نشست همکاری میان نهادهای عدلی و وزارتهای امور خارجه و امور داخله در پیوند به استرداد مجرمین بیرون از کشور، در لوی څارنوالی، برگزار شد

ago_admin
جمعه ۱۳۹۸/۶/۱۵ - ۱۱:۱۸
neshast

این نشست امروز پنج شنبه ۱۴ سنبلۀ ۱۳۹۸خورشیدی با اشتراک نماینده‌های وزارت امور خارجه، وزارت عدلیه و بخش انترپول وزارت امور داخله در تالار شورای عالی لوی‌‌څارنوالی راه اندازی شد.

اشتراک کنندگان این نشست در مورد ساده‌سازی و سریع‌سازی اجراآت این نهادها در راستای استرداد مجرمان از کشورهای خارجی یا فرستادن مجرمان به کشورهای مربوط، بحث و گفتگو کردند.

در این نشست فیصله شد که چالش‌ها در این راستا شناسایی و برای رفع آن میکانیزم یا تفاهم‌نامۀ همکاری میان لوی څارنوالی، وزارت‌های امور خارجه، امور داخله و وزارت عدلیه تدوین شود.

برقی‌سازی ارسال و دریافت مکاتب گرفتاری مجرمان به منظور تسریع روند اجراآت و خانه‌پری دقیق فورم‌های گرفتاری، از موارد دیگری بود که در این نشست مطرح شد.

این در حالی است که افغانستان در سال ۲۰۰۲ میلادی عضویت پولیس بین‌المللی(انترپول) را به دست آورد و در سال ۲۰۱۲ میلادی، یک ریاست مستقل تحت عنوان"ریاست انترپول" در ساختار وزارت امور داخله ایجاد شد.

هدف اصلی ایجاد انترپول در سطح جهانی، تسهیل همکاری میان کشورهای عضو، همآهنگ‌ساختن مراجع عدلی و قضایی این کشورها و تعقیب و گرفتاری مجرمانی که از یک کشور به کشور دیگری فرار می‌کنند می‌باشد.

 

تازه‌ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۹ - ۱۷:۳۶
Background image

نشست کمیتۀ مبارزه علیه فساد اداری، شورای عالی حاکمیت قانون و مبارزه علیه فساد اداری برگزار شد

این نشست تحت ریاست څارنپوه محمدفرید حمیدی لوی څارنوال دولت جمهوری اسلامی افغانستان با حضور عبدالبصیر انور وزیر عدلیه، مرستیال لوی څارنوالی در امور تحقیق، مرستیال لوی څارنوالی در امور. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۹ - ۱۶:۰
Background image

لوی څارنوالی ۳۹۴ قضیۀ جرایم جنایی عسکری را در ربع دوم سال مالی ۱۳۹۹، رسیدگی کرده است

لوی څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان در ماه های حمل، ثور و جوزای سال جاری از طریق مرستیالی  لوی څارنوالی در امور عسکری، ۳۹۴ قضیۀ جنایی را ثبت، رسیدگی کرده است . . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۵ - ۱۲:۳۳
Background image

معاون لوی څارنوال در امور تحقیق از څارنوالی‌های استیناف ولایت کابل، زون شمال، شمال‌شرق وریاست عمومی مبارزه با آزار و اذیت زنان در ادارات عامه و خصوصی، دیدار کرد.

فریداحمد غوری معاون لوی څارنوال در امور تحقیق، از ریاست‌های څارنوالی استیناف ولایت کابل، څارنوالی‌های استیناف زون‌ شمال، شمال‌شرق و ریاست عمومی څارنوالی مبارزه با آزار و اذیت زنان در. . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها