نشست ارزیابی تدابیر وقایویی از شیوع ویروس کرونا در لوی څارنوالی راه اندازی شد

ago_admin
پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۲۹ - ۱۳:۴۶
ago

لوی څارنوالی جمهوری اسلامی افغانستان، به منظور تدابیر وقایوی و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، کمیتۀ را تحت ریاست مرستیال لوی څارنوالی در امور مالی و اداری ایجاد نموده که این کمیته دومین نشست خود را به منظور ارزیابی از اقدامات انجام شده روز چهارشنبه ۲۸ حوت سال ۱۳۹۸ خورشیدی، دایر کرد.

در این نشست وحیدالدین ارغون مرستیال لوی څارنوالی در امور مالی و اداری، محمدناصر همت رئیس عمومی انکشاف منابع بشری، محمدنواب احمدزی رئیس عمومی کنترول و مراقبت، عبدالقهار فرخ سیر رئیس اطلاعات و ارتباط عامه، محمد آصف فیاض رئیس خدمات و برخی دیگری از مسؤولان این اداره حضور داشتند.

وحیدالدین ارغون مرستیال لوی څارنوالی در امور مالی و اداری، در این نشست گفت که بر بنیاد هدایت لوی څارنوال جمهوری اسلامی افغانستان کمیتۀ به منظور وقایه از شیوع ویروس کرونا در این اداره ایجاد شده که این کمیته در نخست هشت ساحۀ آسیب‌پذیر را شناسایی کرده و تدابیر وقایوی جدی را در این مورد انجام داده است. آقای ارغون علاوه کرد که به منظور پیش‌گیری از این ویروس مواد ضدعفونی، ماسک، دست‌کش، ادویه و وسایل اساسی دیگر در تمام دفترهای این اداره تهیه شده است.

آقای ارغون در ادامه افزود که در این مورد برنامۀ آگاهی‌دهی از ویروس کرونا نیز سازمان‌دهی شده و و نشست‌های متعددی به منظور تدابیر وقایوی از این ویروس با مسؤولان مالی و اداری برگزار شده که خوشبختانه این اداره در بخش پیشگیری از شیوع ویروس کرونا پیش‌قدم می‌باشد.

در همین حال محمدناصر همت رئیس عمومی انکشاف منابع بشری، در این برنامه گفت که این اداره نسبت به سایر ادارات بیشترین امکانات و تدابیر وقایوی از ویروس کرونا را برای کارکنان این اداره فراهم کرده است. به گفتۀ آقای همت، در این اداره برای پنج محل ماشین‌های دواپاشی ضدعفوی خریداری شده که از این میان دو دواپاش با لباس مخصوص در تعمیر دارالامان و یک-یک تن دیگر آن در دفاتر واقع بادام‌باغ، شهرنو و زون شرق توظیف گردیده اند تا روزانه دوبار ساحات مورد نظر را دواپاشی نمایند.

به گفتۀ آقای همت، این اداره در حدود ۱۱۳ بوتل مایع ضدعفونی، ۵ هزار گیلاس یک‌بار مصرف برای مراجعین، ۱۴ هزار دانه ماسک، ۱۴ هزار جوره دست‌کش، ۳۵ کارتن مایع دیتول، ۵۰ کارتن مایع دست‌شویی خریداری کرده و به تمام شعبات توزیع شده است.

آقای همت در ادامه گفت که به تمام څارنوالی‌های استیناف ولایات هدایت داده شده است تا اجراآت وقایوی از ویروس کرونا را در نظر گرفته و مکلف شده اند تا گزارش اجراآت خویش را همواره با مرکز شریک سازند. به گفتۀ وی که به منظور پیشگیری از شیوع این ویروس حاضری کارکنان به گونۀ تصویری تنظیم شده و برای کارکنان زن که اطفال شیرخوار دارند، رخصت داده شده است. همچنان لیست کارمندانی اداری و مسلکی ‌که سن شان بین ۵۸ الی ۶۵ سال می‌باشند، نیز تهیه گردیده که به آنان رخصت داده خواهد شد تا در صورت نیاز امور کاری شان را از خانه‌های شان به پیش ببرند.

در این نشست، کمیتۀ مؤظف پیشگیری از ویروس کرونا فیصله کردند که برای افراد مسن ابلاغ رخصتی داده شود و نیازسنجی دقیق از مواد ضدعفونی در جاهای آسیب‌پذیر، تدابیر وقایوی جدی روی دست صورت گیرد. همچنان آنان فیصله کردند که برنامه‌های آگاهی‌دهی و اطلاع‌رسانی از طریق ویب‌سایت و رسانه‌های جمعی این اداره بیشتر شود. کمیتۀ مؤظف تصمیم گرفت که تمام مسؤولان ریاست‌ها برای کارمندان خویش آگاهی‌دهی داده و تدابیر جدی وقایوی را به منظور پیشگیری در نظر داشته باشند.

همچنان در این جلسه تصمیم اتخاذ گردید تا برای جلوگیری از تجمعات و کاهش مراجعین در دفاتر کاری طرح مشخص و جامعی عملی را روی دست گیرند تا از یک سو به خواست مراجعین رسیدگی به موقع صورت گیرد و از سوی دیگر از رفت و آمد و تجمع مراجعین در دفاتر کاری جلوگیری شود.

در بخش دیگری این جلسه تصمیم اتخاذ گردید تا ریاست‌های څارنوالی‌های استیناف ولایات، کمیته‌های مشخص را در هر ولایت تحت ریاست رئیس څارنوالی استیناف، رئیس څارنوالی عسکری، څارنوالی امنیت داخلی و خارجی و آمریت اداری در هر ولایت ایجاد و تدابیر وقایوی را برای کارمندان و مراجعین اتخاذ نمایند.

تازه‌ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۸/۲۸ - ۱۰:۴۳
Background image

ثبات و بقای جامعۀ بشری برمبنای عدالت و حاکمیت قانون استوار است

فریداحمد غوری معاون لوی څارنوال در امور تحقیق ، در نشستی با اعضای جامعه مدنی، وکلای مدافع، اعضای شورای ولایتی، بزرگان قومی و متنفذین ولایت هرات، این مطلب را بیان کرد.

پنجشنبه ۱۳۹۹/۸/۱۵ - ۱۵:۱۷
Background image

چهار تن به اتهام اختطاف دو تاجر در ولایت هرات، از ۷ تا ۳۰ سال حبس محکوم شدند

څارنوالی استیناف ولایت هرات قضیۀ اختطاف دو تن از تجاران شهر هرات را به مظنونیت چهارتن، به تاریخ ۲۰ میزان سال ۱۳۹۹ خورشیدی، پس از اکمال تحقیق به محکمۀ ابتدایی شهری دیوان امنیت داخلی و. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۸/۱۱ - ۱۵:۳۴
Background image

جلسۀ شورای عالی لوی څارنوالی جمهوری اسلامی افغانستان برگزار شد

جلسۀ شورای عالی لوی څارنوالی تحت ریاست څارنپوه محمدفرید حمیدی لوی څارنوال کشور، روز یکشنبه یازدهم عقرب سال ۱۳۹۹ خورشیدی برگزار شد . . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها