نشست شورای عالی لوی څارنوالی برگزارشد

Hussain_admin
پنجشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۱ - ۸:۷
ago

نشست شورای عالی لوی څارنوالی تحت ریاست محترم ذبیح‌الله کلیم، سرپرست لوی‌څارنوالی جمهوری اسلامی افغانستان با اشتراک دیگر اعضای آن، امروز چهارشنبه ۲۰ اسد سال ۱۴۰۰ خورشیدی برگزار شد.

در ابتدا محترم ذبیح‌الله کلیم سرپرست لوی‌څارنوالی، از اجراات کمیته های هشت گانه و تسریع روند اجراآت در سه ماه پسین در این اداره ابراز سپاس نموده و افزودند، با توجه به تدابیری که در بخش‌های مسلکی و اداری اتخاذ شده است، نتایج قابل قبولی به دست آمده و اجراآت این اداره در حال بهترشدن است.

آقای کلیم، در ادامه مسؤولیت رؤسای جدیدالتقرر در این اداره را تبریک گفته، افزودند که هدف از تغییر و تبدیل بهبود اجراآت و عرضه خدمات موثرعدلی است. مردم توقع دارند که در اجراآت این اداره نیز تغییرات مثبت رونما شود. سرپرست لوی‌څارنوالی افزودند که در تمام سطوح باید صلاحیت‌ها مسؤولانه اعمال شود تا مشکلات مردم در اسرع وقت حل گردد.

در بخش نخست جلسه مطابق آجندا، در رابطه به چگونگی سرنوشت یک تن از کارکنان اداری ریاست څارنوالی استیناف ولایت لوگر که طور خدمتی در ریاست څارنوالی استیناف ولایت بغلان ایفای وظیفه مینماید، ازجانب اعضای شورای عالی بحث شد.

اعضای شورای عالی، پس از بحث و تبادل نظر به ریاست څارنوالی تفتیش وظیفه سپرد با توجه به سوابق کاری موصوف، موضوع را بگونه دقیق بررسی و به جلسه بعدی شورای عالی گزارش ارایه نماید.

در بخش دوم جلسه، استهدائیۀ ریاست عمومی انکشاف منابع بشری در ارتباط به عدم اجرای حقوق تقاعد تعداد از منسوبین لوی‌څارنوالی که به نسبت مریضی بازنشسته شده اند، به جلسه ارائه شد.

اعضای شورای عالی بعد از استماع استهدائیه څارنوالی تدقیق و مطالعات، کمیته‌ای را موظف کرد تا موضوع را با وزارت محترم عدلیه شریک و پس از اخذ مشورۀ قانونی آن وزارت در قسمت اجرای حقوق تقاعد منسوبین څارنوالی با ریاست عمومی خزینه تقاعد تفاهم گردد.

مطابق آجندا در بخش سوم جلسه، مسوده مقررۀ وظایف و صلاحیت‌های ریاست عمومی څارنوالی کنترول و مراقبت به اعضای شورای عالی ارائه شد.

شورای عالی پس از بحث و تبادل نظر در مورد این مسأله فیصله کرد که قانون جدید تشکیل و صلاحیت څارنوالی که در آن صلاحیت‌های ریاست عمومی څارنوالی کنترول و مراقبت پیش‌بینی شده؛ به خاطر طی مراحل به وزارت عدلیه فرستاده شده است. بناً پس از انفاذ این قانون و لزوم دید رهبری لوی‌څارنوالی روی مقررهء متذکره بحث خواهد شد.

در بخش چهارم جلسه مطابق آجندا، طرزالعمل اجراآت څارنوالان در عملیات‌های تفتیش و تلاشی مسکن و ساختمان‌های مسکونی که به منظور جلوگیری از تداخل وظیفوی تهیه شده است، به اعضای شورای عالی ارائه گردید.

شورای عالی لوی‌څارنوالی، فیصله کرد که طرزالعمل متذکره از جانب مرستیال لوی‌څارنوالی در امور عسکری در همآهنگی با وزارت امور داخله و ریاست عمومی امنیت ملی طی یک تفاهم نهایی و طی مراحل گردد.

دربخش پنجم جلسه مطابق به آجندا، پیرامون مسودۀ طرزالعمل حمایت از حقوق اشخاص دارای معلولیت بحث صورت گرفت.

شورای عالی بعد از بحث همه جانبه و تبادل نظر طرزالعمل فوق الذکر را در پرنسیب تصویب کرده و به ریاست عمومی منابع و اداره وظیفه سپرد پس از شمولیت نظریات اعضای شورای عالی و تصحیح کاستی‌ها، آن را تکثیر نماید.

دراخیر جلسه اعضای شورای عالی لوی څارنوالی به منظور رسیدگی به مشکلات کارکنان لوی څارنوالی نظر به وخامت اوضاع امنیتی ولایات، کمیته های جداگانه را ایجاد و تصامیم لازم اتخاذ گردید.

تازه‌ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۲/۶/۲۷ - ۱۲:۳۷
Background image

جلسۀ کمیتۀ انتقال محکومین برگزار شد

این نشست تحت ریاست محترم مولوی شمس الدین شریعتی سرپرست لوی ریاست نظارت و تعقیب فرامین و احکام با اشتراک اعضای کمیتۀ انتقال محکومین، راه اندازی شد . . .

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۵/۱۷ - ۱۱:۱۷
Background image

نشست کمیتۀ انتقال محکومین راه اندازی شد

این نشست تحت ریاست محترم مولوی شمس‌الدین شریعتی سرپرست لوی ریاست نظارت و تعقیب فرامین و احکام ا.ا.ا با اشتراک اعضای کمیتۀ انتقال محکومین، روز شنبه 18محرم الحرام سال 1445 هجری قمری. . .

دوشنبه ۱۴۰۲/۴/۵ - ۱۱:۳۸
Background image

کمیتۀ انتقال محکومین به سلسلۀ نشست‌های قبلی جلسه برگزار کرد

اعضای کمیتۀ انتقال محکومین ا.ا.ا از کشورهای خارجی به سلسلۀ نشست‌های قبلی خویش، پیرامون شمولیت محکومین انتقال یافتۀ اتباع افغانستان از جمهوری اسلامی ایران در فرمان عفو به مناسبت عید سعید. . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها