نشست همکاری میان نهادهای عدلی و وزارتهای امور خارجه و امور داخله در پیوند به استرداد مجرمین بیرون از کشور، در لوی څارنوالی، برگزار شد

Ago
جمعه ۱۳۹۸/۶/۱۵ - ۱۱:۱۸
neshast

این نشست امروز پنج شنبه ۱۴ سنبلۀ ۱۳۹۸خورشیدی با اشتراک نماینده‌های وزارت امور خارجه، وزارت عدلیه و بخش انترپول وزارت امور داخله در تالار شورای عالی لوی‌‌څارنوالی راه اندازی شد.

اشتراک کنندگان این نشست در مورد ساده‌سازی و سریع‌سازی اجراآت این نهادها در راستای استرداد مجرمان از کشورهای خارجی یا فرستادن مجرمان به کشورهای مربوط، بحث و گفتگو کردند.

در این نشست فیصله شد که چالش‌ها در این راستا شناسایی و برای رفع آن میکانیزم یا تفاهم‌نامۀ همکاری میان لوی څارنوالی، وزارت‌های امور خارجه، امور داخله و وزارت عدلیه تدوین شود.

برقی‌سازی ارسال و دریافت مکاتب گرفتاری مجرمان به منظور تسریع روند اجراآت و خانه‌پری دقیق فورم‌های گرفتاری، از موارد دیگری بود که در این نشست مطرح شد.

این در حالی است که افغانستان در سال ۲۰۰۲ میلادی عضویت پولیس بین‌المللی(انترپول) را به دست آورد و در سال ۲۰۱۲ میلادی، یک ریاست مستقل تحت عنوان"ریاست انترپول" در ساختار وزارت امور داخله ایجاد شد.

هدف اصلی ایجاد انترپول در سطح جهانی، تسهیل همکاری میان کشورهای عضو، همآهنگ‌ساختن مراجع عدلی و قضایی این کشورها و تعقیب و گرفتاری مجرمانی که از یک کشور به کشور دیگری فرار می‌کنند می‌باشد.

 

تازه‌ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۶/۲۶ - ۱۰:۳۹
Background image

چهار تن از کارکنان معاونت لوی څارنوالی مبارزه با فساد اداری از سوی دفتر JSSP مورد تقدیر قرار گرفتند

کارکنان مدیریت ثبت قضایا به شمول رئیس څارنوالی نظارت بر تحقیق و تنفیذ احکام جرایم فساد اداری برای استفاده مؤثر و تقویت سیستم مدیریت ثبت قضایا (CMS) از سوی دفتر حمایت از سکتور عدلی. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۶/۲۵ - ۱۵:۵۵
Background image

۲۱ قضیۀ قاچاق مسکرات و مواد مخدر به مظنونیت ۲۷ تن محول محاکم گردید

ریاست عمومی څارنوالی اختصاصی مبارزه علیه مسکرات و مواد مخدر، در هفتۀ سوم ماه سنبله سال ۱۳۹۸ خورشیدی، ۲۱ قضیۀ جرایم قاچاق مسکرات و مواد مخدر به مظنونیت  ۲۷ تن را دریافت و بررسی کرده است. . .

جمعه ۱۳۹۸/۶/۱۵ - ۱۱:۱۸
Background image

نشست همکاری میان نهادهای عدلی و وزارتهای امور خارجه و امور داخله در پیوند به استرداد مجرمین بیرون از کشور، در لوی څارنوالی، برگزار شد

این نشست امروز پنج شنبه ۱۴ سنبلۀ ۱۳۹۸خورشیدی با اشتراک نماینده‌های وزارت امور خارجه، وزارت عدلیه و بخش انترپول وزارت امور داخله در تالار شورای عالی لوی‌‌څارنوالی راه اندازی شد . . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها