نشست همکاری میان نهادهای عدلی و وزارتهای امور خارجه و امور داخله در پیوند به استرداد مجرمین بیرون از کشور، در لوی څارنوالی، برگزار شد

Ago
جمعه ۱۳۹۸/۶/۱۵ - ۱۱:۱۸
neshast

این نشست امروز پنج شنبه ۱۴ سنبلۀ ۱۳۹۸خورشیدی با اشتراک نماینده‌های وزارت امور خارجه، وزارت عدلیه و بخش انترپول وزارت امور داخله در تالار شورای عالی لوی‌‌څارنوالی راه اندازی شد.

اشتراک کنندگان این نشست در مورد ساده‌سازی و سریع‌سازی اجراآت این نهادها در راستای استرداد مجرمان از کشورهای خارجی یا فرستادن مجرمان به کشورهای مربوط، بحث و گفتگو کردند.

در این نشست فیصله شد که چالش‌ها در این راستا شناسایی و برای رفع آن میکانیزم یا تفاهم‌نامۀ همکاری میان لوی څارنوالی، وزارت‌های امور خارجه، امور داخله و وزارت عدلیه تدوین شود.

برقی‌سازی ارسال و دریافت مکاتب گرفتاری مجرمان به منظور تسریع روند اجراآت و خانه‌پری دقیق فورم‌های گرفتاری، از موارد دیگری بود که در این نشست مطرح شد.

این در حالی است که افغانستان در سال ۲۰۰۲ میلادی عضویت پولیس بین‌المللی(انترپول) را به دست آورد و در سال ۲۰۱۲ میلادی، یک ریاست مستقل تحت عنوان"ریاست انترپول" در ساختار وزارت امور داخله ایجاد شد.

هدف اصلی ایجاد انترپول در سطح جهانی، تسهیل همکاری میان کشورهای عضو، همآهنگ‌ساختن مراجع عدلی و قضایی این کشورها و تعقیب و گرفتاری مجرمانی که از یک کشور به کشور دیگری فرار می‌کنند می‌باشد.

 

تازه‌ترین اخبار

یکشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۵:۱۴
Background image

عاملان قتل یک طفل ۱۳ ساله به اعدام محکوم شدند

هیأت قضایی دیوان رسیدگی به جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی محکمۀ استیناف کابل،اسماعیل فرزند علی‌احمد و نبی‌جان فرزند میراجان را به جرم اختطاف منجر به قتل فیصل فرزند نجم‌الدین، امروز یک. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۹:۵۴
Background image

ثبت و رسیدگی ۲۹۷۵ قضیۀ خشونت در برابر زنان

لوی څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان در سال مالی ۱۳۹۸ خورشیدی، در سراسر کشور دوهزار و ۹۷۵ قضیۀ خشونت علیه زنان و دوهزار و ۳۱۷ قضیۀ تخلفات اطفال را ثبت و رسیدگی کرده است. بربنیاد. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۱۶:۵۵
Background image

رؤسا و کمیشنران پیشین کمیسیون‌های انتخاباتی، به دوسال و شش‌ماه حبس، محکوم به مجازات گردیدند

مرکز عدلی و قضایی رسیدگی به جرایم سنگین فساد اداری، روز سه‌شنبه ۲۴ جدی سال ۱۳۹۸ خورشیدی، محکمۀ استیناف رؤسا و کمیشنران پیشین کمیسیون‌های انتخاباتی را در اتهام قضایایی انتخاباتی ولسی. . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها