نشست همآهنگی میان لوی‌څارنوالی و وزارت دفاع ملی در مورد جرایم بین‎ المللی راه اندازی شد

Hussain_admin
سه‌شنبه ۱۴۰۰/۵/۱۹ - ۱۵:۵۵
ago

این نشست با حضور رئیس څارنوالی مبارزه علیه جرایم‌ بین‌المللی و نمایندۀ وزارت دفاع ملی در تاریخ ۱۸اسد ۱۴۰۰ خورشیدی برگزار شد.

هدف از راه اندازی این نشست رسیدگی به قضایای نقض حقوق بشر و حقوق بشردوستانۀ بین‌المللی و چگونگی طی مراحل آن از سوی نهادهای مربوط، خوانده شد.

رئیس څارنوالی مبارزه علیه جرایم بین‌المللی در این جلسه در رابطه به محکمۀ جزای بین‌المللی، اساس‌نامۀ روم و عضویت افغانستان،  صلاحیت تکمیلی این محکمۀ جزایی، جرم انگاری جرایم علیه بشریت، جرایم نسل‌کشی و جرایم جنگی در کودجزای افغانستان صبحت کرد.

موجودیت کمیتۀ تخنیکی بین‌الوزارتی مرتبط به جرایم بین‌المللی، اجراآت لوی‌څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان، فرصت‌ها و چالش‌های موجود جرایم بین‌المللی از موارد دیگر بود که در این نشست در مورد آن بحث شد.

نمایندۀ وزارت دفاع ملی در این نشست وعده سپرد که در راستای رسیدگی به قضایای جرایم بین‌المللی با لوی‌څارنوالی همکاری و همآهنگی لازم خواهند داشت.

 

تازه‌ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۱ - ۸:۷
Background image

نشست شورای عالی لوی څارنوالی برگزارشد

نشست شورای عالی لوی څارنوالی تحت ریاست محترم ذبیح‌الله کلیم، سرپرست لوی‌څارنوالی جمهوری اسلامی افغانستان با اشتراک دیگر اعضای آن، امروز چهارشنبه ۲۰ اسد سال ۱۴۰۰ خورشیدی برگزار شد . . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۵/۱۹ - ۱۵:۵۵
Background image

نشست همآهنگی میان لوی‌څارنوالی و وزارت دفاع ملی در مورد جرایم بین‎ المللی راه اندازی شد

این نشست با حضور رئیس څارنوالی مبارزه علیه جرایم‌ بین‌المللی و نمایندۀ وزارت دفاع ملی در تاریخ ۱۸اسد ۱۴۰۰ خورشیدی برگزار شد . . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۵/۱۹ - ۱۱:۱۷
Background image

رؤسای جدید در لوی‌څارنوالی معرفی و آغاز به کار کردند

بر اساس پیشنهاد لوی څارنوالی و منظوری مقام عالی ریاست دولت جمهوری اسلامی افغانستان، به هدف اصلاحات داخلی، تأمین شفافیت، تحکیم قانون و تأمین عدالت؛ تبدیلی‌ها و مقرری‌های جدید در ریاست. . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها