نشست رسیدگی پیگیری احکام و هدایات مقام عالی ریاست جمهوری در لوی څارنوالی برگزار شد

Hussain_admin
چهارشنبه ۱۴۰۰/۳/۱۹ - ۱۰:۲۹
ago

این نشست تحت ریاست محترم ذبیح‌الله کلیم سرپرست لوی څارنوالی جمهوری اسلامی افغانستان با اشتراک مرستیالان و برخی از رؤسای لوی څارنوالی روز سه‌شنبه هژدهم جوزای سال ۱۴۰۰ خورشیدی، راه اندازی شد.

هدف از راه اندازی این نشست رسیدگی به مشکلات تعقیب و پیگیری احکام و هدایات مقام عالی ریاست جمهوری در لوی څارنوالی عنوان شده است.

محترم ذبیح‌الله کلیم سرپرست لوی څارنوالی کشور در این نشست با اشاره به رؤسای این اداره گفت تا هدایات و احکام مقام عالی ریاست جمهوری را در زمان معین آن اجرا و از آن اطمنیان دهند.

آقای کلیم، در ادامه گفت که تلاش گردد تا احکام و هدایات مقام عالی ریاست جمهوری در صورتی‌که از سال‌ها گذشته تا اکنون لااجرا باقی مانده است، اولویت بندی نمایند و به تمامی بخش‌ها وظیفۀ مشخص سپرد تا تمامی احکام و هدایات که از سوی مقام عالی ریاست جمهوری به این اداره مواصلت می‌ورزد، در زمان مشخص آن مورد تطبیق و پیگیری قرار داده و از گزارش آن‌ به موقع اطمینان داده شود.

سرپرست لوی څارنوالی، تمامی پیشنهادات که از سوی رئیس تعقیب احکام و هدایات مقام عالی ریاست جمهوری و لوی څارنوالی ارائه شد را منظور کرده و در این رابطه به بخش‌های مربوطه هدایات لازم داد.

گفتنی است که رئیس تعقیب احکام و هدایات مقام عالی ریاست جمهوری و لوی څارنوالی معلومات مفصل در مورد سیستم جدید تعقیب احکام و هدایات مقام عالی ریاست جمهوری را پیشکش نموده و برای رفع مشکلات برای پیگیری جدی احکام و هدایات مقام عالی ریاست جمهوری پیشنهادات مشخص ارائه کرد.

تازه‌ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۰/۳/۳۰ - ۱۳:۱۳
Background image

تفاهم نامۀ همکاری میان لوی‌څارنوالی و ادارۀ مبارزه علیه فساد جمهوری قزاقستان امضا شد

این تفاهم‌نامه از سوی څارنمل قیس باوری مرستیال مبارزه علیه فساد اداری لوی‌څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان و محترم نورلان شبدر نمایندۀ ادارۀ مبارزه علیه فساد جمهوری قزاقستان، روز. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۳/۳۰ - ۱۰:۷
Background image

۳۶۶ قضیه را څارنوالی استیناف ولایت کابل در ربع دوم سال مالی ۱۴۰۰ ، رسیدگی کرده است

څارنوالی استیناف ولایت کابل به شمول زون­های شش­گانۀ مرکز، ۳۶۶ قضیۀ جرمی را ثبت،  بررسی و پس از اکمال تحقیق، ترتیب اتهام‌نامه و صورت دعوا، به محاکم مربوط محول کرده است . . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۶ - ۱۱:۴
Background image

25 تن مشمول معاون پیشین مادی و تخنیکی وزارت دفاع ملی از ۹ تا یک سال زندان، محکوم به مجازات شدند

این افراد به اتهام اختلاس، تزویر، سوء استفاده از صلاحیت­های وظیفه­یی، عدم رعایت قوانین و مقررات در پروسۀ تدارکات ۲۳ قلم البسه باب مورد نیاز اردوی ملی افغانستان، ازسوی محکمۀ ابتدایی مرکز. . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها