نشست همآهنگی میان لوی‌څارنوالی و وزارت دفاع ملی در مورد جرایم بین‎ المللی راه اندازی شد

Hussain_admin
سه‌شنبه ۱۴۰۰/۵/۱۹ - ۱۵:۵۵
ago

این نشست با حضور رئیس څارنوالی مبارزه علیه جرایم‌ بین‌المللی و نمایندۀ وزارت دفاع ملی در تاریخ ۱۸اسد ۱۴۰۰ خورشیدی برگزار شد.

هدف از راه اندازی این نشست رسیدگی به قضایای نقض حقوق بشر و حقوق بشردوستانۀ بین‌المللی و چگونگی طی مراحل آن از سوی نهادهای مربوط، خوانده شد.

رئیس څارنوالی مبارزه علیه جرایم بین‌المللی در این جلسه در رابطه به محکمۀ جزای بین‌المللی، اساس‌نامۀ روم و عضویت افغانستان،  صلاحیت تکمیلی این محکمۀ جزایی، جرم انگاری جرایم علیه بشریت، جرایم نسل‌کشی و جرایم جنگی در کودجزای افغانستان صبحت کرد.

موجودیت کمیتۀ تخنیکی بین‌الوزارتی مرتبط به جرایم بین‌المللی، اجراآت لوی‌څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان، فرصت‌ها و چالش‌های موجود جرایم بین‌المللی از موارد دیگر بود که در این نشست در مورد آن بحث شد.

نمایندۀ وزارت دفاع ملی در این نشست وعده سپرد که در راستای رسیدگی به قضایای جرایم بین‌المللی با لوی‌څارنوالی همکاری و همآهنگی لازم خواهند داشت.

 

تازه‌ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۳:۳۲
Background image

دورۀ آموزش ترجمه و تفسیر قرآن عظیم الشان در لوی څارنوالی آغاز شد

این برنامه به مناسبت ماه مبارک رمضان برای کارمندان لوی څارنوالی آغاز شد. این برنامۀ مبارک طی محفل با شکوه با حضور داشت رؤسا و کارمندان این اداره از سوی ریاست محترم دعوت و ارشاد روز یک. . .

دوشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۹:۷
Background image

تثبیت و شناسائی حدود (۱۷۲۸) تن زندانی افغان آماده به انتقال از زندان‌های ایران به افغانستان

بر اساس دعوت رسمی جمهوری اسلامی ایران، لوی څارنوال ا.ا.ا در راس یک هیأت عالیرتبه روز جمعه پنجم حوت سال ۱۴۰۱ خورشیدی مطابق سوم شعبان المعظم سال ۱۴۴۴ هجری قمری، به منظور انتقال زندانیان. . .

دوشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۹:۰
Background image

کابینۀ ا.ا.ا کمیتۀ انتقال محکومین را به ریاست لوی څارنوال تایید کرد

کابینۀ ا.ا.ا در بیست و ششمین نشست خویش کمیتۀ انتقال محکومین به ریاست لوی څارنوال را تصویب کرد . . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها