مولوی شمس‌الدین شریعتی بحیث لوی څارنوال معرفی و آغاز به کار کرد

Hussain_admin
سه‌شنبه ۱۴۰۰/۱۱/۱۲ - ۱۶:۴۸
ago

بر بنیاد فرمان امیرالمومنین امارت اسلامی افغانستان ملا هبت‌الله آخوند، مولوی شمس‌الدین شریعتی به عنوان لوی څارنوال امارت اسلامی افغانستان، تعین و آغاز به کار کرد.

در برنامه‌ای که امروز سه‌شنبه ۱۲ دلو سال ۱۴۰۰ خورشیدی راه اندازی شده بود، مولوی احمدجان احمدی رییس عمومی اداره امور، مولوی نجیب‌الله وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، مولوی صدراعظم معین وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، مولوی شاه محمد شاهد مرستیال مالی و اداری، مفتی شیرولی حقانی مرستیال نظامی، کارمندان و برخی دیگری از مقامات امارت اسلامی افغانستان حضور داشتند.

در نخست مفتی شیرولی حقانی مرستیال نظامی لوی څارنوالی از زحمات و کارکردهای مولوی شاه‌محمد شاهد مرستیال مالی واداری که در این مدت بحیث سرپرست لوی څارنوالی نیز مسوولیت داشتند، سپاس و قدردانی نموده و معلومات فشرده از اجراآت انجام شده در بخش‌ بازنگری تشکیلات، مالی و تدارکاتی، استخدام و برخی موارد دیگر با اشتراک کنندگان ارایه کرد.

وی اطمینان داد که با همه به گونه یکسان برخورد صورت گرفته و استخدام بر بنیاد تقوا، علمیت و تعهد صورت خواهد گرفت.

وی از تمام کارمندان لوی څارنوالی خواست تا با مراجعین برخورد نیک داشته، از آمرین مافوق خویش اطاعت نموده و از څارنوالان خواست تا با درنظرداشت کرامت انسانی و اسلامی با مجرم یا متهم برخورد صورت گیرد.

در همین حال مولوی نجیب‌الله وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی در این برنامه افزود که حکومت‌داری موضوع وراثت نبوده و امارت اسلامی افغانستان تلاش دارد تا مناسب دولتی را برای افرادی که تقوی، اهلیت و علمیت دارند، بسپارند.

وی از تمام کارمندان لوی څارنوالی خواست تا در همکاری وهمآهنگی برای حل مشکلات موجود دست به دست هم داده و نقش خویش را ادا نمایند.

از سوی دیگر مولوی احمدجان احمدی رییس عمومی اداره امور ضمن بیان فرمان امیرالمومنین برای تعین لوی څارنوال امارت اسلامی افغانستان، بیان داشت که لوی څارنوالی از ادارت مهم و اساسی بوده و امارت اسلامی افغانستان به آن توجه خاص دارد. وی با اشاره به کارمندان لوی څارنوالی گفت که در تطبیق و حاکمیت قانون به گونه مؤثر نقش خویش را ادا نمایند تا از هر جهت یک نظام خودکفا داشته باشیم.

در همین حال مولوی شمس‌الدین شریعتی لوی څارنوال کشور گفت که وظیفه اساسی این اداره تحقیق و اقامه دعوا علیه متهم در محکمه است.

به گفته وی، لوی څارنوالی به گونه مستقل اجراآت خویش را بر اساس قانون و شریعت اسلامی انجام داده، راه را برای تصمیم عادلانه قوه قضاییه فراهم ساخته و تلاش می‌شود تا در مفاهمه با این قوه مشکلات موجود را به گونه اساسی حل نمایند.

لوی څارنوال امارت اسلامی افغانستان از څارنوالان و کارمندان این اداره تقاضا نمود تا بدون هیچ نوع تشویش به وظایف خویش برگشته و مصدر خدمت شوند. وی به تمام افرادی متخصص و متعهد که نیت خدمت‌گزاری به ملت‌را دارند، اطمینان داد که امارت اسلامی افغانستان، زمینه کار به آنان را مساعد می‌سازد.

آقای شریعتی افزود: «با همکاری کادرهای حقوقی و مسلکی می‌توانیم یک اداره سالم ایجاد کرد وعدالت اسلامی را به گونه یکسان تطبیق نماییم.» وی یادآوری نمود که این وظیفه یک امانت و مسوولیت بزرگ بوده و تلاش خواهد کرد تا با کمال صداقت و تعهد این مسوولیت را به انجام رساند.

لوی څارنوال کشور در ادامه افزود که این اداره برای پیشبرد امور اداری و مسلکی به کارمندان و څارنوالان زن نیز ضرورت داشته و در آینده نزدیک، با وضع شرایط مناسب از ظرفیت و توانایی¬های آن‌ها استفاده خواهد شد.

تازه‌ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ - ۱۶:۵
Background image

کارمندان لوی څارنوالی در امتحان درسهای شرعی شرکت کردند

ریاست دعوت و ارشاد لوی څارنوالی امتحان دروس مسایل شرعی مطابق نصاب تدریس شده از سوی این ریاست، از کارمندان این اداره اخذ کرد.

این آزمون امروز دوشنبه ۲۳ جمادی الثانی سال ۱۴۴۴ هجری قمری. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۱۱/۱۲ - ۱۶:۴۸
Background image

مولوی شمس‌الدین شریعتی بحیث لوی څارنوال معرفی و آغاز به کار کرد

بر بنیاد فرمان امیرالمومنین امارت اسلامی افغانستان ملا هبت‌الله آخوند، مولوی شمس‌الدین شریعتی به عنوان لوی څارنوال امارت اسلامی افغانستان، تعین و آغاز به کار کرد. . .

شنبه ۱۴۰۰/۱۰/۴ - ۲۲:۴۸
Background image

الحاج مولوی شاه‌محمد شاهد به عنوان سرپرست لوی څارنوالی معرفی شد

بر اساس حکم شماره ۵۷۵ ریاست‌الوزرای امارت اسلامی افغانستان، الحاج مولوی شاه محمد شاهد به‌حیث مرستیال مالی و اداری و سرپرست لوی‌څارنوالی تعیین شد . . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها