نشست همآهنگی میان لوی‌‌څارنوالی و ستره‌محکمه برگزار شد

Hussain_admin
شنبه ۱۴۰۰/۵/۱۶ - ۱۱:۳۸
ago

این نشست با حضور رئیس څارنوالی مبارزه علیه جرایم بین‌المللی، قضاوتپال جاوید رشیدی سرپرست آمریت عمومی اداری قوۀ قضائیه، نثاراحمد ملکزی رئیس عمومی تدقیق و مطالعات، فهیم قیوم رئیس مطالعات حقوقی و سکندر نثار رئیس ارتباط خارجه قوۀ قضائیه جمهوری اسلامی افغانستان، در تاریخ ۱۲ اسد ۱۴۰۰ راه اندازی شد.

محمد داود افضلی رئیس څارنوالی مبارزه علیه جرایم بین‌المللی در این نشست در مورد اهمیت بررسی جرایم بین‌المللی، استفاده از صلاحیت اصلی افغانستان منحیث کشور عضو اساسنامه روم(محکمه جزای بین‌المللی) و اهمیت اجراآت قانونی نهادهای کشفی عدلی و قضایی در رابطه به جرایم بین‌المللی صحبت کرد.

ایجاد دیوان یا محکمۀ رسیدگی به جرایم بین‌المللی در تشکیل قوۀ قضائیه جمهوری اسلامی افغانستان، آموزش های اختصاصی برای کارمندان نهادهای کشفی و امنیتی، عدلی و قضایی و همکاری با محکمه جزایی بین‌المللی از موارد دیگر بود که آقای افضلی به آن اشاره کرد. 

مسؤولان ستره‌محکمه در این نشست بر اجراآت قانونی نهادهای کشفی، همآهنگی هرچه بیشتر میان نهادهای مرتبط به جرایم بین‌المللی و ارتقای ظرفیت کارکنان نهادهای کشفی، عدلی و قضایی توسط نهادهای بین‌المللی تأکید کردند و از همکاری بیشتر ستره‌محکمه با لوی‌څارنوالی در رابطه به جرایم بین‌المللی نیز اطمینان دادند.

تازه‌ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۳:۳۲
Background image

دورۀ آموزش ترجمه و تفسیر قرآن عظیم الشان در لوی څارنوالی آغاز شد

این برنامه به مناسبت ماه مبارک رمضان برای کارمندان لوی څارنوالی آغاز شد. این برنامۀ مبارک طی محفل با شکوه با حضور داشت رؤسا و کارمندان این اداره از سوی ریاست محترم دعوت و ارشاد روز یک. . .

دوشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۹:۷
Background image

تثبیت و شناسائی حدود (۱۷۲۸) تن زندانی افغان آماده به انتقال از زندان‌های ایران به افغانستان

بر اساس دعوت رسمی جمهوری اسلامی ایران، لوی څارنوال ا.ا.ا در راس یک هیأت عالیرتبه روز جمعه پنجم حوت سال ۱۴۰۱ خورشیدی مطابق سوم شعبان المعظم سال ۱۴۴۴ هجری قمری، به منظور انتقال زندانیان. . .

دوشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۹:۰
Background image

کابینۀ ا.ا.ا کمیتۀ انتقال محکومین را به ریاست لوی څارنوال تایید کرد

کابینۀ ا.ا.ا در بیست و ششمین نشست خویش کمیتۀ انتقال محکومین به ریاست لوی څارنوال را تصویب کرد . . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها