان روز‌های قرنطین به خاطر جلوگیری از شیوع ویروس کرونا (COVID-19) ابراز قدردانی کرد. وی افزود: "همکاران ما در جریان روزهای قرنطین، با وجود تهدیدات بیماری کرونا که از اثر آن یک‌تعداد از همکاران ما جان‌های شیرین‌شان را از دست دادند که خداوند روح همۀ شان را شاد بگرداند و به بازماندگان شان صبر جمیل اعطا کند؛ با آن هم شجاعانه در راستای تطبیق قانون و تأمین عدالت تلاش کردند." 

مرستیال تحقیق

وی در ادامه گفت که به خاطر خدمت‌گزاری صادقانه و موثر برای شهروندان، مشکلات و چالش‌های موجود سد راه کارکنان څارنوالی در داخل یا بیرون از څارنوالی تشخیص، راه‌های حل آن جستجو و حل خواهد شد.

در این دیدار دفاتر کاری، امکانات لوژستیکی، بخش تشکیل و ترانسپورت، به خاطر فراهم‌سازی بهتر زمینۀ کاری برای کارکنان بخش‌های مختلف څارنوالی به منظور تطبیق یک‌سان قانون، تأمین عدالت و دفاع از حقوق و آزادی‌های شهروندان، بررسی شد.

به قول معاون لوی څارنوال مجازات بدیل حبس، از اقدامات اصلاحی است كه به هدف اصلی كاهش جمعيت زندان‌ها  در كدجزا تسجيل گرديده و بايد قابلیت تطبیق را داشته باشد.

مرستیال تحقیق

جلوگیری از توقیف‌های غیرضروری، عدم پذیرش و رسیدگی به دوسیه‌های که منشأ حقوقی دارند، مبارزه با فساد، جلب اعتماد و رضایت مردم در روند رسیدگی به قضایا و رفتار نیک با مراجعین و متضررین از موارد مهم دیگری بود که آقای غوری بر آن تأکید کرد.

وی افزود: " ثبات و بقای جامعه بشری بر مبنای عدالت و حاكميت قانون استوار است. بدون عدالت و حاكميت قانون، انتظار جلب رضايت‌مندی مردم و سلامت اجتماعی، انتظار بيهوده است. امروز  ما و شما رسالت و مسؤوليت داريم تا برای تأمین عدالت و مبارزه با تمام نابه‌هنجاری‌ها تلاش جدی نماييم."

آقای غوری تأکید کرد که اميدبخشيدن و اميدآفريدن به همكاران و مردم افغانستان، يكی از هدف‌های مهم لوی څارنوالی است و از همكاران‌مان در این اداره،حمايت  جدی می‌کنیم.

در این دیدار‌ها علیم‌جان علیم رئیس ‌څارنوالی استیناف زون شمال و آرش کمال رئیس څارنوالی استیناف ولایت کابل ضمن توضیحات از روند اجراآت و رسیدگی به قضایا گفتند که څارنوالان و کارمندان در ایام قرنطین با وجودی‌که به شکل نوبتی (روزهای جفت و تاق) تنظیم گردیده بودند، بدون درنظرداشت آن از اثر تراکم کار و رسیدگی به‌موقع به قضایا و خواست مراجعین؛ با رعایت تدابیر وقایوی به وظایف خویش حاضر شده اند.

مرستیال تحقیق

از سویی هم، آرش کمال رئیس څارنوالی استیناف ولایت کابل تهدیدات امنیتی و مشکلات ترانسپورتی را در کابل و مسیر ولسوالی‌های چهارده‌گانۀ ولایت کابل، از چالش‌های فراراه اجراآت آن ریاست عنوان کرد.

در این دیدار خانم پروین رحیمی رئیس عمومی څارنوالی مبارزه با آزار و اذیت زنان در ادارات عامه و خصوصی گفت: " این ریاست  به هدف جلوگیری و مبارزه با آزار و اذیت زنان درادارات عامه و خصوصی ایجاد گردیده و یک ریاست تازه تشکیل است. این ریاست قبل از همه به ظرفیت‌سازی، اعتمادسازی-باید مردم بدانند که این ریاست ایجاد شده و از حقوق آنان دفاع می‌کند- و آگاهی‌دهی نیاز دارد. ما در نخست از ظرفیت‌افزایی همکاران خود آغاز کردیم تا مسؤولیت‌ها و مکلفیت‌های خود را در چارچوب قوانین به درستی بدانند."

در این دیدار‌ها مرستیال لوی‌څارنوال در امور تحقیق برای رؤسا و کارمندان این ریاست‌ها وعده سپرد تا در هماهنگی با سایر بخش‌ها در قسمت رفع مشکلات و نیازمندی‌ها به‌زودی رسیدگی خواهد شد.

گفتنی است که این دیدارها از بخش‌های مختلف دیگر ریاست‌های لوی‌څارنوالی نیز ادامه خواهد داشت.

تازه‌ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۵/۷ - ۱۶:۱۱
Background image

بیرق سه رنگ افغانستان؛ هویت، عشق، غرور و افتخار افغان‌ها است

څارنپوه محمدفرید حمیدی لوی څارنوال دولت جمهوری اسلامی افغانستان، در برنامۀ تجلیل از هفتم اسد روز ملی بیرق ، گفت که هفتم اسد برای افغان‌ها یک روز تاریخی بوده و هویت، عشق، غرور و افتخار. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۵/۶ - ۷:۴۸
Background image

معین پیشین وزارت ارشاد حج و اوقاف و یک عضوی شورای ولایتی بلخ، به یک‌سال و شش ماه حبس، محکوم به مجازات شدند

داعی‌الحق عابد معین و سرپرست پیشین وزارت ارشاد حج و اوقاف و محمد آصف مهمند عضوی شورای ولایتی ولایت بلخ، به اتهام تزویر و سوء استفاده از صلاحیت‌های وظیفه‌یی، امروز یک‌شنبه پنجم اسد سال. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۴/۲۶ - ۱۵:۴۰
Background image

رئیس عمومی ادارۀ ملی نورم و استندرد، معاون تخنیکی و مدیر پروژه‌های آن اداره به‌ ا‌تهام مبلغ ۲۰۰ هزار دالر امریکایی رشوت؛ دستگیر شدند.

شب‌ گذشته رئیس ادارۀ ملی نورم و استندرد، به‌اساس شکایت یک تن از متشبثین خصوصی به‌شمارۀ اختصاصی ثبت شکایات ۱۸۰ لوی څارنوالی به اتهام اخذ مبلغ یک‌صدهزار دالر امریکایی به‌گونۀ بالفعل از. . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها