نشست همکاری میان نهادهای عدلی و وزارتهای امور خارجه و امور داخله در پیوند به استرداد مجرمین بیرون از کشور، در لوی څارنوالی، برگزار شد

Ago
جمعه ۱۳۹۸/۶/۱۵ - ۱۱:۱۸
neshast

این نشست امروز پنج شنبه ۱۴ سنبلۀ ۱۳۹۸خورشیدی با اشتراک نماینده‌های وزارت امور خارجه، وزارت عدلیه و بخش انترپول وزارت امور داخله در تالار شورای عالی لوی‌‌څارنوالی راه اندازی شد.

اشتراک کنندگان این نشست در مورد ساده‌سازی و سریع‌سازی اجراآت این نهادها در راستای استرداد مجرمان از کشورهای خارجی یا فرستادن مجرمان به کشورهای مربوط، بحث و گفتگو کردند.

در این نشست فیصله شد که چالش‌ها در این راستا شناسایی و برای رفع آن میکانیزم یا تفاهم‌نامۀ همکاری میان لوی څارنوالی، وزارت‌های امور خارجه، امور داخله و وزارت عدلیه تدوین شود.

برقی‌سازی ارسال و دریافت مکاتب گرفتاری مجرمان به منظور تسریع روند اجراآت و خانه‌پری دقیق فورم‌های گرفتاری، از موارد دیگری بود که در این نشست مطرح شد.

این در حالی است که افغانستان در سال ۲۰۰۲ میلادی عضویت پولیس بین‌المللی(انترپول) را به دست آورد و در سال ۲۰۱۲ میلادی، یک ریاست مستقل تحت عنوان"ریاست انترپول" در ساختار وزارت امور داخله ایجاد شد.

هدف اصلی ایجاد انترپول در سطح جهانی، تسهیل همکاری میان کشورهای عضو، همآهنگ‌ساختن مراجع عدلی و قضایی این کشورها و تعقیب و گرفتاری مجرمانی که از یک کشور به کشور دیگری فرار می‌کنند می‌باشد.

 

تازه‌ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۸/۹/۱۳ - ۱۴:۴۱
Background image

لوی څارنوالی ۵۲۶ قضیۀ جنایی را در بخش عسکری در ماه عقرب سال ۱۳۹۸ خورشیدی، ثبت و رسیدگی کرده است

لوی څارنوالی جمهوری اسلامی افغانستان با رعایت قوانین نافذۀ کشور با حفظ بی‌طرفی، استقلالیت و احترام به کرامت انسانی، رعایت حقوق بشری و دسترسی شهروندان به عدالت در ماه عقرب سال روان، ۵۲۶. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۹/۱۳ - ۲:۵۰
Background image

شاروال ولایت بادغیس، از سوی محکمۀ استیناف مرکز عدلی و قضایی، بری‌الذمه شناخته شد

عبدالقدیر کامران  فرزند عبدالغنی شاروال ولایت بادغیس، از سوی محکمۀ استیناف مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری، به اتهام تزویر، غدر و سوء استفاده از صلاحیت‌های وظیفه‌یی،. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۹/۱۲ - ۲۲:۱
Background image

برای ریشه‌کن ساختن فساد اداری، جامعه نیازمند انسجام و بسیج عمومی علیه آن است

این مسأله را خواجه عبدالحق احمدی معاون لوی څارنوال در امور مبارزه با اداری در برنامۀ آموزشی«مبارزه با فساد اداری» که از سوی وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی با همکاری لوی څارنوالی و. . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها