نشست همآهنگی به منظور رسیدگی به موقع به قضایای جرایم بین‌المللی میان لوی‌څارنوالی و وزارت امور داخله راه اندازی شد

Hussain_admin
یکشنبه ۱۴۰۰/۴/۲۷ - ۱۰:۱۶
ago

نشستی به همین منظور با حضور رؤسای څارنوالی مبارزه علیه جرایم بین‌المللی، څارنوالی مبارزه با جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی، څارنوالی عسکری وزارت امور داخله، معاون ریاست کشف مبارزه با جرایم جنایی وزارت امور داخله و برخی دیگر از مسؤولان این دو اداره، در تاریخ ۲۱ سرطان ۱۴۰۰ خورشیدی راه اندازی شد. رئیس عمومی څارنوالی مبارزه با جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی در این نشست گفت که دانش مسلکی منسوبان کشفی در راستای تفکیک و رسیدگی به جرایم به ویژه جرایم بین‌المللی تأثیر به سزایی دارد. وی گفت، منسوبان کشفی باید جرایم بین‌المللی، جرایم تروریستی و سایر جرایم را از هم تفکیک کرده و صفحات کشفی جداگانه برای آن ترتیب کنند.

در همین حال محمدداود افضلی رئیس څارنوالی مبارزه علیه جرایم بین‌المللی گفت که مطابق "مادۀ ۷۲ قانون اجراآت جزایی، کود جزای افغانستان و اساس‌نامۀ روم"، جرایم بین‌المللی هیچ‌گاه تحت مرور زمان قرار نمی‌گیرد و مرتکبان این جرایم باید مورد تعقیب عدلی قرار گیرند. آقای افضلی افزود که ارگان‌های کشفی باید یک بخش اختصاصی را به منظور اقدامات کشفی جرایم بین المللی ایجاد نمایند؛ اما پیش از آن در رابطه به تطبیق قرارهای گرفتاری و کشفی جرایم بین‌المللی اقدامات عملی از سوی وزارت امور داخله و ریاست عمومی امنیت ملی صورت گیرد و روی ارتقای ظرفیت کارکنان این بخش نیز به گونۀ جدی کار شود. همچنان ارگان‌های کشفی باید در زمینۀ رسیدگی به قرارهایی که از سوی څارنوالی مبارزه علیه جرایم بین‌المللی صادر می‌شود، اجراآت به موقع داشته باشند.

از سوی دیگر مسؤولان وزارت امور داخله نیز بر آموزش متداوم منسوبان بخش کشفی و امنیتی در مورد جرایم بین‌المللی  تأکید کردند. آنان افزودند که لوی‌څارنوالی و وزارت امور داخله باید بر اساس یک میکانیزم واحد در راستای رسیدگی به موقع جرایم بین‌المللی کار کنند.

 

تازه‌ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۰/۵/۹ - ۱۲:۴۶
Background image

څارنوالی استیناف ولایت ننگرهار در ربع دوم ۱۴۰۰، ۸۹۸ قضیه را ثبت ورسیده گی کرده است

ریاست څارنوالی استیناف ولایت ننگرهار۸۹۸  قضیه را در پرتو احکام قوانین نافذۀ کشور ثبت ورسیدگی کرده است . . .

شنبه ۱۴۰۰/۵/۹ - ۸:۲۵
Background image

بیرق سه رنگ افغانستان؛ سمبول واقعی افغان‌ها است

محترم ذبیح‌الله کلیم سرپرست لوی‌څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان، در برنامهء گرامی‌داشت از هفتم اسد روز ملی بیرق افغانستان گفت که بیرق سه رنگ افغانستان هویت افغان‌ها بوده و بیرق در. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۵/۷ - ۸:۶
Background image

بررسی ۱۴۶۴ قضیه خشونت علیه زنان در ربع اول سال مالی ۱۴۰۰

لوی‌څارنوالی دولت ج.ا.ا از آغاز سال مالی ۱۴۰۰ الی ماه ثور ۱۴۰۰ خورشیدی به تعداد ۱۴۶۴ قضیه را که شامل ۱۶۲۶ متهم می‌باشد؛ مورد تحقیق و بررسی قرار داده است . . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها